www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 8:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 5:34 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 29, 2011 8:18 pm
МислењаCOLON108
filip030682 НапишиCOLON
Sekogas se smeam koga ke go procitam gornoto prasaje,a ne e za smeenje.Kaj nas nemozes da najdes krapska jadica,olovo,a da ne zborime za ovie noviteti.
Za razlika od tebe mislam deka na mnogu drugi lugje i ne im e tolku smesno prasanjeto nego imaat ubav odgovor so pojasnuvanje i bas ne gledam nisto smesno vo prasanjeto koe go postaviv zatoa sto vekje 11 godini ne sum vo MK taka da mislev deka mozebi nekoi raboti se smeneti vo napreden smisol ali za zal kako sto gledam uste se na isto nivo kako i mentalitetot na odredeni poedinci vo MK za zal.....

_________________
Блазе си им на Кинезите, каде и да одат купуваат домашни производи :)))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 9:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Kolega kako sto i samiot rece ne si vo Makedonija, mislam deka ke imas povekje uslovi i pogolema sansa ovakvite mamci da gi najdes vo stranite drzavi nego kaj nas, kako i sto rece Jane, za komercijalni vodi i za natprevari ovaa e dobar mamac.Na nasite vodi mislam deka ovoj mamec nema da bide dobar izbor za lovenje..

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 10:07 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
dragandrazo НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Super idea Drazo..
da se napravat topcinja vo razni golemini.. vrz koi ke mozes posle da si stavish od testoto za boili i da gi napravish popup ili balansirani..
Druze moze da ti napravam nekolku od razlicni materijali pa probaj pa ke kazes dali e dobro ili ne
samo kazimi od prilika kolkavi sakas da bidat topcinjata.
од 10мм-16мм
било каков материјал што плови.. немора да е плута.. само да плови, и да е еднобојно..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 1:38 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 29, 2011 8:18 pm
МислењаCOLON108
Daniel НапишиCOLON
Kolega kako sto i samiot rece ne si vo Makedonija, mislam deka ke imas povekje uslovi i pogolema sansa ovakvite mamci da gi najdes vo stranite drzavi nego kaj nas, kako i sto rece Jane, za komercijalni vodi i za natprevari ovaa e dobar mamac.Na nasite vodi mislam deka ovoj mamec nema da bide dobar izbor za lovenje..
Fala kolega sa sovetot i za tvoeto mislenje , citajkji po drugi forumi na ovaa tema na mnogu mesta najdov deka pomegju dve zrna od pcenka ova se stava kako podizac pa zatoa prasav dali go ima vo Skopje , posto vo 100% od moite ribolovni izleti lovam na pcenka(stara skola tesko se menjaat naviki ) a sto se odnesuva po stranskite drzavi znam deka go ima.... Megjutoa gledam deka momentalno si vo Afghanistan pa mozebi go ima da se nabavi i tamu .....?????
Pozdrav

_________________
Блазе си им на Кинезите, каде и да одат купуваат домашни производи :)))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 1:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
martinMK НапишиCOLON
dragandrazo НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Super idea Drazo..
da se napravat topcinja vo razni golemini.. vrz koi ke mozes posle da si stavish od testoto za boili i da gi napravish popup ili balansirani..
Druze moze da ti napravam nekolku od razlicni materijali pa probaj pa ke kazes dali e dobro ili ne
samo kazimi od prilika kolkavi sakas da bidat topcinjata.
од 10мм-16мм
било каков материјал што плови.. немора да е плута.. само да плови, и да е еднобојно..
Ако се сеќавате на времето кога доаѓаше Ото од Германија кажуваше како таму постојат различни правила за различно езеро :secret:
На едно од езерата на кој тој одеше не смеело да се лови со жив мамец но не смее да се лови ни со пченка, ни со боила, ни пелета. Тој правел овакви дрвени боили и потоа ги држел во дип па подоцна ловел на нив!
Правила си се правила, а идеи секогаш постојат :tafta:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 2:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
vestacki sekerac ima u dam i se vadi krap so niv kaj mene u kombinacija so pcenka ili boila sum dobil riba a za korda aromatiziranite ke vidam treba da gi dobijam za nedela dve pa ke se proba i na niv

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 4:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Daniel НапишиCOLON
U koj smisol mislis deka nemoze da se najde Krapska jadica i Krapsko Olovo???

A za ovie noviteti ima internet moze da se poracaat samo ako sakas da lovis na niv, Jane postavi 2 Linka a ima milion drugi webstrani kade sto moze da se najde Fake Bait, probaj poracaj ako nemozes da najdes u Mk.
Vo princip jas nemam problem,imam veza vo Srbija taka sto ima tamu jas mozam da go imam vo rok od 2-3dena
Swordfish НапишиCOLON
Za razlika od tebe mislam deka na mnogu drugi lugje i ne im e tolku smesno prasanjeto nego imaat ubav odgovor so pojasnuvanje i bas ne gledam nisto smesno vo prasanjeto koe go postaviv z
Tvoeto prasanje e vo red i nema nisto smesno,Smesen e delot koga ke doznaes primer deka za edna jadica treba da ides vo Srbija ili Bugarija,isto i za eden konec,olovo pa i ovoj korda pop-up corn.Neli ti e smesno koga za edna vestacka pcenka od 3evra treba da platis postarina od mozda 15-20evra.
Eve jas primer znaev deka nekoj ke go dade sovetot sto Daniel go dade,i mene licno mi e smesno sto tie eftini sitnici nemozes da gi kupis vo MK

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 01, 2012 5:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Zasto zboruvas deka treba za edna Jadica i za eden Konec treba da se ide vo Bugarija ili vo Srbija..Mislis li deka kaj nemozes da najdes kvalitetni??

Od kaj ti toa deka postarina za 2-3 evra iznesuva 15-20 evra ???? Ima lugje sto ke ti pomognat i ke platis sve kompet za 5-6 evra, dali Fake Corn, Blood Worms, i red drugi vestacki mamci.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 15, 2013 11:11 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON187
ЛокацијаCOLONSkopje , Makedonija
Bas mi e milo sto i jas mozam da spodelam iskustvo . Vekje 1 godina gi koristam gi kupiv od kaj Pepi - Dam - MAD 190 denara se , Nizam so igla Vanila CUKK , pop-up corn , Jagoda cuk Boile stop , i funkcionira besprekorno , mnogu malce uspeva da gi krene 2 te zrna nad dnoto dovolno da ne se pozadi kamce , mulj itn. Mene mi e omilen mamec . Raboti perfektno barem za mene.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: FAKE CORN (пластични мамци)
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 15, 2013 11:24 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Kaj pepi dojdoa i novite pop upovi pcenka

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum