www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Oкт 08, 2024 1:29 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2425262728ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 11:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Mozda vo drugite zemji stoi ribolov so olovo na dno,a ne jadica na dno......

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 12:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Може може ... тоа го прочита на ексју или сам го измисли
Убаво ти иде плукањето по нашите на туѓи форуми ...

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 12:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Strucnjak nema strani i nasi forumi.......i za mene tie sto gi tapsas po ramo 5 god. ne se nasi a i kade toa sum plukal postiraj slobodno

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 12:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
saso НапишиCOLON
So postavuvanje na normata od 140 m. se sakase da se potencira vaznosta na delecinskoto zafrlanje.
Zatoa i se insistirase na taa norma.
Trebase natprevaruvacite da sfatat deka dalecinata e uslov za odenje na svetsko no i da sfatat deka treba da vezbaat frlanje daleku.
Del ja sfatija porakata, no site, verojatno, ja sfativme posle ova svetsko.

So zigot e slicno, mozebi nema da raboti na sekoja pozicija no ke raboti na nekoj i toj sto ke znae kako da go raboti ke ima rezultat. Zigot mora da se nauci i znae ako sakame plasman vo sredina na tabelata. Iako mene licno toa ne mi lici na ,, ribolov na krap so jadica na dno ,,....

Tretata po mene ( iako nekoj ke napise deka krap ne sum videl so oci / jas ke kazam deka koga sum gi lovel polovinata od forumov bil uste vo peleni / no sepak poslednive 20 godini ne sum go lovel ) mnogu bitna rabota e markiranjeto koja golem del od natprevaruvacite ja zapostavuvaat.
Tuka, Keltane e najgolemata razlika pomegi ,, diva ,, voda i ,, pitoma ,, voda.
Markiranjeto mora da se napravi mnogu profesionalno i korektno.
Nauceni sme da se lovi po vodi koj odredeni natprevaruvaci gi znaat napamet, duri i na vodite vo sosedstvoto tocno se znae konfiguracijata na terenot pod voda ili pak ima verodostojni informacii kade najcesto se vrti ribata. E na svetsko toa go nema.
Kolku od nasite natprevaruvaci znaat dobro da izmarkiraat - toa neznam.
Tuka se razbira e i golemata prednost na reprezentaciite koj bile na ovie vodi kade se odrzuva svetskoto ( nekoj po poveke pati i so brojna delegacija )...

I cetrtata e spremnosta na natprevaruvacite da izdrzat turbo ribolov tri dena. Fisicka i psihicka. Bodybilding i da ne se padne ako se nema riba tuku da se raboti do poslednata sekunda od natprevarot.


Za ovie raboti treba da diskutirame tuka a ne da se pisuvaat postovi izvadeni od rakav ili baraat zabeleski kaj natprevaruvacite.
Pa ne si kazal toa ............. krapcijo :D a i pravoto na patent pominuva posle 20 godini :P

Markiranjeto e SE vo krapskiot ribolov . Dalecinata na koja ce lovis ti diktira konfiguracijata-vrstata na dnoto .Dzabe ti svileni mamci ako gi pustis vo 50 santimi tinja .Dzabe mozes da zafrlas i preku 180 metri ako imas nekoe ubavo podvodno plato na 70 metri a ti ne go znaes deka e tuka ....Dzabe ako ..............ma se e dzabe ako ne izmarkiras ................ama TOCNO . Ne bi me cudelo da procitam deka nekoi ekipi sto odat na svetsko pravat detalna mapa na dnoto so sonar na celo ezero :D ..................

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 1:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
filip030682 НапишиCOLON
kade toa sum plukal postiraj slobodno
Неможе затоа што Јас се избришав и ве предупредив да се држите малку по достоинствено, сепак сте од една земја, нели!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 1:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON

IAKO bese postaven uslov za frlanje 140m,frlaa so spod i sto se napravi .NIENDA ekipa ne mozese ni an 130 da lovi a ne podaleku
Duri i kremnadla lovese na 130-135m





ZIg neznaat da vrzat-gi vidov zigovite kaj ico i daniel i voopsto nese vrzani kako treba-zatoa imaat utki,.
Frlanjeto na nasata ekipa 2015 i vo 2016 e so lovna trska.. I e nad 145 metri... Kremenadla frlase vo Francija po postavena dalecina od kapitenite na 136 i 132 metri a da se krmi na 130.
Za zigovite posto jas gi vrzuvav kaj Daniel zemi gi slobodno i ke gi sporedime so tie na Bojan neka gi donese Pepi pa ke pravime muabet... Ako ima utka vo Francija ke imas i utka na Gogomond.. Ili ribata razlicno zima cccccc..

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 1:53 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ajdeee klku dusi vrzuvavte na daniel zigovi.so tebe ste trojca.

p.s.kolku utki imavte vo italija posto znaete da vrzuvate?
Gogomont neme interesira.

znaci istite sto imaa utka.istite vrzuvale I sga posto duri posle dve godini vrzuvaat zig?
Znaes li kolku e biten konecot za zig.deka netreba da e mek.netrreba da e tenok.

Nie so oliver imavme eden udar I toj eden skina pred nas .nema utki.....


a kremenadla fakal bez markiranje na taa dalecina.kremenafla e efintven momentalno na taa dalecina da faka.
kaj fakaa tie sto vezbaa cela zima I sto frlija uslov sega na svetsko?
Sto saso mi fali vezbale?
Isto kako pred toa makedonski maksimum na 120

Tolku ne biva site.ovde nema kaj da se spremis za svetsko a nadvor nese odi

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 2:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
filip030682 НапишиCOLON
Strucnjak nema strani i nasi forumi.......i za mene tie sto gi tapsas po ramo 5 god. ne se nasi a i kade toa sum plukal postiraj slobodno

Експерт ... има , ова е НАШ форум , македонски ... другите се српски , хрватски , бугарски итд итд ... кого ја тапшам по рамо е моја работа и нема да дозволам никој да ги пљука по форуми
поготово не на некој лижи** по српски форуми . Одговор доби зошто неможам да постирам а и да можам нема да постирам глупости на поединци . Доволно е што сум видел и прочитал
Чекам само еден ден да видам дали со таа ароганција ке постираш и на тие форуми или таму ке останеш стандарден лижач на г**ви .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 3:19 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Garant vo plukanje na dalecina bi bile svetki prvaci :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 22, 2016 3:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Vasil izbrisa post od mene pisan kon Jane vo vrska so masinka i ne bese plukanje nego zezanje vo vrska so masinka......i Jane go poznavam licno i ako mu smeta toj licno ke mi pisese.

Drugo Vase i so tebe se znaeme i ne e fer vaka da pisuvas i sega izleze deka plukam po ludje za koi licno se znam i toa sam znaes deka muabetot bese kaj e jane sega da vidi deka ultegra ima metal i lageri ili nesto sl.
Za drugi clenovi zbor nemam kazano tamu bidejki ne gi zanima nasiot prlav ves....

A onoj zbor lizi** da si go koristis za domasni potrebi bidejki si moderator ne za drugo ne ti lici a i nepamtam tako nekoj da sum navredil preko tastatura do sega

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2425262728ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 30 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum