www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 22, 2024 7:06 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112ELLIPSIS27»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 12:15 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
adroita imam koristeno 4 i 6 krepat do 9kg provereno :) za pogolemo ne znam, site ribi na niv bea zakaceni kako po kniga vo dolnata usna eftini po 70 den paketce.
ova e samo moe iskustvo :roll:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 12:18 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе и мое, јас до сега немам ама никаков проблем!! 6 кг вадам крап, исто толкав и Амур....БУТУР, како нова е после! :o
За поголема риба неможам да кажам...ама за нашиве води тука....доста солидна и ефтина.
ПО какво се не дно ја имам влечено, јок бе брат 1 од 10 ке пукне....страшно.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 12:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Токму и затоа реков да се пази што се купува. Не знам кој е застапник за Овнер за Мк ама имам видено и тешки фалсификати пакувани во Бугарија, кое освен изгледот и пакувањето, немаат никаква допирна точка со Овнер јадиците.

Јас сум ги користел исклучиво на тешки терени неколку пати и не сум имал проблеми со исправање и откачување.

Инаку јас ги земав од Србија, не сум купил Овнерки за Крап од МК.

И не се споредува Овнер со Корда.

Корда се јадици исклучиво правени и наменети за крапски риболов додека Овнер има широка палета на јадици за разни намени.

Изборот мој би паднал, на следниве фирми.

Drenan, Partritge, Korda, Kamasan, Kevin Nash.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 12:27 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Спортекс, ајде еден коментар за FOX Arma LSC и воопшто за искуството од Fox како бренд?
Некако слабо ги користат овде или се лажам, јас коментари за фокс јадициве имам читано дека се глава боли...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 7:14 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Тврдам дека јадици Овнер во Бугарија неможат да се купат фалсификувани ако се купува во продавниците на увозникот и кај неговите дилери.
Оваа јадица неможе даја купите во секоја продавница.
Единствено место каде може да се купи фалсификувана стока , не само Овнер има и Гамакатсу е пазарот Илиенци.
Кинезите прават што сакат, јадици на кило , конци на кило .
Таму Бугарите не купуваат риболовна опрема.
ПС. по однос на увозникот Ицо добро знае за кого станува збор
Затоа не се плашете да купувате опрема во Бугарија, многу колеги од соседна Србија масовно го прават тоа


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 10:22 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Васил

Мислам дека на Илиенци и не постои некој производ кој е оригинал така да сулудно би било некој рибар да купува рибарска опрема од Илиенци ( се надевам се сложуваш ) :lol: :lol: :lol:
Јас навистина се надевам дека трговците кои држат до себе не би се дрзнале да купуваат пазарска опрема па да ја продаваат во своите дуќани , довербата на купувачите тешко се добива а многу лесно се губи :D :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 10:42 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
sekoja jadica e dobra ama prasanje e kolku , znaci ovde se daavaat sporedbi so nesto sto kosta 5-6 evra i nesto sto kosta 2-3 evra...za ovnerot dadov primer deka se odlicni za amur vo situacii kade sto se lovi od obala i necisti tereni,,kade sto ima ssavar i zapinjanje od vasa strana vo poveke navrati,,,

neznam i ne sum viosol do sega bar ovner falas jadici i ne veruvam deka gi ima ..a za ilienci neznam deka se prodavaa fals roba i ne ni sum bil tamu..
primerot gore so fox arma od moja strana vi bese prezentirana jadica koja e slicna na nea so odlicni performansi, za poevtini pari,,nisto poveke,,,mad griper jadicata ja imate vo skopje vo dam znaci ne e fals probajte ja i posle ke razgovarame kako za nea taka i za ovnerot..

sekoj imal nekoe iskustvo so jadici, kako sto maliot dal primer so daco i jane, moze ne ja pogodile serijata moze predvezite ne gi vrzale kako sto treba i greska vo prezentacija so mamecot i dimenzijata na ribata,,ova se poveke faktori,, no jas zboruvam od iskustvo, znaci mozam da go kazam samo ova ,, za ovner jadicata c-x5 so moja mala popravka :D :D deka za amur e smrtonosna,,pa vie kako sakate svatete,,se raboti za pred se.. jacina. ubav oblik .ostra..i najveke sto mi pravi keif za pop ap mamaci smrtonosmo kaci sto e poteska...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 11:16 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Ицо друже , си праиме муабет :D :D .... јас сум нов во крапскиот риболов и затоа читам и прашувам ;)

јас не знам да правам корекции барем не во моментов ( мислам дека ке ја скршам :lol: ) па претпочитам јадици кои не им треба корекција . Ке поминам во ДАМ кај Пепи ке ги видам и тие јадици и се надевам дека и Пепи ке каже некоја идеја и сугестија

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 3:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Тафтабит кога спомнав Илиенци мислев на други купувачи , ама ајде терај ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Jadici za lov na krap
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 07, 2012 3:59 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ТафТабиТ НапишиCOLON
Ицо друже , си праиме муабет :D :D .... јас сум нов во крапскиот риболов и затоа читам и прашувам ;)

јас не знам да правам корекции барем не во моментов ( мислам дека ке ја скршам :lol: ) па претпочитам јадици кои не им треба корекција . Ке поминам во ДАМ кај Пепи ке ги видам и тие јадици и се надевам дека и Пепи ке каже некоја идеја и сугестија

jadici na ovner kaj pepi nema,, jas gi kupuvam ...mad griper i razor jadici otkoga gi immat doneseno....

nisto ne mora da se prifati od moite postovi, ama kamu li da ima nekoj sto ke prezentira nesto ispitano za ribolov, i ke go spodeli so site..ama gledam malku se..

za konec za jadica predvez olovo sistem tuka mozam mnogu da pomognam,,,i narociteo i serdgo.. mnogu imame oprema potroseno za ovie 15 godini verujte...mnogu pati sme e..i i izgoreni pa se se sveduva na svoe iskustvo koe go prenesuvame tuka i treba da go cenite...poz zajci...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112ELLIPSIS27»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum