www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 5:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3435363738ELLIPSIS62»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 2:14 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Goran toa poribuvanje e izvrseno od grad skopje i mrf. Ke ti pustam i dokumenti od grad skopje ima tamu eden sektor kaj sto rakovodi eden covek po ime Dime i ima i zapisnik.
Nikoj ne sme ovde protiv vardar daj boze da poribat uste mnogu samo so fakti kako sto napravi ti pred nekoj den...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 2:22 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Daj vece nekoj da kaze deka vardar ni e sprotivnata strana i deka od petni zili ce se trudime da im ja osporime koncesijata koja ocigledno ne ja ispolnuvaat i so pomos od vujce od amerika !!
I toj vujce koj potvrduva dokumenti treba da ide zaedno so vardar na popraven.!!

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 2:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Bravo Tapa jedini mudo.ja od cel Ribar Bravo
Respekt :)

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 9:17 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
tapa НапишиCOLON
Daj vece nekoj da kaze deka vardar ni e sprotivnata strana i deka od petni zili ce se trudime da im ja osporime koncesijata koja ocigledno ne ja ispolnuvaat i so pomos od vujce od amerika !!
I toj vujce koj potvrduva dokumenti treba da ide zaedno so vardar na popraven.!!
Naprotiv, Tapa.
Ova e tvoe mislenje.
Vardar ne e sprotivna strana i nemame nikakvi nameri da rabotime zad grb na ova Zdruzenie.
Naprotiv, bi bil sreken dokolku ova Zdruzenie sobere sili i pocne da si ja raboti rabotata kako sto treba.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 10:51 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Edno e jasno za site drustva.

PORIBUVATE SO CAREVI KURINJA A MATICITE GI VADITE NADVOR.

ALOOOOOOOO VAKA NIKOGAS KE NEMA RIBA :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 11:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Bravp Jane za javno iskazaniot stav i jas se priklucuvam kon tvoeto mislenje
Samo toa so koncesionerite za carevite kuri.ja ne e zelba nivna !
Drugoto si potpolno vo pravo

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 24, 2012 7:06 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ajde uste nesto.Ovde sme site ribari amateri,sportski ribolovci i profesionalci i site imame po barem 100 dena na voda.So isklucok na nekolku profesori.Neznam koj ja donesuva odlukata za poribuvanje ama veruvam deka se diplomirani ihtiolozi.

Sega nekoj neka mi odgovori na slednovo.Koj pameten dozvoli na globocica da se poribi so pastrmka,crni drim isto,uste sakaat i vardar,i milion drugi vodi.Ova veke nekoj go spomna vo temata VArdar pa nesakav da ja rasipuvam tamu temata.Toj shto dozvolili pastrmka odnosno na toj kvalitet na voda treba da mu se zeme diplomata.Toj e prviot shto treba da presece i da kaze za kakva riba e taa voda.

Mene ova samo mi izgleda na politicka rabota vrzana rabota i perenje pari na nisto drugo.
Ne se krivi koncesionerite koi poradi nemanje nisto mora da se pomirat so toa shto im NAREDUVAAT da se poribi.Da nareduvaat zoshto ako se ima izbor togas e odluka ovaka e naredba.

Se vadi nagolemo klenot i bojnikot i toa maticni primeroci,se vadi crnata mrena ili krkushkata vo maticni primeroci ama se poribuva so pastrmka-boze cuvaj.
RAzbiram za Treska,Radika,Kriva reka,Kozjak,Ohridsko,Bregalnica, ama za drugive nerazbiram.

Krapcinja 50-100 gr otidoa do prolet jabana.Za som ne se ni prasuva za poribuvanje.


Edno lesno prasanje sakame ili nesakame vodi polni so riba.Kaj se vadi sve shto ke se stigne uste se poribuva so gluposti shto bilo koj ribolovec od taa voda znae deka e greska a kamoli uceni luge

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 24, 2012 7:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jas im pisav amur ama jbg...Jane nemame nija repro centri na klen.krkuska,popadika mrena i mnogu drugi toa e del od najgolemiot problem a toa sto imame go napisa...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 24, 2012 9:05 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
JaneMK НапишиCOLON
Ajde uste nesto.Ovde sme site ribari amateri,sportski ribolovci i profesionalci i site imame po barem 100 dena na voda.So isklucok na nekolku profesori.Neznam koj ja donesuva odlukata za poribuvanje ama veruvam deka se diplomirani ihtiolozi.

Sega nekoj neka mi odgovori na slednovo.Koj pameten dozvoli na globocica da se poribi so pastrmka,crni drim isto,uste sakaat i vardar,i milion drugi vodi.Ova veke nekoj go spomna vo temata VArdar pa nesakav da ja rasipuvam tamu temata.Toj shto dozvolili pastrmka odnosno na toj kvalitet na voda treba da mu se zeme diplomata.Toj e prviot shto treba da presece i da kaze za kakva riba e taa voda.

Mene ova samo mi izgleda na politicka rabota vrzana rabota i perenje pari na nisto drugo.
Ne se krivi koncesionerite koi poradi nemanje nisto mora da se pomirat so toa shto im NAREDUVAAT da se poribi.Da nareduvaat zoshto ako se ima izbor togas e odluka ovaka e naredba.

Se vadi nagolemo klenot i bojnikot i toa maticni primeroci,se vadi crnata mrena ili krkushkata vo maticni primeroci ama se poribuva so pastrmka-boze cuvaj.
RAzbiram za Treska,Radika,Kriva reka,Kozjak,Ohridsko,Bregalnica, ama za drugive nerazbiram.

Krapcinja 50-100 gr otidoa do prolet jabana.Za som ne se ni prasuva za poribuvanje.


Edno lesno prasanje sakame ili nesakame vodi polni so riba.Kaj se vadi sve shto ke se stigne uste se poribuva so gluposti shto bilo koj ribolovec od taa voda znae deka e greska a kamoli uceni luge
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 24, 2012 9:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Nekoj sto ima interes be Jane ,sto prasuvas koj e toj sto nalozil
da se poribuva vardar so pastrmka , aj otvori ribolovna osnova za vardar ,procitaj koj ja izgotvil
I sto ponataka muabet da pravime :)

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3435363738ELLIPSIS62»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum