www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 01, 2024 10:59 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS49»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 29, 2011 11:21 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Aj malo da se pohvalim prijateljima, podnovio sam se malo za spining novim stapovima /ove godine to su mi 4. i 5-ti novi varalicarski stap, ubice me zena.../, a kad tek cuje da treba i nove masinice, tu sam tek naje.ao!

1. Harison 10 ft 60-120 gr , za soma, zver od stapa, samo za somove od 20 kg pa nagore. Planiram /vec sam i narucio/ da ga uparim sa Penn Slamer 460.

2. Daiwa Exceler spinnrute 3m 40-80 gr, dobar stap, jako sam zadovoljan njime, nije ni skup, nesto ispod 60 evra. Za njega planiram da nabavim masinicu Daiwa Exceler 3000 Z , ako mi budžet kucni to u dogledno vreme omoguci.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 29, 2011 2:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
mala maca НапишиCOLON
Aj malo da se pohvalim prijateljima, podnovio sam se malo za spining novim stapovima /ove godine to su mi 4. i 5-ti novi varalicarski stap, ubice me zena.../, a kad tek cuje da treba i nove masinice, tu sam tek naje.ao!

1. Harison 10 ft 60-120 gr , za soma, zver od stapa, samo za somove od 20 kg pa nagore. Planiram /vec sam i narucio/ da ga uparim sa Penn Slamer 460.

2. Daiwa Exceler spinnrute 3m 40-80 gr, dobar stap, jako sam zadovoljan njime, nije ni skup, nesto ispod 60 evra. Za njega planiram da nabavim masinicu Daiwa Exceler 3000 Z , ako mi budžet kucni to u dogledno vreme omoguci.
Vidim da ove godine ne planiras da odes na more :mrgreen:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 30, 2011 10:06 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Ma moram brate, da bi mogao oko 100 izlazaka godisnje na vodu da opravdam sa desetak dana u Grckoj.
Sve je to cista matematika, al sta da se radi, MERAK CENU NEMA !!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 6:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ako sakate stvarno dobro trskice za spin a plus i eftinko ima vo Ohrid kaj Ljupco vo dukan od starite pro-star kevlar spin vo 3m. i 2,7 m. i t. na frlanje 10-40 gr.
Inaku ovie trski gi nema veke vo Trofej a kaj Ljupco ostanale uste dve.
Jas ja imam onaa od 2.70 i stvarno e neunistliva.
Se fativ vo misla da si ja kupam i taa od 3 m. ama sepak razumot preovlada :roll:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 7:31 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON305
Saso be,odmori malku.Ostavi nesto i za nas.Inaku jas moram da nabavam nekoja dobra ,a normalno eftina.2,70 ili 3,00 m.Ne znam dali znaes ,jas imav sekspir 2,7 medium heavy i i edna dobra masinka SPRO.Posledniot pat na Kozjak padnala od drzacot na camecot i za tri sekundi potonala,komplet.Pretpostavuvas na koj mu se sluci toa?Jas ne bev vo camec.
Kolku kosta taa trska vo Ohrid ako znaes?
Bistro


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Aвг 15, 2011 9:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Maј 18, 2011 11:08 pm
МислењаCOLON181
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
Ako sakate stvarno dobro trskice za spin a plus i eftinko ima vo Ohrid kaj Ljupco vo dukan od starite pro-star kevlar spin vo 3m. i 2,7 m. i t. na frlanje 10-40 gr.
Inaku ovie trski gi nema veke vo Trofej a kaj Ljupco ostanale uste dve.
Jas ja imam onaa od 2.70 i stvarno e neunistliva.
Se fativ vo misla da si ja kupam i taa od 3 m. ama sepak razumot preovlada :roll:
Да Сашо во право си, таа серија на Пројче беше опасна имам и ја 2.40 за штука..КАМЕН
трска :!:

_________________
Eee Бах, Бах.. еден ебах и тај умре..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 8:22 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Kupio u Formax-u u Beogradu pre par dana jedan zanimljiv, a prilicno jeftin varalicarac.

Kinez 100%, znaci original. Ha, ha, ha,...

Stap je GW Shogun spin mistrall, IM 10 karbon, 2,85 m / 8-30 gr., dvodelni varalicarac. Cena 1.999 din ( 20 evra).!!!!
Lagan, solidno brz, a ipak vise za voblere, ima 8+1 jednostopalnu kariku, lep plutani rukohvat, solidan kombinovani halter (aluminijum i karbon-pleteni). U odnosu na standardne trometrase /uporedjivao sam ga sa Shimano Antares 3 m / ima tek 7-8 cm manju-kracu radnu duzinu.

Sve u svemu, za lako varalicarenje dobar, a kvalitet / cena neuporedivo. Za malo para mnogo muzike.

Preporuka.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 13, 2011 9:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
saso НапишиCOLON
Ako sakate stvarno dobro trskice za spin a plus i eftinko ima vo Ohrid kaj Ljupco vo dukan od starite pro-star kevlar spin vo 3m. i 2,7 m. i t. na frlanje 10-40 gr.
Inaku ovie trski gi nema veke vo Trofej a kaj Ljupco ostanale uste dve.
Jas ja imam onaa od 2.70 i stvarno e neunistliva.
Se fativ vo misla da si ja kupam i taa od 3 m. ama sepak razumot preovlada :roll:
Сашо, 2 имам такви Prostar 2,70 10-40 акција :D
ЛУДИЛО, мислам дека шварценегер у терминатор има таква :lol:
Кој и да сака таква, ако ја има у трофеј уште....НЕКА ЈА КУПИ ОДМАААА!!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 12:08 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
mala maca НапишиCOLON
Kupio u Formax-u u Beogradu pre par dana jedan zanimljiv, a prilicno jeftin varalicarac.

Kinez 100%, znaci original. Ha, ha, ha,...

Stap je GW Shogun spin mistrall, IM 10 karbon, 2,85 m / 8-30 gr., dvodelni varalicarac. Cena 1.999 din ( 20 evra).!!!!
Lagan, solidno brz, a ipak vise za voblere, ima 8+1 jednostopalnu kariku, lep plutani rukohvat, solidan kombinovani halter (aluminijum i karbon-pleteni). U odnosu na standardne trometrase /uporedjivao sam ga sa Shimano Antares 3 m / ima tek 7-8 cm manju-kracu radnu duzinu.

Sve u svemu, za lako varalicarenje dobar, a kvalitet / cena neuporedivo. Za malo para mnogo muzike.

Preporuka.
Se naogja li vakvo nesto kaj nas vo MK? Saso, Kompir99 ?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 12:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
vo Pro Sport ima ubavi spincinja 3.0 ezerski Shimano, a treba i 2.10 recna :D bas gi gledav :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS49»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum