www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 7:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3637383940ELLIPSIS64»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Mene ......vo staro gradsko ce mi Ja zemea opremata ako ne platev....a za regionalnata od vardar mi rekoa da odam da go tepam kire sekretarot na vardar.

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:36 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
JaneMK НапишиCOLON
Uste nesto da ne slushnam kako toa se pravi zaradi svoite clenovi.Malu morgen izbiracka politika sobiranje poveke clenovi i trpanje pari vo dzep.Ako sakas da napravis nesto za svoite clenovi bidi kako Crni Drim-Globocica,Babuna-Velesko,PAstrmka-Crni drim,Bregalnica.Taka najveke ke im udovolis na clenovite a ne so potplata a doma nisto.Ako se clenovite zadovolni ke si pecaat najveke vo svojot revir na maticnoto drustvo i odvreme navreme ke odat na druga voda zaradi razbivanje monotonija.

P.S.Neka nemi zamerat i drugi zdruzenija megutoa ovie napravija najveke vo svojot revir
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Вардар :arrow: велешки дел , градско , неготино , удово ... никогаш не важела регионалната ... секогаш ко попче си плаќаш + дневна или отиде опремата . а чуварот ти вика " барај си ги парите кај што си ги дал " ... или со еден збор КОЈ ТЕ Е*Е ... плати или отиде опремата :mrgreen:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:39 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Toa e ona sto go zboram tapa.VAzi na papiru i nisto poveke,a i da vazi prasanje e do koga.Zatoa ne se zamarajte.Mozam da gi razberam malite drustva koi stvarno nemaat dobri reviri ama i tie mozat dosta da doprinesat vo svojot za clenovite da se osekaat super.Ako ti e Pcinnja polna so riba nema da ti padne na pamet filip da odish na druga voda.Za toa treba da se borat drustvata pogotovo golemite.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
JaneMK НапишиCOLON
Dali vazese na debarsko,mantovo,velesko,globocica.Odnosno ne dali vazea nego na licemesto dali ti gi odobruvaa.Mene ne
Od ezerata vo regionalnata na Pcinja go imase samo Mladost od sekogas.I tamu sum lovel i me kontrolirale,na Vardar vo veleski,negotinski,demirkapiski del,eden period ja imase i Struma i tamu sme naiduvale na kontrola......problemi nikogas

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:48 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
tapa НапишиCOLON
Mene ......vo staro gradsko ce mi Ja zemea opremata ako ne platev....a za regionalnata od vardar mi rekoa da odam da go tepam kire sekretarot na vardar.
I mene Tapa sakase da mi ja zeme opremata bosanecot uste vika za skopjani nema dnevna samo godisna dozvola i nas ni go spomna kire ama so posirokata familija.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:49 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Edno nemi e jasno.Sakate li bespari da lovite na 12 reviri.?????

Pa kako tie reviri da poribuvaat,da platat novi camci i motori,cuvari.Toa shto se zbori ke im platat drugite a ne im plakaat e druga rabota.Videte kako ima ogromen efekt za drustvata koi gi spomnav.Kolku luge godinava otidoa na globocica i velesko po nekolku pati.Neli treba da dobijat zasluga tie drustva.So sto so bravo-svatete umre komunizmot.Dzabe ni kod babe.Sakas da fakas kako shto treba e kesi platish bratce.DAj boze ovaa godina uste 5 takvi reviri da ima.Toagas ke se vidi koj za shto rabotel.

Zaprasajte se zosto samo na ovie dva revira dojdoa stranci a na drugite nikoj.Aj da im napravime regionalna od srbija pa i oni da pecaat za dzabe a nie koga ke otideme plakame debeli pari.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:50 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ice MAMBA НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
Mene ......vo staro gradsko ce mi Ja zemea opremata ako ne platev....a za regionalnata od vardar mi rekoa da odam da go tepam kire sekretarot na vardar.
I mene Tapa sakase da mi ja zeme opremata bosanecot uste vika za skopjani nema dnevna samo godisna dozvola i nas ni go spomna kire ama so posirokata familija.
E pa zatoa jas si vadam godishna od babuna i nikoj ne mi vika nisto.Godishna od pastrmka vadev neznam kolku vreme a tatko mi vadese regionalna koja ne mu vazese pa morase da vadi pak vo pastrmka za globocica i debarsko(zboram od vremeto)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
JaneMK НапишиCOLON
Aj da im napravime regionalna od srbija pa i oni da pecaat za dzabe a nie koga ke otideme plakame debeli pari.
Kaj niv pecame za 50 evra cela srbija,na koi debeli pari mislis :?:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 04, 2013 11:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
JaneMK НапишиCOLON
Dali vazese na debarsko,mantovo,velesko,globocica.Odnosno ne dali vazea nego na licemesto dali ti gi odobruvaa.Mene ne
Za debarsko ce ti kazam
2005-1690 den
2006-1690 + 300 doplata
2007-2000 den
2008-ne pisuva kolku sum dal no + 300 markica
2009 -1600 den +300
2010 ne pisuva cena a nemam nalepnica ???
I tamu nemav problem nikogas

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3637383940ELLIPSIS64»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum