www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 5:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3334353637ELLIPSIS45»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 8:35 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
cestito do ribar i dule za odlicniot memorijalen cup.cestito do pobedniciti i site ucesnici.me raduva sto i sale i krste vidoa kako e takmicenje i kacuvanje na pobednickiot pidaesta.kolku sto bev vo kontakt bese odlicno druzenje i pecanje.malku riba ama jaka i zdrava riba sepak e diva i teska voda.Se nadevam deka raketite dobro ke gi sluzat pobednicite....

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 8:39 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Филип НапишиCOLON
Додека стигне репортажата, на кој му се гледаат слики:

https://www.facebook.com/ilijaloveckook ... 479&type=1
Згрешил Илија кај презимето на Дуки!!! Професор Д-р Душко Иванов, треба да го исправи :secret:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 8:44 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Му пишав одма кога видов :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 8:57 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
krste1978 НапишиCOLON
Vasil Kostov НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
И министерот бил? Што не го сликавте во маица на РИБАР, ионака има пристапница :)
А гледам и Раде е во наша маица, поубава му се видела од тие жутите, никаквите :mrgreen:
Не знам каде го виде Раде во вашите зелени маици. Тој на натпреварот гордо си ги носеше „никаквите“ жолти маици, ама неисе. Вакви, такви, можеби никакви ама оп ПРВО МЕСТО за дечките во нив. Туку и не се лоши во комбинација. Зелено и жолто си одат, хахаххаха.
Поздрав.
Aj da se aktivirame treta smena jbg....Kaj go vidov vo zelena majca sega: Vo kakva majca e sega...

[ img ]

Zdrave ne zaboravaj deka ima luge tuka i od star cair....Poleka pocnaa so transferi....
Како гледате од приложената слика другарми е во зелената на Рибар 2011 само од причина што човикот си има "габарит",а таа маица му беше нај комотна. :D :D За никаков трансфер не станува збор. :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 8:59 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас го гледам следново... Жолта маица, фрлена на столче, згужвана, а зелена маица од РИБАР, гордо облечена :mrgreen: Една слика, илјада зборови :filip:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 9:05 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Честитки и од мене, требаше да Ве посетам, но сепак ми искочија некои работи...
Одличен настан со многу позитивни вибрации, добра организација и дружба на терен што дефинитивно недостасува,..честитки до Дуки за вложеноста, нека се спомнува вечно името на колегата во чија чест беше турниров,...честитки и до РИБАР 2011 за поддршката на овој турнир, честитки до сите што улчествуваа и секако честитки до најдобро рангираните.... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 9:15 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
martinMK НапишиCOLON
Тоа е тоа.. на сител..


Мал осврт кон како се направени позициите помеѓу 2,3 и 4ка

[ img ]

Без оглед на тоа што останавме без ниедна риба...
Треви вадевме на секое префрлање по 2ипол, 3 метра дугачки, единствен чист простор беше одма пред нас 10-15 метра и следна чистина е на 100+ метра, на која што и да удри крап 99% го губиш на влечење затоа што треба да поминеш преку 3 плаштови треви од дно до површина..

1. 2ка 3ка и 4ка позиција се укрстуваат во првите 20 до 40 метри а за натаму да не правиме муабет.
Според мене овие позиции треба да се исправат за да нема гачки во лига и фрлање во туѓ сектор.

2. Во секој случај МОРА да се пориби езерото со ситни примероци од 2 до 3 кг, за да не се спие по 50 саати, да има некоја активност и да ја раздвижи другата риба, и да не биде прво место во лига со 15кг фатени.

3. Шпурите и браздите на патот од тракторите околу езерото каде што треба да се постават шатори и кампови, ќе мора да се пополнат.

Ова е мој краток осврт и моментално како стојат работите, слободниот риболов со по 20 парчиња е апсолутно никаков показател за тоа колку риба има во едно езеро, за разлика купот покажа дека езерото треба сеуште доста да се потсреди за да биде спремно за државната лига.

Поздрав,
Мартин
Ајде околи боксовите едно мало објаснување,
- Без разлика колкав е просторот околу боксот се зафрлува аксиајлно према поставениот бокс!!!
- Значи спрема јажето од двете крајни линии.
- Ова беше куп-дружба со толеранција во секој поглед, НО за лигата нема лабаво, летаат жолти и црвени картони, поготово за поместено знаменце(јаже) од боксот поставени од страна на судиите.
- На светските првенства помеѓу два боса има судија кој гледа како се зафрлува па доколку ти летне оловото надвор од својата ловна површина добиваме културна опомена и да се префрли НО ако се повтори токаж следи санкија!!!
- Кога ја размерувавме стазата од Г-дин Истатов беше побарано да се отворат максимален број на позиции кога водата е најголема, па от таму успеавме да изкалкулираме 19-сет бокса.
- Ветене е дека сите ќе се отворат и исчистат а судиите кога ќе поставуваат ќе одлучат кој боксови нема да играат (со наша сугестија :secret: )

п.с. иако меѓу нас и Ицо имаше голем простор успеавме да се префрлима не заради друго туку да видиме кој на што лови ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 9:58 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON923
Od prilozhenovo na forumov segleda deka imalo odlichna organizacija,super druzhba i pozitivna energija.
Na pobednicite i za ostanatite uchesnici im chestitam.Se gleda deka kje bide opasno dobro vo KRAPSKA LIGA.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 10:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Vo kratki crti:

DELATA GI PRAVAT GOLEMITE LUGE.....GOLEMI....

SEKOJA CEST DULE (MARKS) NA GESTOT ZA TVOJOT DRUGAR I NEKOLKUTE SOLZI PROLEANI VO NEGOVATA CEST PRED MASA NA NAROD (EMOCIITE SE POSILNI OD SE)

PREKRASNA ORGANIZACIJA OD TVOJA STRANA MAJSTORE I DA SE NADEVAME DEKA KE SE GLEDAME SEKOJA GODINA NA OVOJ MEMORIJALEN KUP.

I PO NEZNAM KOJ PAT :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: MAJSTORE

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНИЧАНИ ОПЕН 2013
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 29, 2013 12:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
marks НапишиCOLON
Поздрав до сите учесници, гости и оние кои ја следеа, следат и ќе ја следат нашава приказна.
Благодарност за сите честитки. Иако овој куп поприми карактер на државен настан, тоа не го намали квалитетот. Напротив. Се почесто се случува вака спонтано, со позитивна енергија да се склопат лончињата и се да излезе одлично со бенифити за сите нас. Веројатно има нешто во нас, дали нашиот адреналин или големото крапско срце, не знам. Знам само дека овие неколку денови се сакавме, почитувавме, дружевме, смеевме, нервиравме, вадевме и не вадевме риба, се сликавме и сите си честитавме. Заминавме насмеани, полни со себе, полни со пријатни чуства еден за друг. Се попопуларни сме. Иднината е исполнета со ветувања, акции, порибувања, очекувања на уште појаки натпревари во лигата.
Благодарност за Сашо и Рибар 2011, за класниот, за газда Благој, за Министерот, за 5-те командоси кои чистеа, за Диме, Гоцка, Здравче, Крсте, Сале, трите млади момчиња од Богданци, мајстор Кајстор и братучедот, за крапските волци Ицо и Даниел, мајсторите Предраг и Јоце, за другар ми Раде, добриот Мики, за мускетарите и мои добри пријатели Мартин и Максим, Велијан, Сашо, за Стојче мојот партнер кој секој би посакал да го има, за езерото, рибите, па и за Маја, Мона и Џексон.
Никогаш нема да го заборавам овој куп. Од многу причини.
Ви благодарам јас и човекот кој го спомнавме.
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3334353637ELLIPSIS45»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 37 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum