www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Oкт 07, 2024 9:45 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2021222324ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Сергеј , јас тоа го кажав и преклани и лани ... ама џабе . Истите што трубат ке трубат и понатаму :lepi:
Alo , jas ako sum sakal vo liga ce sum bil ! Ti si resil da odis , ti si dolzen da pokazes rezultati koga odis na natprevar so tujgi pari !! Si sposoben toa da go napravis ?? Nie trubime ovde ama vie ste uste polosi , TRUBA ste na natprevari :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Spaiva НапишиCOLON
Тебе директно никаде не те посочив што се најде потценет...името не ти го спомнав.
Нит почит е во прашање, нит потценување...само храброст да реално гледам на работите.

И да, стојам дека треба поригорозни норми, па ако се прашам и IQ би мерел...еве ова најискрено.

А и фино си пишав во тој пост дека за светско не сум заинтересиран, ниту ми е императив, а пак желбата што ја имам ми е тотално релативна (читај сеедно и убиена).

Види тоа е проблемот...не дај боже да седне човек со вас на кафе, одма сите знаат дека некого вие учите.

Е од тоа што сум дошол да ги земам трските и сме се виделе на кафе и попатно пола саат пофрлале и одма - е тоа е учење и вие сте не научиле трски да држиме! Мислам...ОК!

Знаеш ли зошто не сум дошол никогаш на Велешко да фаќам??

Еве јас сум сигурен дека сите овие што биле на Велешко сте ги научиле да држат трска како што се Мартин, Максим, Флоре, Ристето, Стефан, Крсте, Кременадла...сите сте ги научиле.
Dime
Citaj pogore sto napisa??Ne mi ja izvrtuvaj temata poi 1000 pati.Ako si zelen ,ne znaci deka mozes nekogo da go pravis prost i da kazuvas deka napravil gomnarii i sranja.Takov vokabular zasluzuva BAN...i ne ke e loso da se samobaniras.
Voopsto ne zboruvam za pienjeto kafe so tebe ili dolgite telefonski razgovori na tema ribolov.Zboruvam za ona sto ti si go donel kako zaklucok,a pri toa si povredil mnogu prijateli i neprijateli.
Celo vreme debatiras ovde kako treba i sto treba ,celo vreme ne kudis deka nisto ne sme postignale,site okolu mene veke te gledaat kako iden reprezentativec,a sega citam deka voopsto ne si zainteresiran za svetski sampionat i tvoj doprinos za podobar rezultat na nasata reprezentacija.Sosema kontradiktorno.
Kolku nie znaeme i kolku nie umeeme ,sme dokazale no sme dokazale samo na nasi sampionati,za nadvor od MK (sme drva nedelkani).Sekoja godina se soocuvame so nekoi noviteti i sosema cudni nacini na lovenje krap.I taman mislime deka sme spremni za dobar rezultat i deka sme naucile nesto od predhodnata godina....op..nesto sosema novo za nas.Ovaa godina se dokaza ova sto jas sega go zboram kako vistina koja ,realno ....boli.I naseto vreme,vremeto na mojata generacija, poleka poleka izminuva.Probavme i ne uspeavme da napravime nisto ,za da se zapiseme vo krapskata istorija na drzavava.Ostanuva na deckive posle nas ,da ni go obelat obrazot.Se mislev deka i ti si od onie koi imaat muda da go ostvarat nasiot son,ama izgleda sum se izlazal.
Mozes i ponatamu da mi se obrakas so DECKO,ama uste ednas ke te zamolam,biraj so kakvi zborovi im se obrakas na lugeto koi so malku znaenje vo ovoj sport...ginele na teren.

Pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Keltan НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Jas spomnav vo prviot moj post spole svteksoto prvenstvo, koj se sekava ? !

"Site tie sakam da dojdat vo liga i da probaat da gi pobedat ovie sto nemaat pojma a odat na svetsko ! Da otidat na svetsko, pa posle neka diskutiraat pak !"
Nemam jas sto da gi pobeduvam ! Samo ja vrtime rabotata vo krug ! TIE resile da se natprevaruvaat za da odat na svetsko , Sergej ! Neka povelat da gi pobeduvaat protivnicite TAMU ? Godini nanazad se macat edno krapce da fatat ? Posledni da bideme stana tradicija !! Koj del nekomu ne mu e jasen od toa sto pisuvam ?
MOre prilepsko mandalo :D .Dosta solis pamet ovde na tastatura.Deka si nacitan,kapa dolu,ama daj prosvetli ne nas laicite so tvoeto znaenje.Sto od toa sto znaes tolku mnogu a ne sakas da go spodelis preku natprevar i svetski sampionat. 5 godini te citam i celo vreme naiduvam do ona deka si vrv vo poznavanje i oprema,ama na megdan nisto.
Toa sto nie odime i natprevaruvame,toa sto nie investirame vo ovoj sport,toa sto site nie poslednive nekolku godini imame golem udel vo masovnost na nasata krapska liga,seto toa vie nekolkumina go gazite i se drznete da vregate i omalovazuvate luge koi kolku tolku...barem se potrudile da napravat cekor ponatamu.
Sto ste napravile ti i Spaiva po ova prasanje????

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
Сергеј , јас тоа го кажав и преклани и лани ... ама џабе . Истите што трубат ке трубат и понатаму :lepi:
Alo , jas ako sum sakal vo liga ce sum bil ! Ti si resil da odis , ti si dolzen da pokazes rezultati koga odis na natprevar so tujgi pari !! Si sposoben toa da go napravis ?? Nie trubime ovde ama vie ste uste polosi , TRUBA ste na natprevari :D

Нешто си грешка изгледа ... јас тебе ништо не сум ти должен . Нит си инвестирал у мене нит си направил нешто за мене .
Јас се натпреварувам од мои лични причини и моја лична желба и не се натпреварувам со туѓи пари него со мои пари .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Eve dojdi ti prosvetli gi i nauci gi, ziti mene, pokazi sto znaes, pobedi gi !

lesno e da se zboruvas Keltan, najlesno fakticki, ama cim znaete kako treba eve ke vi odtsapat mesto ovie sto ne znaat na vas sto znaete, sekako ako uspeet da gi pobedite prvo !

Mnogu luge vaka diskutirale, pa koga dosle vo liga videle deka ne e isto da sedis zad tastatura i vo box,

Vecno ke se sekavam na izjavata na Miodrag Pesic na eden sostanok na UO na MRF od vremeto koga gi predstavuva krapdziite vo UO,

"Ke vi pratime od selata nekoj so dzvonci trakatanci vas na izvikanive krapdzii so opremista i hrani i ke ve pobedat pa ke ve vidime. I pratija, i dojdoa, i se se sluci toa, i fala bogu nikoj ne ni prmirisa do sredina na tabela a ne pak da pobedi. To est poveketo od niv se otkaza posle edno ili dve kola koga vidoa deka toa sto mislea deka znaat da lovat riba, na natprevar ne e primenlivo ili ne dava rezultati".

Pak ke kazam, jas bi bil najsreken koga bi se omasovila ligata do toj stepen da nema mesto niedno ezero vo Makedonija osven Prespa ili Dojran da gi ja primat cela liga. I da dojdat site sto se glasnogovornici ovde na forum i pokazat pred site sto znaat i umeat, za razlika od DRVATA sto ne predstavuvaat sekoja godina na svetsko.

Edno treba da razbereme, zatoa postojat naptrevari, za da se izdvoi najdobrooto od ona sto se vika natprevaruvaci vo krapski ribolov vo MK.

KOlku toa najdobro e dobro vo svestki ramki e drugo prasanje.

Dali ima podobri, dali nekoj znae poveke ili pomalku, prikaski i muabeti.

Od aktivnoto i toa sto saka da se natprevaruva toa e toa sto uspealo da se iselektira niz 3 kola liga, drugoto e doma si gleda TV i si lovi ribi na Kozjak.

Zatoa ima liga, prijava, natprevar, pobednici i reprezentacija.

Sega ako gi reinkarnirame, Pancev, Najdovski, Ringov, Bosko i Milko Gjurovski, mame ke im ebevme fudbal na site.

Toa sto e aktivno od toa se pravi selekcija, mene mi najkrivo sto ovde za solenje pamet red ne mozes da docekas da napises nesto a za natprevari nikoj nikade go nema, site si kutat i si dremat i cekaat seir.

Edna rabotilnica naprivme, 90% bea krapdzii sto veke imaat pogolemo ili solidni iskustvo veke, ne vidov nekoj zainteresiran pocetnik, so prasanja, so zelba!

Ne deka nejkea da se razbereme, ama kako pusta sueta da se progolta i da se priznae deka jas ete nesto ne znam vo krapskiot ribolov, a jadam baburi na forum na veliko, solam pamet na drugi, deka mozam od nekogo od MK nesto mozebi i da naucam, jas neli se znam nema mene koj da me uci !

So takov pristap tesko do rezultati , barem vo skora idnina !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Sportex НапишиCOLON
Eve dojdi ti prosvetli gi i nauci gi, ziti mene, pokazi sto znaes, pobedi gi !

lesno e da se zboruvas Keltan, najlesno fakticki, ama cim znaete kako treba eve ke vi odtsapat mesto ovie sto ne znaat na vas sto znaete, sekako ako uspeet da gi pobedite prvo !

Mnogu luge vaka diskutirale, pa koga dosle vo liga videle deka ne e isto da sedis zad tastatura i vo box,

Vecno ke se sekavam na izjavata na Miodrag Pesic na eden sostanok na UO na MRF od vremeto koga gi predstavuva krapdziite vo UO,

"Ke vi pratime od selata nekoj so dzvonci trakatanci vas na izvikanive krapdzii so opremista i hrani i ke ve pobedat pa ke ve vidime. I pratija, i dojdoa, i se se sluci toa, i fala bogu nikoj ne ni prmirisa do sredina na tabela a ne pak da pobedi. To est poveketo od niv se otkaza posle edno ili dve kola koga vidoa deka toa sto mislea deka znaat da lovat riba, na natprevar ne e primenlivo ili ne dava rezultati".

Pak ke kazam, jas bi bil najsreken koga bi se omasovila ligata do toj stepen da nema mesto niedno ezero vo Makedonija osven Prespa ili Dojran da gi ja primat cela liga. I da dojdat site sto se glasnogovornici ovde na forum i pokazat pred site sto znaat i umeat, za razlika od DRVATA sto ne predstavuvaat sekoja godina na svetsko.

Edno treba da razbereme, zatoa postojat naptrevari, za da se izdvoi najdobrooto od ona sto se vika natprevaruvaci vo krapski ribolov vo MK.

KOlku toa najdobro e dobro vo svestki ramki e drugo prasanje.

Dali ima podobri, dali nekoj znae poveke ili pomalku, prikaski i muabeti.

Od aktivnoto i toa sto saka da se natprevaruva toa e toa sto uspealo da se iselektira niz 3 kola liga, drugoto e doma si gleda TV i si lovi ribi na Kozjak.

Zatoa ima liga, prijava, natprevar, pobednici i reprezentacija.

Sega ako gi reinkarnirame, Pancev, Najdovski, Ringov, Bosko i Milko Gjurovski, mame ke im ebevme fudbal na site.

Toa sto e aktivno od toa se pravi selekcija, mene mi najkrivo sto ovde za solenje pamet red ne mozes da docekas da napises nesto a za natprevari nikoj nikade go nema, site si kutat i si dremat i cekaat seir.

Edna rabotilnica naprivme, 90% bea krapdzii sto veke imaat pogolemo ili solidni iskustvo veke, ne vidov nekoj zainteresiran pocetnik, so prasanja, so zelba!

Ne deka nejkea da se razbereme, ama kako pusta sueta da se progolta i da se priznae deka jas ete nesto ne znam vo krapskiot ribolov, a jadam baburi na forum na veliko, solam pamet na drugi, deka mozam od nekogo od MK nesto mozebi i da naucam, jas neli se znam nema mene koj da me uci !

So takov pristap tesko do rezultati , barem vo skora idnina !
kako da sme se dogovarale so poslednive postovi,ama mojot e pogore....sum te prevaril :D :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 6:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Критиката е човечка особина, таа го дефинира човекот и го прави подобар. Лоша критика не постои.

Она што го читам од поединци, кои последователни 6 години одат на светско со вкупен број на риби (3) не сакаат да ги критикуваат а не се ни самокритични на форумов кој е поле за теоретски натпревар.

Едно не можам да сфатам, ако 3 светски по ред не фаќаш риба или бар фаќаш само по 1 за 72 часа, нели е доста? Нели се има достоинство? Нели е ред да си кажат дека пројде нивното време?

А пак како контра реплика им е единствениот адут, ад хоминем напад и "ај вас да ве видиме".
Лошо.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 6:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Мислам дека е време да се стави во правилникот бодување на поединци за исходот на светското првенство. После 3 неуспешни одења, да се забрани учество на истиот/истите.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 7:21 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
howitz НапишиCOLON
Мислам дека е време да се стави во правилникот бодување на поединци за исходот на светското првенство. После 3 неуспешни одења, да се забрани учество на истиот/истите.
Eve Zdravko jas sam ke si stavam zabrana bez MRF da mi zabrani so sto ke se otkazam od sekoe ponatamosno takmicenje pod kapa na MRF osven nekoj drzaven kup.
A ke posetuvam druzbi organizirani od Vasil i Kupot na Ribar koj i te kako ke go organiziram so clenovite na naprevaruvacka za 2017 god.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 7:36 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Krki НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Мислам дека е време да се стави во правилникот бодување на поединци за исходот на светското првенство. После 3 неуспешни одења, да се забрани учество на истиот/истите.
Eve Zdravko jas sam ke si stavam zabrana bez MRF da mi zabrani so sto ke se otkazam od sekoe ponatamosno takmicenje pod kapa na MRF osven nekoj drzaven kup.
A ke posetuvam druzbi organizirani od Vasil i Kupot na Ribar koj i te kako ke go organiziram so clenovite na naprevaruvacka za 2017 god.

:lepi: :lepi: :lepi: :lepi: :lepi: :lepi:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2021222324ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 19 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum