www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 10:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРЛЕ - ЦРН ДРИМ - Лабуништа
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 11, 2013 6:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
SantaFe НапишиCOLON
Момци баш ми е жал што го гледам и читам ова околу казната... Вие знаете дека за Нас (искрените вљубеници во риболовот), Вие сте примерот за тоа како треба едно друштво да функционира. Нажалост, во нашава ни мила Македонија секогаш се казнуваат, бркаат, затвораат оние кои се обидуваат работата да ја поместат од маргините на сивилото и да внесат нова енергија. Веројатно (претпоставувам) тоа се должи на искомплексираноста на поединци и на нивните болни амбиции за успех т.е. лечење на своите комплекси поради личните неуспеси во нивните животи... По некоја квази логика кај нас најдобро е да не се експонираш, да не покажуваш дека си поинаков од другите, поквалитетен, спремен да се исправиш пред предизвиците, конкретно во вашиот случај да ја чуваш водата, да ја порибуваш, да создаваш подобри услови за риболов и туризам и тн. Страмота е и гревота е да се казнуваат здруженија како вашето за неисполнување на обврските од договорите за концесија кои не поради ваша туку поради нивна вина се потпишаа тогаш кога се потпишаа (на крај на риболовна сезона).
Од Нас (искрените вљубеници во риболовот) и од сите кои размислуваат со своја глава, од сите оние кои во Вас препознаа друштво за пример, сите оние кои во Вас гледаат „домаќини“ како ретко која вода во Македонија па и пошироко има, ја имате нашата безрезервна поддршка во борбата со (Не)институциите на системот. Доколку на некој начин јас лично можам да ви помогнам, ви стојам на располагање во најмала мера исто како што Вие стоите на располагање на риболовците и на членовите на овој форум кога идат и риболоват на вашиот ревир. Уште еднаш поздрав и секое добро !
... многу убаво напишано од SantaFe, посебно подвлечениот дел ... солидарни сме со вас :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРЛЕ - ЦРН ДРИМ - Лабуништа
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 11, 2013 8:23 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
SantaFe НапишиCOLON
Момци баш ми е жал што го гледам и читам ова околу казната... Вие знаете дека за Нас (искрените вљубеници во риболовот), Вие сте примерот за тоа како треба едно друштво да функционира. Нажалост, во нашава ни мила Македонија секогаш се казнуваат, бркаат, затвораат оние кои се обидуваат работата да ја поместат од маргините на сивилото и да внесат нова енергија. Веројатно (претпоставувам) тоа се должи на искомплексираноста на поединци и на нивните болни амбиции за успех т.е. лечење на своите комплекси поради личните неуспеси во нивните животи... По некоја квази логика кај нас најдобро е да не се експонираш, да не покажуваш дека си поинаков од другите, поквалитетен, спремен да се исправиш пред предизвиците, конкретно во вашиот случај да ја чуваш водата, да ја порибуваш, да создаваш подобри услови за риболов и туризам и тн. Страмота е и гревота е да се казнуваат здруженија како вашето за неисполнување на обврските од договорите за концесија кои не поради ваша туку поради нивна вина се потпишаа тогаш кога се потпишаа (на крај на риболовна сезона).
Од Нас (искрените вљубеници во риболовот) и од сите кои размислуваат со своја глава, од сите оние кои во Вас препознаа друштво за пример, сите оние кои во Вас гледаат „домаќини“ како ретко која вода во Македонија па и пошироко има, ја имате нашата безрезервна поддршка во борбата со (Не)институциите на системот. Доколку на некој начин јас лично можам да ви помогнам, ви стојам на располагање во најмала мера исто како што Вие стоите на располагање на риболовците и на членовите на овој форум кога идат и риболоват на вашиот ревир. Уште еднаш поздрав и секое добро !

SantaFe ti blagodaram na celokupnata tvoja podrska isto taka i na site sportski ribolovci koi go cenat uspehot na edno zdruzenie : celo vreme razmisluvav dali treba da se iskazam javno za nasava problematika sto ni zatekna ili da precutam i da se borime so svoite emoci protiv edna vakva diskriminacia koja ni e nanesena odluciv javno da se iskazam vo ime na ZRLE CRN DRIM zato sto ipak ovoj forum ne opvaca sirum cela mak... pa neka se znae sto se ni se slucuva na nasive zdruzenia.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРЛЕ - ЦРН ДРИМ - Лабуништа
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 11, 2013 8:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Феб 05, 2012 4:41 pm
МислењаCOLON124
Lepi НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Момци баш ми е жал што го гледам и читам ова околу казната... Вие знаете дека за Нас (искрените вљубеници во риболовот), Вие сте примерот за тоа како треба едно друштво да функционира. Нажалост, во нашава ни мила Македонија секогаш се казнуваат, бркаат, затвораат оние кои се обидуваат работата да ја поместат од маргините на сивилото и да внесат нова енергија. Веројатно (претпоставувам) тоа се должи на искомплексираноста на поединци и на нивните болни амбиции за успех т.е. лечење на своите комплекси поради личните неуспеси во нивните животи... По некоја квази логика кај нас најдобро е да не се експонираш, да не покажуваш дека си поинаков од другите, поквалитетен, спремен да се исправиш пред предизвиците, конкретно во вашиот случај да ја чуваш водата, да ја порибуваш, да создаваш подобри услови за риболов и туризам и тн. Страмота е и гревота е да се казнуваат здруженија како вашето за неисполнување на обврските од договорите за концесија кои не поради ваша туку поради нивна вина се потпишаа тогаш кога се потпишаа (на крај на риболовна сезона).
Од Нас (искрените вљубеници во риболовот) и од сите кои размислуваат со своја глава, од сите оние кои во Вас препознаа друштво за пример, сите оние кои во Вас гледаат „домаќини“ како ретко која вода во Македонија па и пошироко има, ја имате нашата безрезервна поддршка во борбата со (Не)институциите на системот. Доколку на некој начин јас лично можам да ви помогнам, ви стојам на располагање во најмала мера исто како што Вие стоите на располагање на риболовците и на членовите на овој форум кога идат и риболоват на вашиот ревир. Уште еднаш поздрав и секое добро !
... многу убаво напишано од SantaFe, посебно подвлечениот дел ... солидарни сме со вас :lepi:
aj sto da napisam, nemozam da poveruvam, :?: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРЛЕ - ЦРН ДРИМ - Лабуништа
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 11, 2013 9:31 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Ne e za veruvanje... koj ke snosi odgovornost sto ne se kaznat ribokradcite.. zosto tie ne plakaat globi od 2.000-5.000 evra eve imase primer kajnas ne se kaznaa ribokradcite tuku se oslobodija ... kako i da e vaka gi rasturaat dobrite organizacii vo drzavava.. ke vidis zgasnala preku nok i sto potoa ke se napravi usluga na lopovite eve neka go zemaat globocicko ezero sto ponataka koj ke go zeme?? ke im se napravi usluga na lopovite ke mu podarime revir poln so ribi :? dzabe covek da se trudi da napravi bezvredno e nekoj ke ti go rasipe za mig.. :( :( :( Samo ako neka im sluzi za cest .... :?

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ZRLE CRN DRIM -LABUNISTA KAZNETO SO GLOBA OD 3.500 EVRA
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 12, 2013 7:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Gledam denovive se izvrsuvalo poribuvanje na mnogu reviri vo drzavava sto znaci im dale sansa da poribat toa e dobro no zosto nas ne ni ja dadoja taa sansa da poribime tuku ni lupnaa kazna od 3.500 evra ?? ke ima li realna slika za ovoj slucaj ili ke ja fatime sto vikaat kajnas udolnicata ?? nie ne odrekuvame od poribuvanje se si odi spored planot... zalnooo

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ZRLE CRN DRIM -LABUNISTA KAZNETO SO GLOBA OD 3.500 EVRA
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 12, 2013 8:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
:head_bang: :head_bang: :head_bang:

Што да се каже, а да помини само со коментар?
цццццц
Сигурен сум дека ке ја надмините оваа непријатна ситуација, бидејки ги имате рибарите на ваша страна!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ZRLE CRN DRIM -LABUNISTA KAZNETO SO GLOBA OD 3.500 EVRA
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 12, 2013 8:54 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
loso

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ZRLE CRN DRIM -LABUNISTA KAZNETO SO GLOBA OD 3.500 EVRA
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 12, 2013 11:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
СРАМОТА !!! Да се казни здружение како ЗРЛЕ Црн Дрим е навистина една голема СРАМОТА !!!

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ZRLE CRN DRIM -LABUNISTA KAZNETO SO GLOBA OD 3.500 EVRA
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 12, 2013 11:15 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Prijateli ribari, sto i da ima politika pozadi ovoj slucaj koj i da smislil scenario edno neka razberi deka zdruzenieto ne e partisko tuku e zdruzenie za sport i edukacija vo ova zdruzenie ne se delat ribolovcite po vera, nacija, partija, boja, rasa ... tuku edinstveno go interesira sport a toa e ribolovot kade sto lugeto se custvuvaat slobodni i ne gi deli nisto tuku gi zblizuva i edinstven sport kade sto nema mesanje na nikakvi politicki,etnicki,verski... tuku edinstveno se uziva bre... krivo mi e i veruvajte vo takva depresija sme ovie denovi ne za nesto tuku za edno glupavo resenie kade sto se naveduva deka ova zdruzeniue e kazneto so globa od iljadnici evra, nie sme so cist obraz ne se plasime veruvajte ne se nadevavme deka ova ke ni se sluci da ni se ocrni zdruzenieto.. se trudime vlozuvame, se sprijateluvame, komunicirame, ne sme so zlo namera no nekoj saka da ja nanesi ..

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ZRLE CRN DRIM -LABUNISTA KAZNETO SO GLOBA OD 3.500 EVRA
ТемаИспратеноCOLONПет Aпр 12, 2013 11:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON1171
zalno...
Koja glupost, za dva meseca koncesija (ako e taka) da treba da poribis kako za cela godina.
Apsurd!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum