www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jул 03, 2024 9:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS49»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 12:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Alvio i Catana li bea?

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 1:02 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Катаната е супер според мене, а имаше и еден друг Шимано, beast master, на Борис многу му фати око кога го гледавме

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 1:07 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Catanata kompir99 ja imase na vremeto kolku sto se sekavam i ne bese nesto vooduseven? :)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 1:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Neznam sto da kazam,pocetokot mi bese so nea Catana 3m 10-30,uste koga ja kupiv ne mi se dopagase kako gluva spageta mi bese,neznam kolku ke me svatite ali nemase trskata dusa,Saso me sovetuvase deka za pocetok e dobra ali pustoto vo mene vriese kako kotel i edvaj cekav da se docepam do nesto drugo normalno podobro.Imav golema moznost da fatam vo raka trski od svetski kalibar best off best blagodarenie isto na Saso i na saem vo Sofija probav dosta dobri trski i normalno koga ke ti se navikne raceto na nesto meko :lol: nema da vi faka smirgla :lol: ...Ke zboram licno za sebe,sego so ovoj pamet nikogas ne bi kupil Catana,Alvio i Beast master,bi pocekal bi potsobral uste nekoj denar i bi kupil drugo.Po mene trskite imaa srasno dobri iminja i toa e se....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 1:56 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
За тие пари, одлична е ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 12:05 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
ima uste edna rabota a toa e kolku e vnimatelen ribarot?
Eden vikend na debarsko Atanasovski mi skrsi 3 trski.Sreka bea po 1500-2000 denari.
Vo camec posebno lesno se krsat trski,paganje vo brzak,bagaznik vo kola...
Ne davaj pari za trska poveke od ona sto ne si spremen da go prezalis

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 16, 2011 12:22 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
ilija НапишиCOLON
ima uste edna rabota a toa e kolku e vnimatelen ribarot?
Eden vikend na debarsko Atanasovski mi skrsi 3 trski.Sreka bea po 1500-2000 denari.
Vo camec posebno lesno se krsat trski,paganje vo brzak,bagaznik vo kola...
Ne davaj pari za trska poveke od ona sto ne si spremen da go prezalis
Ako e taka ke treba da pocnam sam da si gi pravam trskite od granki od drva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ne shala na strana mene poveke mi e za trskata od kolku za parite :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 16, 2011 2:01 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
kompir99 НапишиCOLON
Neznam sto da kazam,pocetokot mi bese so nea Catana 3m 10-30,uste koga ja kupiv ne mi se dopagase kako gluva spageta mi bese,neznam kolku ke me svatite ali nemase trskata dusa,Saso me sovetuvase deka za pocetok e dobra ali pustoto vo mene vriese kako kotel i edvaj cekav da se docepam do nesto drugo normalno podobro.Imav golema moznost da fatam vo raka trski od svetski kalibar best off best blagodarenie isto na Saso i na saem vo Sofija probav dosta dobri trski i normalno koga ke ti se navikne raceto na nesto meko :lol: nema da vi faka smirgla :lol: ...Ke zboram licno za sebe,sego so ovoj pamet nikogas ne bi kupil Catana,Alvio i Beast master,bi pocekal bi potsobral uste nekoj denar i bi kupil drugo.Po mene trskite imaa srasno dobri iminja i toa e se....
Za koj ribolov zboruvame,na koji grablivci? Inace, ne znam sto mana mu najde na beastmasterot,ne e losa prilika,mislam cena-kvalitet?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 16, 2011 2:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Neznam ova podvlecenoto kako drugse da go objasnam,mojot licen stav bil skoro sekogas(SKORO ne nonstop) da ne kupuvam ista rabota dva pati...Jas licno ako treba da kupam dva para patiki ili farmerki od 20 evra ke kupam edni od 50,taka i kaj trskite tie sto gi nabroiv nikogas ne bi gi kupil i tvrdam deka imaat samo dobro strasni iminja i nisto drugo.Jas ja koristev za klen i pastramka i na reka i na ezero i toa go kazav e sega za drug vid na ribilov ili na drug kolega ke mu odgovara,ama jas koga vidov i osetiv sto e dobra i kvalitetna trska i oprema dignav race od kupuvanje na 5 eftini trski.

Uste nesto da dodadam mnogu od ribolivcite imaat trski koj gi kupile i taka im dremat vo nekoj kos a site zaedno kostaat pomalku od eden dobar stap,primer brat mi ima dvaeset trski i skoro site sredna klasa a zaednicka vrednost mnogu pogolema od nekoja si trska so vrven kvalitet.Se nadevam Dare nema da se naluti ke go zemam za primer cel podrum trski i oprema,taa oprema ima mnogu pogolema vrednost od primer tvojot Kev 100-200,e sega Dare primer go saka Sportexot a da pretpostavime nema ili ne mu se davaat pari ili eden drug kup pricini,a da go prasas dali bi gi dal pola trskai za eden dobar Sportex za som sigurno bi gi dal.Epa takva e i mojata prikazna nekupuvam 2 Catani 3 Alvio i 2 Beast master tuku eden dobar Sportex i eden Avid...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 16, 2011 3:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ne me razbra sto mislev.Koga bi ja koristel trskata samo za klen i pastrmka,a nema drugi grablivci(pogolemi) nema potreba za preskapa trska.E sega na primer ,lovis klen na vobler vo Crna Reka e druga prikazna.cesto ce ti udri i dobar som na istiot vobler.pa nekoja mrena od metar :D Isto vo ezero kade go ima somot,krupna stuka...vo takvi vodi bi vnimaval sto trska koristam.na toa mislev .A da frlam 300 evra za trska za klen??? na pamet ne bi mi padnalo? Klen?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS49»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum