www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 05, 2024 5:55 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS216217218219220ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 2:44 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Da be , toa e pricinata ..Keltan vikal ....vikal so pravo :D Verojatnosta da imas PRVA riba poslednite 5 minuti od 72 saata e eden na milion , kolega :D
никој не рече дека причината за кинењето е Келтан :nono:
нема везе ... ја изгубивме и тоа е ... а само кременадла знае како му беше на него во тој момент и само ја знам како мене ми беше у тој момент
Ne mislev na pricinata za kinenjeto , milsev deka moeto neveruvanje deka ste imale ulov e pricina sto ne komentiras :D I jas i sekoj troa poasolen ribar ZNAE kako vi bese vo tie momenti .nema nekoj koj ne izgubil riba i po obicaj e onaaa riba , sto ja cekas godini :shake_hand: Vazno e samo dali sme naucile nesto od tie slucki za da ne premine vo nekoja navika ... :D

Ne mi kazavte koja trska e ova , mi izgleda kako motka za orevi cukanje ? Slobodna procena za golemina na krapot , moze li ? Nekako ovaa trska ne mi odi vo par so tolku tanok konec ....ili krapceto e malo ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 2:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
E swga i ti keltan sakas meka trska a daleku da frla

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 2:52 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Kolku daleku e daleku :D Pa stvarno na motka mi lici , motka bez nikakva dusa ??? Hm , mojte C2 se nesto kako zlatna sredina za vakvi situacii , barem od ona sto do sega go vidov kaj tie treski . A veruvaj me biva za procenka ..........

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 3:00 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Turnament na prologik 3.9/3.5lb.
Dalecina 125 metri..

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 3:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Motka , vo prava smisla na zborot. Go vidoa li krapceto od blisku , nekoja procenka za tezina , Krki ? Eden sovet , so vakva motka pred kepanje na ribata , MORAS da begas / kolku dozvoluva mestoto/ gore na obala .. . . da imas sto povejce konec medju trska i riba ...taka se mnogu pomali sansite da skine na tolku tanok konec ................

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 5:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Tie trski se bas so dusa ili meki,parabolicni a zosto ne se vitkaat mozda ribata e pomala.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 5:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Da be , toa e pricinata ..Keltan vikal ....vikal so pravo :D Verojatnosta da imas PRVA riba poslednite 5 minuti od 72 saata e eden na milion , kolega :D
никој не рече дека причината за кинењето е Келтан :nono:
нема везе ... ја изгубивме и тоа е ... а само кременадла знае како му беше на него во тој момент и само ја знам како мене ми беше у тој момент
Ne mislev na pricinata za kinenjeto , milsev deka moeto neveruvanje deka ste imale ulov e pricina sto ne komentiras :D I jas i sekoj troa poasolen ribar ZNAE kako vi bese vo tie momenti .nema nekoj koj ne izgubil riba i po obicaj e onaaa riba , sto ja cekas godini :shake_hand: Vazno e samo dali sme naucile nesto od tie slucki za da ne premine vo nekoja navika ... :D

Ne mi kazavte koja trska e ova , mi izgleda kako motka za orevi cukanje ? Slobodna procena za golemina na krapot , moze li ? Nekako ovaa trska ne mi odi vo par so tolku tanok konec ....ili krapceto e malo ?

Пролоџик Турнамент 13ft 3,5 lbs
слободна проценка на рибата 7-10 кгс

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 5:50 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Пишав еден текст да Ве шашардисам со ова коментариве, како да сте у некоја видео игра, ама ајде нешто поконкретно.
Ај сега објасни, како на 20 метри ловење, се станува светски првак??? Инаку, Румуниве, првиот ден, мафтале аксијално и на 130-140 м. покрај брана. Ама длабоко у ПМ. Ксмет, им прошлапало на 20 м. десно од аксијалното и оооооопп. Фрли вади. Според коментарите на нивните два Форуми, ловеле на 20 (најмногу риби), 30, 40 мах. до 50 м., десно у брана. и не на халибут. :D На топлива бојла со 80% прашкаста во основа-без паста. Светски прваци. :shock: :shock: :shock:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 7:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Замисли да им се паднше на нашиве таа позиција. :D
Али нисмо ми те срече...

Објаснување...многу просто!

Како што кажа сам професоре, румуните биле спремни да ловат и на 130 и на 140...нашиве не!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 23, 2015 7:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Pa nasite gkedake sto podaleku.ne ni znaele dali imaat riba na 60.50.40

drugo e poentata.znaele rumunite da citaat voda.da imaat sreka da im se padne potok do niv.i si imale nivna boila sto I veruvale

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS216217218219220ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 14 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum