www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 07, 2024 2:51 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 11:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Баш ми се свиѓа шо си конкретен чичко Василе, ги исполнувам сите услови шо ги наброја и со голем кеф би пецал со тебе. :ok_ok:
Кој со теб сега заспивааа... :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 8:41 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Партнерот во боксот ТРЕБА да биде рамноправен во поглед на размислување, давање на сугестија како да се проба, што да се проба, да може да подели свое видување за време на дежурството, да биде пргав да гледа што се случува во вода но и во другите боксови,.....

На што мислам уствари јас и побре кога натпреварувавме немав проблем да изработам овде кај нас но кога отидовме на Пескара на Балканско (штета што Јоце не успеа да дојде успехот ќе беше меѓу првите три) требаше да се храни, да се има стратегија зиг-риг или на дно да се прихранува а од друга страна да се извади 300+кг риба. Јас по натпреварот бев згазен за разлика доколку беше Јоце со мене. Да партнерот треба да свари кафе но побитен момент е да работи парарелно со тебе.

Ние имаме дуа каде едниот е стртег, прецизен, храни и лови а вториот е помошник кој врзува ПВА, дроби боили, спрема спод, вари кафе,... и сега овој прецизниов презафрла нахранува и седнува- легнува да одмори а вториот дежура и кога ќе треба да празафрли нема прецизност т.с. губење од прецизната тактика.

Неможе да се сложам дека едно дуо после 10+ години ловење станало добро затоа што останале заедно и добро се уиграле. Бојанич, Банај не ловеле толку долго со овие партенри туку се изнашеле дека можат заедно да постигнат повеќе па се фузирале. Во крапскиот риболов никој не е венчан со партенерот па немора да остане со истиот но едноставно моногу е битно ако се приближно исти ( финансиски да покриат трошоци за пат, храна, прихрана) да работат скоро исто како на прихранување така и на вадење на риба, да можат да се договорат на која тактика и начин на ловење ќе пристапат,....


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 9:54 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Оваа храна треба да се фрли во вода ( но прецизно и скоро на исто место во хранилиште) а не расфрлано понапред поназад. Ова е слика од натпреварот на МикаАлас минатата година.

п.с. ова денсно во картонската кутија се 50сет конзерви шеќерац а ова пред кофите се пелетите од остатокот во вреќата (Јане ги знае)

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 10:15 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
колега , не беше поентата да се жалиш у темава :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 10:18 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
ТафТабиТ НапишиCOLON
колега , не беше поентата да се жалиш у темава :lol: :lol: :lol: :lol:
:hit_head: поентата ми е вистиските согледувања да ги чуеме а тоа се коментарите од Сергеј и Дуле.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 10:59 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Kakov bre patner bre.
Pa ovde sekoja godina ima tender za novi dua i patneri.....
Ako nemas covecki odnos so kolegata vo boks turi mu pepel na sve...
Pa ti Pedja osven da ranis drugo nisto ne nauci do sega. :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 11:02 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Треба да се изјаснат луѓето што фаќаат подолго време и смениле неколку партнери.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 11:17 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Krki НапишиCOLON
Kakov bre patner bre.
Pa ovde sekoja godina ima tender za novi dua i patneri.....
Ako nemas covecki odnos so kolegata vo boks turi mu pepel na sve...
Pa ti Pedja osven da ranis drugo nisto ne nauci do sega. :lollol: :lollol: :lollol:
Крки млад сум има време важно е дека не се откажувам прво се учи понашање, па хранење и на крај ќе научам и да ловам :filip:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 12:29 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
Предраг НапишиCOLON
Оваа храна треба да се фрли во вода ( но прецизно и скоро на исто место во хранилиште) а не расфрлано понапред поназад. Ова е слика од натпреварот на МикаАлас минатата година.

п.с. ова денсно во картонската кутија се 50сет конзерви шеќерац а ова пред кофите се пелетите од остатокот во вреќата (Јане ги знае)

[ img ]
Za frlanje si sampion,samo treba da ja frlis kaj so treba(kaj markerot),a ne da ja frlis na dva metra od obala,i da se falis sum ja frlil,i taka. :papa: :papa: :yahoo: :yahoo: :nono: :nono: :seir: :seir: :hit_head: :hit_head: :dragon: :dragon:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 28, 2017 1:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
ivanov НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Оваа храна треба да се фрли во вода ( но прецизно и скоро на исто место во хранилиште) а не расфрлано понапред поназад. Ова е слика од натпреварот на МикаАлас минатата година.

п.с. ова денсно во картонската кутија се 50сет конзерви шеќерац а ова пред кофите се пелетите од остатокот во вреќата (Јане ги знае)

[ img ]
Za frlanje si sampion,samo treba da ja frlis kaj so treba(kaj markerot),a ne da ja frlis na dva metra od obala,i da se falis sum ja frlil,i taka. :papa: :papa: :yahoo: :yahoo: :nono: :nono: :seir: :seir: :hit_head: :hit_head: :dragon: :dragon:
:shake_hand: се согласувам ќе работам на тоа поле.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum