www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 26, 2024 6:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS70»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 10, 2017 10:16 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Не сакам јас никакви расправии. Сакам да се оштриме, да навиваме, да споделиме информации, да помогнеме.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 12:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
marks НапишиCOLON
Не сакам јас никакви расправии. Сакам да се оштриме, да навиваме, да споделиме информации, да помогнеме.
лике

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 2:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Mnogumina od vas zastanaa protiv mene koga javno gi istaknav moite stavovi za ona sto se desavase poslednive 4 godini i ona sto ke se desava vo narednive nekolku.
Nasata vizija (zboram za clenovite na liga natprevarite) vo izminative 4 godini, bese masovnost i sto poveke ekipi za ucestvo vo ligata,a so samoto toa i pogolem izbor na takmicari koi ke se borat od se srce da napravat rezultat koi nie ne uspeavme da go napravime.No ovaa idea,ocigledno,ne im odgovarase na nakolkumina ,pa so podli igri i niski udari po odredeni takmicari,sebicnost i netimska rabota,go napravija ona sto sega se slucuva.
Dozvolivme ona sto nesmeevme.Dozvolivme MRF Doel kako sto nekoj gi narece ovde na forumov,da ni ja vratat 2011 2012 godina ,kade sto liga natprevarite bea samo familijarna i prijatelska druzba,a svetskite sampionati bea samo desavka za odlicna zarabotka i ubav provod.
Javno apeliram.Morame da ja promenime celata postava koja ni ja kroi krapskata sudbina vo drzavava.Inaku ....tesko nas.

p.s. Dule....odlicen zaklucok....se odnesuva na tvojot post pogore.

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 3:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas sum clen na U.O. na MRF
Normalno deka nitu na mene ne mi se dopaga ovaa nastanata situacija vo krapskiot ribolov.
Iako mislam deka nikoj mene kako licnost ne me stava vo toj t.n. MRF Doel sepak me zasega taa sostojba.
Me zasega zaradi toa sto mislam deka razmisluvanjeto i namerata za okrupnuvanje na krapskiot ribolov vo Mk na MRF bese dobra.
Od edna nikakva sostojba se postigna nesto sto odavna krapdziite vo Mk mozele da go sonuvaat.
Zamislete se finansira kotizacija, pat, hrana, prihrana i mamci za ribolov pa i nekoj drugi potrosni materijali a odat trite t.e. cetirite najdobro plasirani dua od ligata.
I da ne navleguvam podlaboko ke Vi go kazam samo ona sto kojznae kolku pati sum go kazal.
NE POSTOI SPORT KADE POLESNO MOZES DA OTIDES NA EDNO SVETSKO PRVENSTVO.
Sto Vi e problem ?
Da ispecate tri kola i da odite na svetsko?
Slusam zabeleski, toa kostalo, pa od rabota treba da se izleguva, pa treba da se frli 140 m. pa treba da se pokaze rezultat, pa ako ne se pokaze...
Pa ako ne se pokaze ke treba da ima muabeti, pa ako ima muabeti nema da sum ,,najdobriot,, krapdzija vo Mk
Site sto frlaat drva i kamenja po MRF doel bile ucesnici na svetskive. Rezultati ???
Pa sledi, ne sme nie krivi, MRF Doel e kriv zaradi .............
Abe ajde.
Abe prijavete se vo Liga, ispecajte, trenirajte, napravete rezultat pa posle kazete mi deka MRF ne cini.
Zamislete nekoe Duo da zastanese na piedestal na nekoe Svetsko. Zaslugata ke bese na MRF Doel ?

Za kraj, site znaete deka so muabetenje po javnite mrezi nema da se smeni nisto ( osven polnenje na sopstvenoto ego ) zatoa prevzemete nesto.
Da sum na vase mesto, jas bi pocnal so samiot sebe.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 3:31 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
Abe prijavete se vo Liga, ispecajte, trenirajte, napravete rezultat pa posle kazete mi deka MRF ne cini.
Zamislete nekoe Duo da zastanese na piedestal na nekoe Svetsko. Zaslugata ke bese na MRF Doel ?

Za kraj, site znaete deka so muabetenje po javnite mrezi nema da se smeni nisto ( osven polnenje na sopstvenoto ego ) zatoa prevzemete nesto.
Da sum na vase mesto, jas bi pocnal so samiot sebe.
:~~ :~~ :~~

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 4:05 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON47
saso НапишиCOLON
Jas sum clen na U.O. na MRF
Normalno deka nitu na mene ne mi se dopaga ovaa nastanata situacija vo krapskiot ribolov.
Iako mislam deka nikoj mene kako licnost ne me stava vo toj t.n. MRF Doel sepak me zasega taa sostojba.
Me zasega zaradi toa sto mislam deka razmisluvanjeto i namerata za okrupnuvanje na krapskiot ribolov vo Mk na MRF bese dobra.
Od edna nikakva sostojba se postigna nesto sto odavna krapdziite vo Mk mozele da go sonuvaat.
Zamislete se finansira kotizacija, pat, hrana, prihrana i mamci za ribolov pa i nekoj drugi potrosni materijali a odat trite t.e. cetirite najdobro plasirani dua od ligata.
I da ne navleguvam podlaboko ke Vi go kazam samo ona sto kojznae kolku pati sum go kazal.
NE POSTOI SPORT KADE POLESNO MOZES DA OTIDES NA EDNO SVETSKO PRVENSTVO.
Sto Vi e problem ?
Da ispecate tri kola i da odite na svetsko?
Slusam zabeleski, toa kostalo, pa od rabota treba da se izleguva, pa treba da se frli 140 m. pa treba da se pokaze rezultat, pa ako ne se pokaze...
Pa ako ne se pokaze ke treba da ima muabeti, pa ako ima muabeti nema da sum ,,najdobriot,, krapdzija vo Mk
Site sto frlaat drva i kamenja po MRF doel bile ucesnici na svetskive. Rezultati ???
Pa sledi, ne sme nie krivi, MRF Doel e kriv zaradi .............
Abe ajde.
Abe prijavete se vo Liga, ispecajte, trenirajte, napravete rezultat pa posle kazete mi deka MRF ne cini.
Zamislete nekoe Duo da zastanese na piedestal na nekoe Svetsko. Zaslugata ke bese na MRF Doel ?

Za kraj, site znaete deka so muabetenje po javnite mrezi nema da se smeni nisto ( osven polnenje na sopstvenoto ego ) zatoa prevzemete nesto.
Da sum na vase mesto, jas bi pocnal so samiot sebe.

Respect


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 5:33 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
saso НапишиCOLON

Za kraj, site znaete deka so muabetenje po javnite mrezi nema da se smeni nisto ( osven polnenje na sopstvenoto ego ) zatoa prevzemete nesto.
Се е така. Никој не го оспорува тоа. Јас конкретно зборев за Форумот на Ribar 2011 и комуникацијата. Ако мислиш дека муабетењето на Форумот не сменил не менува и нема да смени ништо, да си бидам барем јас начисто.
Поздрав и многу успех на нашата репрезентација на предстојното светско првенство.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 6:10 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Dule, izvini ako se ostei pogoden od moeto pisuvanje, nemam takvi nameri kon nikogo posebno.

Stanuva zbor za golem del od krapdziite koj se prilicno golemi egoisti, pored toa sto se golemi poznavaci na krapskiot ribolov i koj sto siguren sum deka dokolku sakaat, dokolku rabotat, treniraat i nesebicno spodeluvaat toa sto go znaat, ke imavme odlicni uslovi za dobri uspesi vo krapskiot ribolov.
MRF DOEL plaka kotizacija, pat, hrana, plaka za prihrana i mamci, plaka usto sto ne znam ni jas ... i ne cini.
Cekajte be zosto ?
Mozebi zaradi toa sto bara angazman, bara da trenirate, bara da frlite eeeeeej 140 m. bara da rabotite kako tim a ne kako individualci, bara da pokazete timska igra a ne individualnost.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 7:12 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Зборуваме за потполно различни работи.
Колку пати само имам прочитано и слушнато дека да не беше овој Форум и Рибар 2011, ќе немаше ништо од тоа што го наведуваш. Нема да навивам за Банај, ќе навивам за Нико и Велијан. Оптрукции имало и ќе има, ама мислам дека не треба да се става Форумот во залог на стравот од расправии. Мое лично мислење.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 11, 2017 7:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Mislam deka ovaa godina imase premnogu kritiki i zaradi toa ucesncite na ova krapsko svetsko prvenstvo resija malku ili voopsto da ne davaat informacii za nivnata rabota, podgotovki i pripremi.
Informacii za svetskoto na ovoj forum sigurno ke ima. I porano ne sme gi dobivale direktno od nasite tuku od kade ne sme gi sobirale.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS70»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum