www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 26, 2024 5:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 2:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Voedno nikoj od MK Matka ne moze da garantira za clenstvoto. Aj neka se najde nekoj od Ribar i da dade zakletva deka negovite clenovi ne lazat, ne kradat, ne zimaat malomerni ribi, ne gi polnat torbite so ribi...
Zatoa si ima institurii,policija,sudovi,inspektori...
Nie pravime klub na musickari vo koj ima kodeks spored koj treba da se pridrzuvaat clenovite. A dali lazat ili spijat po tavani toa im go ostavame na instituciite.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 2:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
nemoj nekoj posle da REKOL KRAPDGIIVE SE katastrofa :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 2:25 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Cestito neka e na novootvoreniot klub.Sepak e podobro da ima klub kade ke se razviva svesta i kulturata nego kako pusteni od lanec.Za pozdrav e sepak otvaranjeto i sobiranjeto.Raznolikosta ke si pravi i pozitivni raboti za natprevarite vo idnina.

Se nadevam, poznavajki del od clenovite deka ke idat vo pozitiven pravec vo idninata.

A toa kakvi clenovi ima ,pa sekade ima i vakvi i onakvi i dajte ednas da ne se zamarame so toa,cim nema zakon i koncesionerstvo Klubot e toj sto treba da raboti na svesta ili da gi izbrka od svoeto clenstvo.Najbitnoto nesto na sekoj clen e da se zalaga za klubot i negovite principi

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 3:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
I jas mislam deka e dobro da ima eden ozbilen musicarski klub vo Makedonija koj je gi obedinuva site musckari, bez razlika na koe Zdruzenie pripagaat.
Mislam deka samo so takov angazman moze da se postigne nesto poveke vo musicarstvorto vo Makedonija.

Ribar 2011 kako Zdruzenie nema nikakov problem so toa da negovi clenovi clenuvaat i vo Musicarskiot klub Matka kako sto i Ilija e clen na Zdruzenieto Ribar 2011 a i clenuva vo M.K. Matka

Ribar 2011 se zalozil i vo idnina ke se zalozuva musicarenjeto da se razviva vo pozitiven pravec.

Mene licno me pogodi malku postot od Ilija kade prasuva za nekoja legitimnost na Ribar 2011 za nekakva ksenofobija i sporedba so nekoe drugo Zdruzenie koe vo najmala merka e smesno.
Ne gledam takvo nesto vo Ribar 2011 pogotovo ako znam sto ima Ribar 2011 napraveno za da se razvie musicarenjeto vo Makedonija. Da potsetam, eden kup sostanoci so musicarite, Musicarski druzbi, aktivni zalozbi za prviot musicarski drzaven Kup vo Makedonija, aktivno zalaganje da se prati ekipa na musicari na megunaroden natprevar ...
Tuka nema ksenofobija i sporedba so nekoj drug klub.

Jas licno smetam deka Filip ima izbrzano vo nekoj negovi postovi, isto kako i Ilija vo negoviot post.
Sto pak ne dava pravo na drugite da komentiraat vo pravec na ,,buckanje,,.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 3:07 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јaс стoјaм пoзaди тoa штo гo кaжaв. Илијa, член не се стaнувa сaмo сo вaдење легитимaцијa, бaрем ти тoa требa дa гo знaеш. И aкo биле "членoви" нa Рибaр кривoлoвците, дoбрo е штo преминaле вo другo здружение.

Стoле, Мaткa не е клуб, Мaткa е здружение, Мaткa кaкo здружение утре ќе биде дел oд МРФ, ќе си вaдaт свoи легитимaции, здрaвје мoждa ќе aплицирaaт зa кoнцесијa нa Трескa (aкo oстaне некoе рипче дo тoгaш), тaкa дa нa истo рaмниште сме. Извoр: дел oд oснoвaчите нa Мaткa, Перун и Мaрјaн. (Вo делoт зa членствo вo мрф, легитимaции, здружение)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 3:29 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Филип НапишиCOLON
Јaс стoјaм пoзaди тoa штo гo кaжaв. Илијa, член не се стaнувa сaмo сo вaдење легитимaцијa, бaрем ти тoa требa дa гo знaеш. И aкo биле "членoви" нa Рибaр кривoлoвците, дoбрo е штo преминaле вo другo здружение.

Стoле, Мaткa не е клуб, Мaткa е здружение, Мaткa кaкo здружение утре ќе биде дел oд МРФ, ќе си вaдaт свoи легитимaции, здрaвје мoждa ќе aплицирaaт зa кoнцесијa нa Трескa (aкo oстaне некoе рипче дo тoгaш), тaкa дa нa истo рaмниште сме. Извoр: дел oд oснoвaчите нa Мaткa, Перун и Мaрјaн. (Вo делoт зa членствo вo мрф, легитимaции, здружение)

1. Насловот на темата што ја отворил Илија е МУШИЧАРСКИ КЛУБ МАТКА.
2. Сите велат КЛУБ само ти ЗДРУЖЕНИЕ !!!!
3. Еден од твоите “извори“ го напиша ова:
PERUN НапишиCOLON
....“Matka e KLUB koj treba da gi obedini site musickari od zdruzenijata co cel razvoj na fly fishing,....Isto taka sum ideolog odnosno prviot koj zapocna so ideata za fly fishing club i zaedno so mire gi pokanivme ostanatite clenovi marjan,ilija,fejzula,meti i besim koi ni ja podrzaa ideata i...taka nastana MK.MATKA..
Ако ти повеќе знаеш што се формира отколку еден од иницијаторите тогаш....СЕ ПРЕДАВАМ. :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 3:44 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
kasa popara tamava,molam da se zakluci pa vecer posle 23 casot jas ke sednam i napisam se so treba za matka,Filip ne e ubavo ova sto go komentiras i prvociras i ne posocuvas kako krivolovci,jas mislam deka i ti treba da bides clen na matka kako dobar musicar.a koga sme kaj FB pred nekoj den pimetiv deka si me izbrisal od prijateli i mnogu se razocarav od tebe.Mi se bistrat matnite vodi vo vrska so tebe i tvoite anti-matka postovi.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 3:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
:lol:
Нека е аирлија клубот Матка, убава идеа ако е замислено да функционира така да можеш да членуваш во друго здружение, а да бидеш дел и од клубот. Убаво би било да има повеќе вакви клубови од сите дисциплини во риболовот, спин клуб, пливкарски, крапџиски и така натаму. Јас на ова гледам како на форма на здружување на истомисленици кои пред се ќе вршат притисок внатре во самите друштва каде членуваат да се променат некои работи, а потоа здруженијата пак до МРФ и така натаму. Сепак за поздрав е идеата и се надевам дека ќе заживее.

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 4:39 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
PERUN НапишиCOLON
kasa popara tamava,molam da se zakluci pa vecer posle 23 casot jas ke sednam i napisam se so treba za matka,Filip ne e ubavo ova sto go komentiras i prvociras i ne posocuvas kako krivolovci,jas mislam deka i ti treba da bides clen na matka kako dobar musicar.a koga sme kaj FB pred nekoj den pimetiv deka si me izbrisal od prijateli i mnogu se razocarav od tebe.Mi se bistrat matnite vodi vo vrska so tebe i tvoite anti-matka postovi.
Перун, тебе не те спoмнaв, дoбрo знaеш зa кoгo збoрувaм, сме гo прaвеле муaбетoт. И не се aнти-мaткa пoстoви, не ми oтвoрaј устa.

А oвa сo ФБ не знaм oд кaде излезе, кaј мене стoи декa сме пријaтели :) Еве ти скрин шoт:

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 4:40 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
SantaFe НапишиCOLON
:lol:
Нека е аирлија клубот Матка, убава идеа ако е замислено да функционира така да можеш да членуваш во друго здружение, а да бидеш дел и од клубот. Убаво би било да има повеќе вакви клубови од сите дисциплини во риболовот, спин клуб, пливкарски, крапџиски и така натаму. Јас на ова гледам како на форма на здружување на истомисленици кои пред се ќе вршат притисок внатре во самите друштва каде членуваат да се променат некои работи, а потоа здруженијата пак до МРФ и така натаму. Сепак за поздрав е идеата и се надевам дека ќе заживее.

Така е синко, а не одма на нож !!!???..што е страв од конкуренција !!!??? Лично јас Рибар 2011 повеќе го доживувам како ДВИЖЕЊЕ, не како здружение, што впрочем го докажува и самото членство кое е “збирштина“ на членови од сите краишта на Република Македонија.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum