www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 30, 2024 1:20 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2627282930ELLIPSIS46»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 16, 2013 9:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
Povtoruvanjeto e majka na znaenjeto 8-) ne e loso ova da se procita uste ednas :D

:arrow: viewtopic.php?p=23248#p23248


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 16, 2013 10:00 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
flore НапишиCOLON
Martin kazi koja aroma e najdobra za da ne trosime zaludno pari :D
Vo taa shto veruvash..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 16, 2013 10:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Убаво што се исцитира постот од Дацо и се согласувам потполно.
Користев негови боили кои ми ги поклони кога се видовме на Беровско, S&O.

Меѓутоа, се е во парите...ако некој има пари за трошење, нека троши негови се.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 16, 2013 10:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
martinMK НапишиCOLON
Имам ја една моја арома Пипер Шпецијал со маалце лук.. па ке видиме како ке се покаже.. прошла година пепел правеше.. зимо лето не е битно.. пепел..
Postuvam :)
So malku Liver i uste edna sostojka i jas imam probano :)
nenormalno dobra kombinacija ladno - toplo

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 16, 2013 10:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ico momentalno ve demantita idvajcata.pozdrav od vees

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 16, 2013 11:54 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Koj dvajca?

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 17, 2013 2:30 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
laguna644 НапишиCOLON
Povtoruvanjeto e majka na znaenjeto 8-) ne e loso ova da se procita uste ednas :D

:arrow: viewtopic.php?p=23248#p23248
Mislam deka ova sto go pastirase Done e samo potvrda za ona sto jas jadam trici veke vo nekolku postovi..e sega braka hemicari ako nemate poverenje vo ona sto jas go kazuvav..procitajte post od eden od poiskusnite krapdzii vo MK pa kazete deka ne sme vo pravo nitu jas..nitu Daco..

Sekoja cest Done...neznam kako sum mozel da propustam dosega vaka dobra misla od mojot drag kolega...vecerva ja procitav prv pat..
Pozdrav do Kocani :lol: :lol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 17, 2013 2:35 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
martinMK НапишиCOLON
За да одиш на вода.. можеш и со гол гз и урда па факај риби..

Треба опрема и хемииче.. си имаш твои направени хемии и боили.. а со новите хемии си играш..

п.с. се што имав прошла година купено.. се отиде.. цела палета на солар ароми х 2 шишиња... само естер12 остана..
Abre Martinco...neznam zosto celo vreme mi odis kontra ama ke ti kazam edno nesto...godinava potrosiv 20 ml hemija i izvadiv eden kup ribi ..a ti so tvojata hemija od solar paletata kazi mi sto napravi..ako veke sakas da igrame so otvoreni karti???

Ne me svakaj pogresno ama stvarno ova vasevo nema smisla brat...ne gi vetrejte mladive decki veke..nema smisla

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 17, 2013 3:04 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
сегде кај што бевме на вода во државава и надвор од неа, ОСВЕН ВЕЛЕШКО ( иако не го посетувавме нешто често ), поминавме одлично и со доста добар улов, и неколку лични рекорди ( барем за мене зборам ), дај боже и следнава сезона во најлама рака да биде како оваа што помина.
дел од хемијата на солар што ја спомна мартин, отиде на добра количина бојли кој што беа .. ајде ке кажам продадени ( не за пари ) на наши добри колеги...
дел отиде на експериментирање и составување на еден вид наша миксана арома, која што се покажа како одлична на купот во бугарија.

иначе во бројки колку што како извадено, некое примерче.

имам некој обичај кога сум на вода да запишувам у телефон за извадени риби, саат, и тежина на риба ( кога ке ми текне, да запишувам, сега баш чепкав па најдов нешто од една тура од околу 50 саати )

( тежина во грамови )

4280
2520
8760
7360
6540
3920
11360
5360
3660
5300
3840
4140

2. преку 60 парчиња извадени за околу 30 саати, го има ова и на форумов некаде пишано, а и половина луѓе од форумов беа на местото...

и некако мислам дека не било баш за џабе што сме фрлиле некоја пара повеќе за хемија


п.с. даниел без љутиш, чисто форумски... немора веќе муабети на ваков тон да се тераат ни со мене ни со мартин.

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 17, 2013 5:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
daniel_veles НапишиCOLON
Abe ime....pa nie sme krapdzii be ne sme hemicari..jas vi se cudam do kade se otidovte so temava..se kupuva po malku i se testira..koga ke dojdes do eden soodnos na koj ke imas rezultat teras dalje..inaku ke lutas brat do 101 i nazad...kolku poveke hemija..tolku poveke lutas.a za rezultat..treba odenje i dremenje na voda..po neznam koj pat e ova kazano.
D.sinadinov,kolega od forumov ima doma poveke hemija odkolku site nie ovde zaedno...a koristi samo 3-4 raboti..e sega ti vidi pa razmisli zosto e toa taka..

Ova go pisuvam samo za vas pomladite krapdzii ne trosete pari zaludno..sekogas testiraj eden brend,pa drug pa tret..nikogas nemoj da mesas zaedno solar,nutra,ccmore i.t.n...Nie pominavme niz ova vo vremeto koga nemase forumi i nekoj da ti napise...sega imate se...samo treba da poslusate soveti za da ne se trosite zaludno

Ime te razbiram sto mi zboruvas, nema nisto cudno vo toa ako sakam da probam da eksperimentiram.Na voda treba dremenje toa e vekje jasno.Jas osnovata na krapskiot ribolov ja imam nauceno od tatko mi,na ezero Mantovo, ama toa e diva voda i mnogu mnogu hemija :nono: .Jas sum naracal hemija sto mi e potrebna za cela 2013 godina, znaci doagjam sredina na Mart i pocnuvam turbo.Od April do Oktomvri minimum 20 dena sekoj mesec na voda i ke testiram sve sto mislam i kako mislam ( se gledame na velesko :D ).Sakam sam da si probuvam raboti, nesakam nikogo da pcujam i okrivuvam ( me zaeba mi kaza da stavam 5ml RH a trebalo 10 ), ako nesto promasam jas ke sum kriv i toa e toa.Ako raboti raboti ako ne nesto sme promasile, zapisuvanje na sekoj mix,sekoja aroma, kolku se stava kako se stava.Da ne se razbereme pogresno ovaa e moe mislenje i toa e toa, jas taka sum naumil i taka ke pravam, ako biva biva, ako nebiva pak si utepal 4-5 dena na voda na cist vozduh :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2627282930ELLIPSIS46»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 25 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum