www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 8:06 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3233343536ELLIPSIS62»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 12:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Ico ne si ja mavaj glavat be poleka :) :)

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 6:14 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jул 11, 2011 3:14 am
МислењаCOLON105
ЛокацијаCOLONVeles
http://tirekovmirece.com/Novost/%D0%92% ... 0%B0%D0%BF


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 12:19 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Е ајде не се смеј :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Крапчињата се со просечна тежина од 75 грама ( колку курето на внук ми)...... :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

[ img ]

Уште еден прилог за “Македонцките работи“ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 4:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Za gospodinot za Treska ke mu odgovoram so toa deka poribuvanjeto na reka treska od strana na vardar bese
izvrseno istiot den koga poribuvase G-in Koce Trajanoski ( Gradonacalnikot )
Znaci ima dokaz , fakt vo vardar za izvrsenoto poribuvanje ![/quote]
Goran Treska e poribena od vardar aj pusti go dokazot a jas ke ti gi pustam dokumentite pa da vidis dali treska e poribena ili matka i toa od grad skopje od mene a ne od vardar.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 5:23 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
g.cuculoski НапишиCOLON
Za gospodinot za Treska ke mu odgovoram so toa deka poribuvanjeto na reka treska od strana na vardar bese
izvrseno istiot den koga poribuvase G-in Koce Trajanoski ( Gradonacalnikot )
Znaci ima dokaz , fakt vo vardar za izvrsenoto poribuvanje !
Другар, кога Коце ја порибуваше последен пат Треска, уште не беше доделена концесијата за Треска 3, дај не зезај :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 10:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Eve Filip sega ke ti odgovoram na ova prasanje , odnosno tvoe tvrdenje deka ne sme pribile pastrmka na Treska.
Deneska licno inspektor od DIZ ja pregleda taa faktura / ispratnica i ne najde nekoj primedba ili zabeleska
Uredno ja prikazavme i se zaveede kako poribuvanje na Treska . Epa sto sega ke izmislis vo vrska so ovaa tema ???

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 10:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Zasto da se zamisli koga vardar ne poribi nigde osven ako mrf ne mu pomognalo..I togas treska bese bez konsecioner i kako e toa poribuvanje.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 11:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
g.cuculoski НапишиCOLON
Eve Filip sega ke ti odgovoram na ova prasanje , odnosno tvoe tvrdenje deka ne sme pribile pastrmka na Treska.
Deneska licno inspektor od DIZ ja pregleda taa faktura / ispratnica i ne najde nekoj primedba ili zabeleska
Uredno ja prikazavme i se zaveede kako poribuvanje na Treska . Epa sto sega ke izmislis vo vrska so ovaa tema ???
Dali za poribuvanjeto bese priauten inapektor?
Dali ti bese prisuten?
Faktura i ispratnica se relativni dokumenti.
Ako sakate jas ke vi dadam deka ste kupile menel od mene samo sto mebelot moze da se vidi a ribite ne.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 22, 2012 11:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
g.cuculoski НапишиCOLON
Eve Filip sega ke ti odgovoram na ova prasanje , odnosno tvoe tvrdenje deka ne sme pribile pastrmka na Treska.
Deneska licno inspektor od DIZ ja pregleda taa faktura / ispratnica i ne najde nekoj primedba ili zabeleska
Uredno ja prikazavme i se zaveede kako poribuvanje na Treska . Epa sto sega ke izmislis vo vrska so ovaa tema ???
Ne se pravi mutav so sila, Treska ja imate od oktomvri, a poribuvanjeto od grad Skopje beshe nekolku meseci porano. I sto ima inspektorot sega da go zaveduva kako poribuvanje, ako ste poribile otkoga ja imate koncesijata, a ne ste, ke si ima zapisnik od Diz, a ne sega da mutite so nekakvi fakturi.

Ajde, kazi datum na poribuvanje i prv ke kazam deka ne sum vo pravo i ke se izvinam!

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПОРИБУВАЊЕТО во МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 12:06 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Цуцул :filip: Датум друже? :filip:

Еве ти го порибувањето на “Треска“ односно Матка. Види го датумот. Имавте тогаш концесија, за да се рачуна дека ви е порибувањето извршено? :head_bang: :head_bang: :head_bang:

Значи, ВАРДАР И ЦУЦУЛ ЛАЖАТ
ЦитатCOLON
Матка порибена со македонска пастрмка

06.05.2012

Во водите на акумулациското езеро Матка вчера беа пуштени нови 10.000 парчиња подмладок македонска пастрмка Салмо мацедоницус. Порибувањето на езерото се врши веќе пет години едно по друго. Се очекува со традиционалната реализација на овој проект значително да се зголеми фондот на ендемската пастрмка во овие води.
- Овде сме заедно со градоначалникот на Општина Сарај, Беким Мурати, со кого партнерски го реализираме овој проект за порибување на водите на езерото Матка, реката Треска и реката Вардар. Овој проект го реализираме веќе петта година по ред и преку неговата реализација не само што го одржуваме рибниот фонд во проточните води во Скопје, го заштитуваме видот на ендемската пастрмка од изумирање, туку и го развиваме риболовот како спорт, што може да се види по се поголемиот број риболовци на Вардар. За успешноста на проектот говори и фактот што во водите коишто пред неколку години сме ги порибиле со подмладок, сега веќе можат да се забележат и капитални примероци пастрмка- истакна скопскиот градоначалникот Коце Трајановски.

Градоначалникот Мурати потенцираше дека е задоволен од соработката помеѓу Општината Сарај и Град Скопје и дека ова не е единствениот проект на којшто соработката продолжува, туку дека постојат уште неколку проекти за зачувување на животната средина како и неколку проекти од различни области што се во интерес на граѓаните.

Активноста е дел од програмата за развој на туризмот и подобрување на условите за престој на туристите во Скопје, па оттука Одделението за туризам има предвидено ставка во буџетот за порибување на езерото Матка и реките Треска и Вардар во висина од 200 илјади денари.
Главен финансиер за порибувањето, покрај Град Скопје, е Институтот за сточарство - Одделение за рибарство и Македонската риболовна федерација и здружението на спортски риболовци Вардар".

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3233343536ELLIPSIS62»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 29 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum