www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 10:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS17»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 12:54 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Незнам зошто секогаш некој мора да наоѓа мани? Мене кога ме поканија од МакКрап да учествувам на купот на Вратница ми кажаа кој се пропозиции, правила и котизација (нема прашкаста храна, во случај да се оштети или украде опрема МакКрап не гарантира и не обештетува...) и јас прифатив без да коментирам т.с. не наоѓав мани!
Ако имало вакви идеи дека може да се помогне на фамилијата зошто овие 2-3 години не ви текна да се собереме во некоја кафана како што впрочем се собираме, да собереме доброволен прилог и да им ја дадеме помошта, немора натпревар, немора легитимации, не мора ништо!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 12:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Предраг НапишиCOLON
Ако имало вакви идеи дека може да се помогне на фамилијата зошто овие 2-3 години не ви текна да се собереме во некоја кафана како што впрочем се собираме, да собереме доброволен прилог и да им ја дадеме помошта, немора натпревар, немора легитимации, не мора ништо!
Затоа што хуманитарна помош се одбележува со спортски/национален настан. Не во кафана Предраг.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 12:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јас ќе извадам и спортска легитимација и секако ќе донирам 300ден (дали со учество или не).

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 12:56 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
DA ne ja treskame do besvest i da ja rasipuvame temata AKo MRF gi dade moite pari od legitimacijata na Daca jas PRV ke izvadam sportska-sega valjda me razbravte

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 12:59 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Јане пријателе стар ТИ СИ ТОЈ кој давал и помагал на многу купови овде, во Србија и Босна. Ако јас ти кажем дојди јас ќе ти извадам спортска легитимација ќе те навредам и ќе ми се налутиш. Не се проблем парите туку принципот и пршањето ЗОШТО :shh:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 12:59 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
JaneMK НапишиCOLON
DA ne ja treskame do besvest i da ja rasipuvame temata AKo MRF gi dade moite pari od legitimacijata na Daca jas PRV ke izvadam sportska-sega valjda me razbravte
Ќе ги даде ако тоа биде побарано од нејзе.

Но се останува на волјата да бидеме малку и дипломати а не да се појавиме со родподови и параболици и да ја оговараме МРФ.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 1:06 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Предраг НапишиCOLON
Јане пријателе стар ТИ СИ ТОЈ кој давал и помагал на многу купови овде, во Србија и Босна. Ако јас ти кажем дојди јас ќе ти извадам спортска легитимација ќе те навредам и ќе ми се налутиш. Не се проблем парите туку принципот и пршањето ЗОШТО :shh:
Bash taka Predrag so ova sve kaza :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

Sum daval,pomagal i organiziral.Znaci ako se odrzuva kup odnosno go pravi predrag so takmicenja i nagradi a sredstvata se dadat na nekogo e edno.
Ako se pravi humanitaren druzba vo necie ime se doaga na voda i se druzi tri dena a site pari pri toa shto ke se soberat se davaat na liceto

Mnogu golema razlika,E sega shto e koe e treba da se razgranici pa potoa da se kaze na MRF i na site shto sakaat da ucestvuvaat(togash veke e jasno i glasno vo prviot slucaj i vo vtoriot slucaj)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 1:17 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Primer posledniot humanitaren cup na morovic za pokojniot Sinisa.Vodata koncesionerot ja dade bez pari(i toa ne bilo koja voda nego prepolna so krap).Peharite gi donirav jas i Kiza.Site prai ama bukvalno site pari se dadoa za sinisa.Nema pari za sportski,nema pari za kotizacija,nema pari za maici idrn drn drn.Toa e humanitaren cup

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 1:19 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Тие 300 400 денари воопшто нема да сменат ништо..
А пошто сакам и да идам ина други води.. и купови.. како и да е ке мора да имам легитимација.. тие пари за легитимацијата.. не ме интересираат.. ме интересира да идам на риба и да се релаксирам.. или да идеме на куп.. а дали е хуманитарен, меморијал или куп наптревар првенство итн.. ако има закон за сето тоа.. ондак ке се почитува законот.. тоа е тоа..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАТПРЕВАРИ 2013
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 28, 2012 1:20 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Primer posledniot humanitaren cup na morovic za pokojniot Sinisa.Vodata koncesionerot ja dade bez pari(i toa ne bilo koja voda nego prepolna so krap).Peharite gi donirav jas i Kiza.Site prai ama bukvalno site pari se dadoa za sinisa.Nema pari za sportski,nema pari za kotizacija,nema pari za maici idrn drn drn.Toa e humanitaren cup
Незнам како тоа во Србија е решено и дали они имаат воопшто легитимации?

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS17»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 29 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum