www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 8:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5859606162ELLIPSIS66»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 10:46 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Maр 08, 2011 6:49 pm
МислењаCOLON374
Ovde ne se znae ni koj pie ni koj plaka koj so mu tekne pisuva raspravii ova ona kazav ja zatvorete ja ovaa tema zdruzenijata neka pravat kako so mislat deka treba ima inspektori neka resavaat vaka samo ke se ispokarame i nisto drugo ovoj forum ne e otvoren za raspravii tuku za druzenje a kako so gledam raspraviite vise se sekojdnevie pogotovo vo ovaa tema zatoa za dobroto na site ribari stavite kluc dosta e so informacii i dezinformacii dosta e so zakonski i nezakonski validni i nevalidni zdruzenijata namesto da sorabotuvaat oci si vadat dajte smirete ja rabotava sramota e poveke da se citaat vakvi komentari iskreno kazano ne mi se vleguva poveke na sajtot koga se vklucam gledam samo prepukuvanje i kavgi neka sednat site raskarani strani i neka resat sto treba da se resi vaka site ribolovci se demotiviraat neznaat na sto se dozvola ke ima ili nema grupna vazi i li ne ima resenie za se samo vaka mislam deka nisto ne se resava

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 10:47 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Кога ќе видам “пусулче“ од МЗШВ обесено на стаклото на просторијата, ќе поверувам во валидноста на понудата, дотогаш.... :eusa_liar:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 10:50 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Дек 09, 2012 9:29 pm
МислењаCOLON70
ok stole tvoe pravo si e toa :)

Samo da te informiram ,ako sakas da ja izvadis ovaa dozvola otkako ke go ima toa ,,pusulce,,
ke treba da potpises pristapnica vo vardar :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 11:11 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ajde malku pozbilno za site, davajte tocna informacija so dozvolite za ribolovcite da bidat podobro informirani, dosta rekla kazala zakoni inspektori i drugi plasila za mali deca, ostajte nadleznite neka si gi vrsat nivnite raboti, ovde treba da se razgovara za ribolovni dozvoli koi ke bidat prilozeni od koncesionerot,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 11:12 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Atzo НапишиCOLON
Na treska uste godinava ke imate moznost da lovite za 1.700 denari
Dogodina bidejki e proglasen za atraktiven revir cenata ke bide 7.000 denari.
Цуцул, вие прво вработете рибочувари, порибете го за лани и за годинава, па правете го атрактивен :lepi: Тогаш сигурно ќе се најде некој да ви плати годишна дозвола ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 11:13 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Колеги риболовци држете се до темата!!!! :foottap:

А што се однесува за тоа дека некој има против да секој риболовец може да излезе на вода и регуларно да лови е лошо пераскажување на одредена група на луѓе, кој веројатно имаат за цел да го залажат сите риболовци.

Значи никој не сака да дојдеме во ситуација да јас извадам дозвола (каква и да е) а подоцна да се воспостави дека не смеам да ловам (таму и таму).


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 11:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас сум убеден дека голем број на концесионери мува не ги лази за риболовците,тука мислам на парите кои риболовците би ги потрошиле за дозволи во текот на една година.И многу многу не му се секираат за ревирот кој го зеле под концеија-со исклучоци се разбира не се сите такви.Нив ги интересира што повеќе регионални,здружени или годишни дозволи да продадат и толку,што повеќе лесни пари да влезат во нивната каса,без ниту капка под,без контрола,порибување и сл.Галје нив им е дали има риба во Треска или дали се измрестила пастрмката,па читате и сами дека појма немаат :head_bang:
Е сега се многу загрижени дека риболовците ќе потрошеле многу пари ако немало регионална дозвола ;)
Проблемот е друг пријатели,треба да засукате ракавите и да трчате по секој риболовец кој ќе пушти трска на вода, и да го проверите дали има дозвола или нема,само така ќе дојдете до средства непходни за вашето функционирање.А да признам и мене нема да ми е сеедно при секое одење да ме контролираат-така и треба,и да ми проаѓаат со мрежи пред мене или да гледам полни дворови со мрежи.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 11:33 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
јас ЗАТОА И ГИ ЗАМИОЛИВ - да секој концеионер си стави ОВЛАСТЕН човек кој ке си дава ИНФОРМАЦИИ и зад тие информации ке СТОИ исто као што СТОИ и ПЕЧАТОТ на онај ДОГОВОР

А ЈАС да ги УБАЕДУВАМ и да ги ПРЕТСТАВУВАМ нивните програми НЕМОЖАМ и не САКАМ да после некој од членството на форумот ме ПРОЗИВА и се жали ДЕКА НИЕ СМЕ ГО ЗАФРКНАЛЕ


овде сум МОДЕРАТОР - за да ги СРЕДУВАМ темите и да не ДОЗВОЛАМ некој да МАНИПУЛИРА со ЧЛЕНОВИТЕ на ОВАЈ ФОРУМ за било ШТО што е поврзано со РИБОЛОВОТ и нема да се дозволи некој тој ФОРУМ да го искористува за ширење ЛАГИ И ПРЕВАРИ и ситни интереси - од кои нај повеке ке страдаат РИБОЛОВЦИТЕ

ставете си ОВЛАСТЕНИ ЧЛЕНЕОНОВИ ВО ТЕМИТЕ КАЈ КОНЦЕИОНЕРИТЕ - и тогаш УБЕДУВАЈТЕ ГИ И КАЖУВАЈТЕ ИМ ШТО САКАТЕ а за вашето КАЖАНО ДА ИМА НЕКОЈ КОЈ КЕ СТОИ ЗАД ТОА

сега за сега НЕ ГЛЕДАМ ОВЛАСТЕНИ ОД ТИЕ ЗДР.-КОНЦЕСИОНЕРИ

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 6:45 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Дек 09, 2012 9:29 pm
МислењаCOLON70
Филип НапишиCOLON
Atzo НапишиCOLON
Na treska uste godinava ke imate moznost da lovite za 1.700 denari
Dogodina bidejki e proglasen za atraktiven revir cenata ke bide 7.000 denari.
Цуцул, вие прво вработете рибочувари, порибете го за лани и за годинава, па правете го атрактивен :lepi: Тогаш сигурно ќе се најде некој да ви плати годишна дозвола ;)
cuvari ima prijaveno i funkcioniraat ,za poribuvanjeto se ke se sprovede kako ke nalozi DIZ .
A za dogodina sigurno ke bide 7.000 godisna na treska .

I stvarno ne mi e jasno zosto na cucul mu se obrakate koga ne e prisuten na forumov ????


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Годишни Риболовни Дозволи
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 16, 2013 6:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
А зошто би била 7000,државните да ги снема ли :?:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5859606162ELLIPSIS66»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 17 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum