www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 4:29 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 3:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Kako sto znam jas parabolikot e dvodelen i e po 190sm polovinata ova e teleskop namenet za krapski ribolov isto nosi kako parabolikot no e polesen za transport i iznesuva nekade 1m metro celata se rasklopuva na 3.60m toae razlikata pozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 7:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
e kako moze teleskopska ja gledas na slikata parabolik da bide


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 7:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Млад Риболовец НапишиCOLON
e kako moze teleskopska ja gledas na slikata parabolik da bide


A ako e progresiven :?:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 9:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON720
ЛокацијаCOLONSkopje
Mozda ne bese dobro formulirano prasanjeto Da pojasnam
Prasanjeto mi bese dali ima teleskopot parabolicna akcija, vrvna ili akcijata e na dve tretini od vrvot na trskata i dali akcijata e progresivna i slicno
Stariot Maver sto go imam ima parabolicna akcija i e idealen za lov na Krap i ako daiwata ima parabolicna akcija togas e idealen za lov na Krap na ezero iako e teleskop, a posto baram zamena za Maverot me interesira sto akcija ima.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 9:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Tocno taka Daiwata ima parabolicna akcija kruta e napravena e samo za krap naracana e kataloski ja imam cekano da stasa idi vo Marti sport kaj zarko razlistaj go spisanieto i ke ja vidis pa ke se dogovorite sto kako.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 10:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
cudna rabota ako kupis krapska trska site ti vikaat deka si kupil parabolik.....kircask so zdravje da se sluzis so trskite i polno ribi da si fatis ali nemoj da veruvas mnogu na napisanata akcija 100-300gr,vopsto ne e realna podobro da si stois do dolnata granica,sigurno ke ti vrsat rabota ali toa ne se krapski trski,a mislam deka i akcijata ne e parabolicna

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 10:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
http://daiwa.de/dw/en/products_1/spinni ... -model.htm

EVEJA TRSKATA VIDETEJA I KAZETE DALI KE JA BIDE ME INTERESIRA MISLENJE OD KRAPDZII I SVE OSTANATO :D BIDEJKI E NAMENETA ZA KRAP I SOM

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 11:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
spored deklaracijata na daiwa taa trska e nameneta za tezok ribolov na stuka i za morski ribolov..licno sum ja videl taa trska i zatoa kazav deka e daleku od 300gramec....ali ne e bitno ke vadi i krapovi sigurno.....aki gledam se napali ti na krapski trski....ako vece ne zimas dvodelni krapski trski poradi trasportnata duzina ti vikam zemisi trodelci imas do 40evra golem izbor

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 16, 2011 2:33 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Koga odam na ribolov koga ke vidam lugjeto mestanite na sto cekaat krap stvarno im se cudam da mozat i na bambus ke stavat masinka i ke lovat, trski od pred 20-30 godini, a nie naogjame mani na novite raboti morska bila vakva bila, da se site ko nas so vakva sprema ke nema zima :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Noviteti- Ribolovna kutija son za ribolovecot i trska DA
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 16, 2011 7:42 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Абе оваа е за спин? :D

Ич да не ви е гајле, чим е јака, ќе вадите магариња со неа ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum