www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 10, 2024 4:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS96»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Цена на Годишна Државна Дозвола
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 31, 2011 1:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... a zamisli vo D imat pomalku ribi nego kaj nas vo MK :mrgreen: Samo ovie 30€ se za Legitimacija za 5 Godini a ne Drzavna Dozvola :!: Za sekoj Revir ima posebna dozvola, kako na primer na Rajna e 33€ godisna. Ama Germanecot e pameten, ke ja napravi cenata taka da e niska i atraktivna i da si ja kupit sekoj koj e Ribar.
Mene ova malku me razocara :
Vasil Kostov НапишиCOLON
Минималната сума на средства која е потребна за функционифањето на канцеларијата на МРФ, согласно определени пресметки, е 300 денари. Одлуката да се плаќаат 30 % од дозволата во Буџет и намалениот број на рекреативни риболовци кои вадат легитимација порад немањето концесии и нефункционирањето на голем дел од друштвата наметна цената на легитимацијата да се промени.
... me potseti na taktikata na Toplifikacija :D Demek ako nekoi ribari se odkazat ovaa goidina da ribarat i cenata ke se zgolemi :!: Ne bi smeelo da e taka ;) Nie mojme da si dajme predlozi, pa clen od zdruzenievo da prisustvuvat na spremanje na zakoni, i ne samo od nasevo zdruzenie, tuku treba prvo da ima edna sredba na site zdruzenija na ribolovci i da se dogovorat za eden predlog na cena za godisna Dozvola i da se dostavi do tie so odlucuvaat, so i kako so nas "smrtnicite" :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Цена на Годишна Државна Дозвола
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 31, 2011 1:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Lepi, dali e cenata 30 evra za sekoja reka ili moze da varira i do 200 evra? Kaj mene, za neatraktivnite reki, mislam na onie koj ne izobiluvaat so pastrmka ili losos cenite se tie kako ti sto gi spomna. Megutoa za atraktivnite reviri, cenite mozat da pidat i po 10 pati pogolemi.
Razlikata e vo toa sto nepostoi ribolovna legitimacija, taka da toj trosok odpaga.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Цена на Годишна Државна Дозвола
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 31, 2011 2:00 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
godisna dozvola e evtina, samo pari nemame :D :D :D braka a inace za da fakas na site reviri ti treba 2000 evra :D :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Цена на Годишна Државна Дозвола
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 31, 2011 2:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... taka e Atatnasoski, i vamu na primer po ezerava koi gi ima nekoj pod koncesija si ja formira cenata kako nego mu se isplaka, sepak Koncesija =Pprofit. Ne pisev za Godisna Drzavna Dozvola, tuku samo za ribolovna dozvola za koja treba da se polozi Ispit(mislam deka e i toj okolu 30€) kosta 30€ za 5 godini ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Цена на Годишна Државна Дозвола
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 21, 2012 10:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
прашање :?: :?: :?:

има ли за 2012 год. републичка дозвола , каде се вади и колку чини :?: :?: :?:
ако знае некој би му бил благодарен за информацијата 8-)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Цена на Годишна Државна Дозвола
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 21, 2012 10:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Nema seuste i ne e ni formirana cenata.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 11, 2012 6:55 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Феб 26, 2012 10:18 pm
МислењаCOLON10
Najgolem cinizam e koga odredeni dusegriznici gi zalat "ribarite" i predlagaat godisna dozvola da iznesuva 1000-1500 denari. Sto li ke napravite gospoda so tie pari??? Ste vodele li voopsto firma ili zdruzenie nekogas???? Najmala cena treba da bidi 3000 den (vo momentov) i treba da ja predlaga drzavata, a ispod ova cena potrebni se kazni za koncesionerite.
Bas sakam da go zapoznam toj koncesioner na akumulacijata od Sum. So ogled deka ziveam vo Bitola ke skoknam nekogas do tamu. Bravo za Sum.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 11, 2012 6:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
I nie sakame dozvolata da bide 3000den ali za cela drzava.....a ti kolega preispitajse dali si ribar ili biznismen

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 11, 2012 7:45 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Феб 26, 2012 10:18 pm
МислењаCOLON10
Lepi aj objasni mu na gospodinov kako e da vrsi rekreativen ribolov vo Germanija...Jas znam kako e vo Avstralija.....sum ziveel 5 godini vo Sydney.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 11, 2012 7:55 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ni sakam da ni objasni pa NI TREBA da se objasni, stanete ot toj vas zimski son i ke vidite u kakva situacija se naodgate,,brat ova e makedonija da ne zaboravivte,,i treba da se napravi prosek sprema standard za se,,ako toj avstraliec ti dade plata 200 dolari jas garantiram deka dozvolata za ribolov ke bide 1 dolar,, a vamu e na pola......plata drzavna dozvola...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS96»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 19 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum