www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 17, 2024 10:44 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:02 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ZOSTO BRE SIME :?:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:11 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
ne tvrdi, nego ne gubi vreme od sto probal...

a sega uste edna rabota prilepcanec da te prasam,,,, sto ako na 10mm boili vareni gi oblozam so pasta da gi napravam 2omm ,,sto mislis koja e poefikasnaa ovaa ili onaa so 10kata :D :D ako veke razgovarame za vakava boila koja ne ja pecam kade sto ima golema populacija NA SITNA RIBA

Taka e zajko , i toa e dobar nacin ..ama samo za lovnata boila . .. sto mislis od kade mi e mene testo da varam boili na lice mesto . .. Vrpsko :D



Za mene ako takmicam nekogas ..isklucivo prihrana so TOPIVA boila ..za drugi ne me zanima ama ic ... :papa:

[ img ]

I sto e za tebe bre sitna riba ??? Na 20-30mm boila sum lovel i klen i karas i mrena i krapce od pola kilo .Na 8-10 mm isto ...ajde manime so tie prikaski ..NEMA boila sto selektira golemnina na ulov . . kraj na prikaznata :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:14 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
beso da te vati :D :D abe dgezve nemas li za varenje :D :D i sega ke ne ubeduvas deka podobro se vari u plinska boca :D :D

inaku dojdi na takmicenje ,,,napraj gi potopivi :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne sum go videl tekstot po pod slikata keltane,, boila sto selektira golemina na ulov :?: :?: :?:


sto ti znaci ova ne razbiram,, a problem e ti sto ne razbiras a komentiras,, ne se raboti za selekcija na ulov, nego za navlekuvanje na sitna riba ili ulov koj ke ti ja rasturat taa boila koja ke moras konstantno da preflas,, pogolem problem e sto ribata sto ja cekas ke ne mozes da ja lovis od niv, znaci obicna crvenoperka ili druga riba ke ze zalepi na samata boila koja konstantno se topiu voda, i ona so nejzioniot napad ke ja rastopi za mnogu pobrgu i imas na hraniliste toa sto nema da sakas da go cekas...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:32 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
ZOSTO BRE SIME :?:
затоа што нема по добра прихрана од таква инстант топива паста да направи магла и да дојде да ја папа 10та..

топивата боила е ок ама на води каде што нема да ти легнат мрсул/цверглан риби кој ке те напраат пуздер.. и за језовири шо би рекол ти.. :) и ако сакаш да се убиеш од работа..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ima logika i tvoevo no mnogu bitno e u prasanje,, zosto ja saka ribata , brzo ja naodga,, mnogu vazno,,,prejaka e so hemija koja moze i 20 pati da bide pojaka od varenata a ribata nema problem so jakata hemija i ja zima kako dete sladoled,,

zosto :?:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:43 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
ne tvrdi, nego ne gubi vreme od sto probal...

a sega uste edna rabota prilepcanec da te prasam,,,, sto ako na 10mm boili vareni gi oblozam so pasta da gi napravam 2omm ,,sto mislis koja e poefikasnaa ovaa ili onaa so 10kata :D :D ako veke razgovarame za vakava boila koja ne ja pecam kade sto ima golema populacija NA SITNA RIBA

Taka e zajko , i toa e dobar nacin ..ama samo za lovnata boila . .. sto mislis od kade mi e mene testo da varam boili na lice mesto . .. Vrpsko :D



Za mene ako takmicam nekogas ..isklucivo prihrana so TOPIVA boila ..za drugi ne me zanima ama ic ... :papa:

[ img ]

I sto e za tebe bre sitna riba ??? Na 20-30mm boila sum lovel i klen i karas i mrena i krapce od pola kilo .Na 8-10 mm isto ...ajde manime so tie prikaski ..NEMA boila sto selektira golemnina na ulov . . kraj na prikaznata :D
Абе не ми се верува. Ајнштајн за импровизација. Тебе човек без ништо да те пушти на риболов, пак ќе се снајдеш.
Топива бојла е цар на бојлите.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
dule,, postov tvoj u spin da go prevedes glasi vaka,,

ujka 3 ka zolto zelena e kral na voblerite :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 8:58 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
ima logika i tvoevo no mnogu bitno e u prasanje,, zosto ja saka ribata , brzo ja naodga,, mnogu vazno,,,prejaka e so hemija koja moze i 20 pati da bide pojaka od varenata a ribata nema problem so jakata hemija i ja zima kako dete sladoled,,

zosto :?:
Затоа што сигналите кој ги испраќа се веке растворени во вода и многу малку време треба да пројде за да ја најде.. а кога ке најде нема ништо освен 10то бојличе и ке го јаде него..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топива бојла
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 24, 2013 10:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
ne sum go videl tekstot po pod slikata keltane,, boila sto selektira golemina na ulov :?: :?: :?:


sto ti znaci ova ne razbiram,, a problem e ti sto ne razbiras a komentiras,, ne se raboti za selekcija na ulov, nego za navlekuvanje na sitna riba ili ulov koj ke ti ja rasturat taa boila koja ke moras konstantno da preflas,, pogolem problem e sto ribata sto ja cekas ke ne mozes da ja lovis od niv, znaci obicna crvenoperka ili druga riba ke ze zalepi na samata boila koja konstantno se topiu voda, i ona so nejzioniot napad ke ja rastopi za mnogu pobrgu i imas na hraniliste toa sto nema da sakas da go cekas...
Aaaaaa , toa li :D A zosto bre petel cesto da prefrlam ? Ako jadat , cepkaat od boilite za prihrana sto ima toa vrska so lovnata ? Moja boila nema da rasturat taka lesno petel ... nikako ! Traat dolgo na vlakno ti garantiram toa .. iako sitna riba ja cica ..SPOOORO se topi bre petel ...vidi sto se ima vo receptot i kolku vreme gi varam ..ako voopsto kontas . . . a ako lapne se znae kako zavrsuva ...tuka i jas ne mozam nisto da storam . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum