www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 01, 2024 1:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1718192021ELLIPSIS27»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:24 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ajde sega na malite deca pojasni im zosto taka treba :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
tebe nekoj da ti objasni :?: :D :D :D nema potreba ;) ;) ;)

i od tebe ke ucele :D :D more keltane keltane :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Ico neka misli sto saka.Ja gledam slikata i si vikam dobra amnezija napravil keltan takvi pravev jas porano vo nedostatok na skin predvez......koga gledam podobro cirkusi.....pa i mali deca znaat deka predvezot treba da ide na vnatre a ne na nadvor :lol: :lol: :lol: za vlaknoto koe isto mu izbegalo od strana da ne zboram,aj da kazam i ne e bitno mnogu :oops: :oops: :oops:
Ajde pojasni ni zosto taka mislis .mora da ima nekoja posebna pricina da odi na vnatre ? Ili samo taka vide na net ..kaj Fox .Koga pisuvas zosto nesto ne cini ,treba i da obrazlozis zosto .. . inace se vleguva vo tresenje gluposti kako komu na pamet ce mu padne :D Ako ne mi pojasnis ce te racunam deka si eden od tie .. . :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:41 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Prasanja, odgovori, obrazlozenija - DA
Samo bez nekultura - VE MOLAM

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
keltan sega seriozen treba da bides,, zanaci ne spomnuvaj net prikazni i gacki :D :D
nekoj seriozno ke svati deka taka se vrzuva jaduca,, moze ne e problem ,, samo od inaet,,
doblest e da reces,,kolegi ovde jas sum se zaebal, treba konecot da mine odnadvor navnatre na okceto na jadicata, od ,,x ..podobri pricini,za takov odnos jas ke ti cestitam :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Nego za drugo ja posetiv temata,ova okolu keltan izleze slucajno.

Bev denes vo prodavnicata na DAM Kumanovo i gledam deka ima nesto novo,potocno stanuva zbor za Hayabusa jadicite,gi ima skoro site modeli koi dobro se pokazale vo krapskiot ribolov,kako i jadici za bela riba.Najverojatno gi ima e vo DAM Skopje vo Vlae.Taka da nemora da gi naracuvame od Srbija,koga stanuva zbor za mala kolicina.Go ima i modelot sto go zemavme so Ico
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 3:51 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
odlicna jadica, iako imav dosta ,pepi mi se javi deka stasale, i zimam uste nesto, medgu niv i karbonski jadici na stro pakuvanje na dam, koj bi gi preporacal na site,,

biil 288 jadica e za site situacii, vo razlicna golemina,samo da se vrze kako sto treba :D :D :D

br 4 e odlicna za pogolemi mamci,, boili onad 16mm ili pa pcenka od 3 zrna nagore,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 6:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Keltan НапишиCOLON
Ajde pojasni ni zosto taka mislis .mora da ima nekoja posebna pricina da odi na vnatre ? Ili samo taka vide na net ..kaj Fox .Koga pisuvas zosto nesto ne cini ,treba i da obrazlozis zosto .. . inace se vleguva vo tresenje gluposti kako komu na pamet ce mu padne :D Ako ne mi pojasnis ce te racunam deka si eden od tie .. . :D
Edna slika iljada zborovi,samo sega za ovoj vikend ke ja vrzame kako kaza Ico pogore znaci uste dva tri kruga okolu vratot
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 6:20 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Predvezot sekogash se vrzuva od nadvor prema vnatre zoshto i dava pogolem agol na jadicata pri isplukuvanje.I sekogash prvata namotka e kontra od zavrshuvanjeto na krajot od okceto od jadicata

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапски ЈАДИЦИ
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 04, 2012 7:29 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Eve nekoj barem ima mislenje zosto vaka ne taka :D
A ne kako Filip ,zemjata se vrti . . zosto ? Pa taka ni rece ucitelot :lol: Imase edna takva skola vo antika ...i koga nekoj ce gi prasal ucenicite zosto taka ? odgovarale ...ucitelot taka ni rece :lol: samo ne pametam kako se vikase taa filozofija :D

Jane ,mozebi ,ama seto toa e teorija. Inace ovaa jadicka koga bi ja slikal pokraj nekoja krapska jadicka tek togas bi imal sporedba kolkava e i kolku e debela...barem 3 pati pred se e poteska od krapska,nameneta e za morski ribolov.Jas imam nekoja druga teorija ,poteska pogolema ,pootvorena jadicka podobra e .. .barem za mene.Toa sto ja lapnalo se zakacilo..barem do sega i karas kako dlanka i mrena i klen i krap....cak i som I nemam nikakva potreba nesto da menuvam.Pletenicata na toj podvez e 80 lb PP ,od koja e odstranet vosokot i sega e meka kako dusa :D Taka da ne gledam sto bi dobil ako e odvnatre ili odnadvor . Koga bi pravel nekoj drug sistem so druga jadicka i najlon,mozebi i bi izleguval odvnatre :D vaka seedno mi e ,barem mene !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1718192021ELLIPSIS27»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum