www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 02, 2024 1:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS9»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска РАБОТИЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 12:42 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Добро гледам некој погрешно го разбрал, Трасул најверојатно мислеше за мојот допринос за форумот и здружението (фала ти) иначе во конкретнава иницијатива не сум нешто посебно вклучен, освен што ќе помогнам за локацијта на дешавката и ако можам ќе присуствувам за нешто да поднаучам.

Иначе за самата работилница, гледам дека некој паметњакович ја презира теоријата...па сакав само да се надоврзам дека во секој спорт, пред се кај професионалните и светски екипи, дали е фудбал, ракомет, кошарка .....теоријата, размената на мислења и стратегиите се огромен дел од времето кое се троши помеѓу стручниот кадар и спортистите


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 1:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
A zosto sekogas koga mi se obracas me na nekoj nacin omalovazuvas so toa sto mi go menjas nikot kako ke ti padne na pamet.
Jas imam pravo da kazam sto mislam i sum ubeden deka nisto nepravite.A ocigledno deka ne me razbiras sto pisuvam bidejki stoite vo mesto 5god,a del od natprevaruvacite sto go nosea vasiot ablem go vratija krapskiot ribolov i nekolku godini nazad.
I se nekoi inicijativi prezemate a toj sto e povikan i na celo na MRF ne ve recka 2% i na kraj pravat kako niv im odgovara.
Takvi temi sluzat za tepanje vreme preku zima.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 1:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Vakva ideja/inicijativa za rabotilnici kade predavanjeto go vrsea eminentni iminja imase i na eden forum od sosedstvoto,samo tamo bea pokaneti deca i mladinci,a ne takmicari sto pretstavuvaat drzava na svetsko.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска РАБОТИЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 1:47 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Boris НапишиCOLON
Добро гледам некој погрешно го разбрал, Трасул најверојатно мислеше за мојот допринос за форумот и здружението (фала ти) иначе во конкретнава иницијатива не сум нешто посебно вклучен, освен што ќе помогнам за локацијта на дешавката и ако можам ќе присуствувам за нешто да поднаучам.

Иначе за самата работилница, гледам дека некој паметњакович ја презира теоријата...па сакав само да се надоврзам дека во секој спорт, пред се кај професионалните и светски екипи, дали е фудбал, ракомет, кошарка .....теоријата, размената на мислења и стратегиите се огромен дел од времето кое се троши помеѓу стручниот кадар и спортистите
:lepi: :lepi: :lepi:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 2:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Море море..
На едни им смета кастингот.. на други им смета работилница, на некој трет налево му станал и сеа само се улетуе ко вол у купуз по темиве..

Гледам дека сте многу љубоморни и многу завидливи.. Наместо да придонесете со нешто плус за секој еден,.. све нешто вас експертите не ви паше а? .. Знаеш нешто што некој друг не го знае.. пренеси му го.. само така ќе одиме напред.. а вака со муабетите кој се шират на форумов само назад одиме..

Не се учи пракса на табла.. ама многу работи ќе им се разјаснат на многу луѓе..
Доста со тоа усрано его.. никој и ништо сте(сме)..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 3:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
сите иницијативи наназад почнале вака(со волја,елан, убави замисли, и .......) --а завршиле во обратен стил (примери се овие неколку години наназад --такмичарски крапскидел)

убаво е што сергеј сака да помогне --- неубаво е што 10-20 -30 паметни и совесни риболовци за кои навистина вреди да се направи ова работилница се малцинство во 2000 будали кои за 100 200 денари се спремни и братот да си го продадат без да им око трепне за тоа што ке го уништат

не би сакалова погоре да е така и оној кумановецот да е во право кога пише, али воголем дел тоа е вистината и реалноста до сега
од сега на таму -- времето ке покаже дали историјата ке се повтори

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 3:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Добро бе ма**е му е*м !!! Па има ли тема што нема да се уништи веќе... filip030682,Keltan и остали,луѓе што па сега ви брка во очи таа работилница не сте ми јасни,каква е таква е кој ке оди кој нема да оди што пак за тоа Вас бе боли лакт?Ништо не губите ни пак добивате,значи ако Ви се допаѓа ОК ако не никому ништо,што толку е проблем па одма да се оди со контра? За тоа кој шета,кој лови,кој го бива или не има милион теми каде може да се плука на раат,што толку Ви бркна во очи работилницата!?

Значи има многу што го сакаат крапскиот риболов што сакаат барем да ги научат основите ако ништо друго а нема од кој,нема кој да ги упати, и за тие луге баш добро ке им дојде овој проект. Исто има многу што не се баш почетници и што мислат дека знаат многу работи па кога ке идат таму ке видат дека не е така и ке сменат нешто,што ке им користи..

Еве јас лично со задоволство ке присуствувам ако можам,ако се снима веќе со задоволство ке гледам..
Ако не се сметам за почетник,од Сергеј,знам дека има еден куп работи што може да се научат и плус уште толку совети за да поправам исправам некој работи што мислам дека ги работам како што треба!

PEACE :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска РАБОТИЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 4:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Odlicna ideja ja podrzuvam i celosno ke ucestvuvam vo nejze. A negativci na uste ne pocnat proekt ic nejkam. Ima i sto da se nauci od Sergej, praksa sekako pred se i edukacija , kako ke odis na ribolov koga ne znaes da vrzes jadica i crv da namestis? ccc


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска РАБОТИЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 8:16 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Има што да научите од Сергеј. Поздрав за идејата и доколку сум во можност, ете ме.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска РАБОТИЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 27, 2015 11:25 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sekogas i sekade se uci.Ima mnogu sto da se nauci od Sergej
Ama treba da se vleze vo rabotilniciata so faktot deka pjma se nema,ako vleguvas deka sve znaes togas odis tamu zaradi praenje muabet i druzenje a za toa ne e poentata na celata rabota.

Koga ke se svati deka ustvari pojma se nema i pocne da se vpiva ona sto se zbori samo togas ke se ima napredok :lepi: :lepi:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum