www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 08, 2024 6:12 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS214215216217218ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 3:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Филип НапишиCOLON
Ајде сега, зошто им скина? :D

Cim dozvolis da ti ja ispravi trskata krapot oprosti se od nego, ili ke skine ili ke se otkaci ! Toa nikako ne smees da go dozvolis, nikako !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 3:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Keltan НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Ајде сега, зошто им скина? :D
Im skina ili im otkaci ? Nije svejedno :D Posle ce ti kazam zosto ...AKO e kinenjeto-otkacuvanjeto onaj moment na krajot koga ja spusta trskata dolu .....?
Им скина, во моментот кога крапот ја симна трската надолу. Ваљда амортизерот стегнат а?
Vidi , krapot na pola video go gledame na povrsina i MIREN e na pravi nikakvi kerifekii .Kolku vreme pred pocetokot na videoto pominalo ne znaeme .Ama sudejci po ona sto gledame krivicata / spored mene/ e kaj manekenot koj ja drzi trskata ....premnogu vreme go tanteli bez potreba pred se . Vtoro ne gledam deka cacka po regulatorot na kocnicata , ne slusam na videoto vo ni eden moment da im zema konec /najverojatno e vejce dobro zamoren/ ne gledam deka na krajot popusta malku regulatorot na kocincata , gledam deka naglo mu ja spusti trskata i duri mislam deka togas ima i eden moment na prekin na vrskata so krapot /labav konec/ a toa e fatalno , ako e tocno .A najgolemata greska e sto go mrcvari bez potreba /sudejci po toa kako se ponasa krapot na povrsina koga izleze/ Trebase da si go ispompa odma , olabavi regulatorot , so raka drzi spulnata pri pompanje i vo kep pod hitno ............ jbg Shit happens :D posebno ako im pomognes i ti malku .........
Tocno taka Sergej , ili olabava konecot i potoa sledi sok udar ili direktno prezema spulnata teretot ... i shit ce se sluci :D Pletenica , monofl tesko se kine so raka ako samo tegnes , olabavi dvata kraja i trzni naednas i 150 lbs pletenica puka kako pajazina .....
Sportex НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Ајде сега, зошто им скина? :D

Cim dozvolis da ti ja ispravi trskata krapot oprosti se od nego, ili ke skine ili ke se otkaci ! Toa nikako ne smees da go dozvolis, nikako !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 4:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Go sakate i prviot del od videoto... Isto ni se desava na 2 svetski po red mene mi otkaci rib vo Italija sega ni skina... Golem napredok na ntabelata a i samodoverba bsz razlika koe vreme udri.. Ali kako sto napisav i porano so edna riba licen uspeh ne se pravi... So ogled na ulovot vo A sektor toj ke bese i odlicen kade sto poveketo dua nemaa nriba...
Ajt za cvorot na site masinki se smeneti sok liderite so novi ali na ovaa utnavme.. Skapa greska koja ne kosta mnogu... Ovoj lider e maltretiran skoro 7 dena frlanje na treska na line clip ajde toa e na voda ama uste 25 pati frlen na livada na kasting na palas... Toa e taa brza reakcija koga treba da iskocis podaleku i zimas masinka so 0.25 ama zaboravas deka imas star sok lider...
Masinkata regulatorot si bese pusten ribata najmalce se vadese nekoj 12-15 min ne se gleda na videoto legnata e na strana koga dojde co zalivot vo plitko togas dade jak trzaj... Posle pak go proverivme regulatorot si pustase konec...

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 4:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Јас колку што знам сите предвези, шок лидери или било кои чворови треба да се имаат спремни врзани тазе пред почеток на натпревар или во текот на истиот.

Дури и на неколку префрлања се менуваат предвези.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 4:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Od 12 masinki na 11 bea novi e jbg na taa sto udri ne..

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 4:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Da ja kepase ribata Predrag namesto Tafta sigueno ke ja izvadese uste koga isplivava prv pat na videoto :lollol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 4:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Krki НапишиCOLON
Od 12 masinki na 11 bea novi e jbg na taa sto udri ne..
Марфи Крки, секад така испаѓа.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 4:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Krki НапишиCOLON
Go sakate i prviot del od videoto... Isto ni se desava na 2 svetski po red mene mi otkaci rib vo Italija sega ni skina... Golem napredok na ntabelata a i samodoverba bsz razlika koe vreme udri.. Ali kako sto napisav i porano so edna riba licen uspeh ne se pravi... So ogled na ulovot vo A sektor toj ke bese i odlicen kade sto poveketo dua nemaa nriba...
Ajt za cvorot na site masinki se smeneti sok liderite so novi ali na ovaa utnavme.. Skapa greska koja ne kosta mnogu... Ovoj lider e maltretiran skoro 7 dena frlanje na treska na line clip ajde toa e na voda ama uste 25 pati frlen na livada na kasting na palas... Toa e taa brza reakcija koga treba da iskocis podaleku i zimas masinka so 0.25 ama zaboravas deka imas star sok lider...
Masinkata regulatorot si bese pusten ribata najmalce se vadese nekoj 12-15 min ne se gleda na videoto legnata e na strana koga dojde co zalivot vo plitko togas dade jak trzaj... Posle pak go proverivme regulatorot si pustase konec...
:D Murphy's laws
If anything can go wrong, it will
If there is a possibility of several things going wrong, the one that will cause the most damage will be the one to go wrong
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something
Things get worse under pressure.

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 7:38 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ок е тоа со староста Крки....ама мислам дека Мишо мислеше дека борбата е готова и го потцени крапот ...после толку замарање најчесто борбата е и готова, ама кога рибата доаѓа во крајот и пред кеп мислам дека амортизерот треба полабав да биде за секој случај да не ископа сила од некаде и да го даде последниот бег ...тоа и се случи од она што го гледам....мислиш дека е готов, затегнуваш премногу, он тргнува во последна шанса за живот и опремата некаде попушта ...


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 22, 2015 8:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
никој не помисли дека крапот е готов ... знаевме дека ке пружи отпор бидејки воопшто не беше уморен . Дојде полека до обала , легна на површина на некои 30-40 метри од обала ама далеку беше од предавање . јас искрено очекував да не прошета минимум два три пати пред да влезе у кеп , али јбг ... отиде :?

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS214215216217218ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum