www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 26, 2024 12:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 10:45 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
A zatoa tolku vreme cekas da lapne a jas se cudam.cela godina duri sega ja lapna :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 10:47 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ova na kraj nema vrska kamen boila imaj pa ke ja iscicaat ne topliva nego ne topliva, zasto na kozjak ja stavam vo corapa....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 10:52 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
keltan ne mesaj babi i zabi,,,, do dusa i neznaes za sto zboruvame,, sekoja e topiva boila samo koga ke se stopi, ovde zboruvame za boila od 30mm da se stopi za 1 cas , ne za 24 casa,,,,,


sega tvoite topivi varene se ili nevareni,,,,,,objasni

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 10:56 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
i ne se topi cela nego od 30mm se topi do 14 i ostanuva taka

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
ne tvrdi, nego ne gubi vreme od sto probal...

a sega uste edna rabota prilepcanec da te prasam,,,, sto ako na 10mm boili vareni gi oblozam so pasta da gi napravam 2omm ,,sto mislis koja e poefikasnaa ovaa ili onaa so 10kata :D :D ako veke razgovarame za vakava boila koja ne ja pecam kade sto ima golema populacija NA SITNA RIBA

Taka e zajko , i toa e dobar nacin ..ama samo za lovnata boila . .. sto mislis od kade mi e mene testo da varam boili na lice mesto . .. Vrpsko :D



Za mene ako takmicam nekogas ..isklucivo prihrana so TOPIVA boila ..za drugi ne me zanima ama ic ... :papa:

[ img ]

I sto e za tebe bre sitna riba ??? Na 20-30mm boila sum lovel i klen i karas i mrena i krapce od pola kilo .Na 8-10 mm isto ...ajde manime so tie prikaski ..NEMA boila sto selektira golemnina na ulov . . kraj na prikaznata :D
Абе не ми се верува. Ајнштајн за импровизација. Тебе човек без ништо да те пушти на риболов, пак ќе се снајдеш.
Топива бојла е цар на бојлите.
I skreno bez nisto da odime . . .povejce ce ulovime :D ama seznajkovci sme gledas ...

Sakas li da ja vides mojata KORDA-ELEN pracka za hranenje :D Ovaa mi e nova ..tamu ja pravev ...nekoja budala mi ja ukral starata so ja imav ostaveno tamu ..taa bese KORDA-SILIKON :D
A kobrata ne ti e slikam da ne ti dojde premnogu smeenje :D Taa e KORDA-CocaColA :lollol:

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:42 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
edno nemi e jasno i objasni mi samo posle neka prefrlat moderatorite kaj sto e mesto.

Kako na toa vrpsko ides so edvaj dve trski i bez kola a pro toa nosis sve za pravenje boili,pa lastik, i sto sve ne.Znaci brasna,jajca,aromi,boja

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
JaneMK НапишиCOLON
edno nemi e jasno i objasni mi samo posle neka prefrlat moderatorite kaj sto e mesto.

Kako na toa vrpsko ides so edvaj dve trski i bez kola a pro toa nosis sve za pravenje boili,pa lastik, i sto sve ne.Znaci brasna,jajca,aromi,boja

pa neli gledas deka exsperimentira, mesto dgezve ..plinska boca, mesto tendgere ledgen itn :D :D se ima prirodata tamu :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:47 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Немам зборови.
Ова е импровизација за респект со суштинска практична применливост. А со мајсторите можеш да се докажеш само со тегнење уши у лига или други натпревари. Иако натпреварите се во голем дел лотарија, убаво би било и ти да се обидеш на лице место да им докажеш. Ако ништо друго, ќе запознаеш нови луѓе. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:50 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ico baits НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
edno nemi e jasno i objasni mi samo posle neka prefrlat moderatorite kaj sto e mesto.

Kako na toa vrpsko ides so edvaj dve trski i bez kola a pro toa nosis sve za pravenje boili,pa lastik, i sto sve ne.Znaci brasna,jajca,aromi,boja

pa neli gledas deka exsperimentira, mesto dgezve ..plinska boca, mesto tendgere ledgen itn :D :D se ima prirodata tamu :D

A be edno znam kolku jajca treba i site brashna za ona sto keltan zboti deka trosi na ribolov,em baska tamu stari gaki i civri da ne frlaat pa sto naoga non stop lastici :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 11:56 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
edno nemi e jasno i objasni mi samo posle neka prefrlat moderatorite kaj sto e mesto.

Kako na toa vrpsko ides so edvaj dve trski i bez kola a pro toa nosis sve za pravenje boili,pa lastik, i sto sve ne.Znaci brasna,jajca,aromi,boja
Ne citas bre kolega ...PASTA sto nosev od miksot e toa ..onaa sto ja stavate na lovnata boila ..aloo .Mi prifalija desetina boili za na vlakno ..da fata uste nekoj krap :D pa svariv boili na lice mesto od pastata i DA petel veleski mirisaat na PLIN ..atraktor BRE , zar ova ne go znaese ?? Znaes li kako cadi plinot koga p . .. es vo kada :lollol: .. A jajca nosam , ama samo dve :lollol: Catalot tamu sede , obesen kaj e slikan ...ama nekoja budala go zela i odvleckala Prilep .. sigurno vrapci ce lovi ..kopuk :head_bang: Lastik sekogas mi e vo ranec..ako treba da kolosam nekoj krap sto ne go zbira vo cuvarkata , mala mi e samo do metar dolzina zbira :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum