www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 08, 2024 10:57 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1112131415ELLIPSIS49»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 2:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
odlichno video keltan uzivancija vo boja bravo pozdrav ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 4:03 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Blagodaram :D
Trska za spin,da se vratime na temata.Zosto napisav deka jas nikogas ne bi dal 300 evra za komplet so koj isklucivo bi lovel klen i pastrmka ? Prvo,bez razlika na kvalitetot na toj komplet nema da mi donese nikakva prednost vo ribolovot ako go sporedime so mnogu poeftin komplet za ista namena.Zatoa sto mamcite (vobler,blinker...) se relativno lesni,masinkata ne trpi nikakvo opteretuvanje,gabaritot na ribite mal .za trska so takov kvalitet i jacina.znaci mi ostanuva kako prednost samo uzivanjeto vo mislata deka imam dobar pribor.A ulovot isti,kako i so prethodniot,daleku poeftin pribor.
E sega,ako lovam klen i pastrmka na nekoja pogolema voda kade ima i drugi pokrupni grablivci,som,stuka,mladica sosema druga prikazna.Togas bi razmisli za takov komplet.Sepak onaj nas izgovor koga ne fatime nisto (garant crnecot se smee) :lol: deka barem ubavo si pominavme vo priroda,NE PIE VODA ama ajde se lazeme i tesime taka :lol: Vo ribolov odam da ulovam,zatoa i valjda i se vika ribolov :D A znaejci koji se ribi se potencijalni za ulov vo taa voda ,bez razlika sto jas sum trgnal na klen,site se potencijalni gosti,site sakaat vobler,blinker...,sigurno nema da mi pomogne ako napisam na voblerot ejjj ,vie golemi begajte jas lovam klen ne VAS .A toa moze da bide riba na godinata ili za nekoj na zivotot .A ne idat na trska tolku cesto i da ne si ja cukam glavata od zid cel zivot i da ne gi gnjavam kolegite so istata prikazna cel zivot DA ce kupam i koristam najkvaliteten pribor.
Trska i masinka za spin za krupni grablivki,som ? mladica ? e tuka nema kompromis ,ako sakate i imate zelba za kapitalni ribi ce se ispruzite i nadvor od cergata ako treba .Znaete li zosto odamna mi pomina merakot da se nadlazuvam so klenot? Pa, go dostiganv maksiumot sto moze da go dade taa riba. Sto ponatamu ,samo povtoruvanje ,repriza na videno.A toa so vreme pocnuva da stanuva dosadno i se gubi interesot.
E so somot,mladicata,ajde za primer iako ne e grablivec ce go spomenam i krapot,nema granica,sekogas tamu nekade pliva pogolem som,pogolema mladica i podebel krap :D
Zosto go napisav ova moje razmisluvanje? Pa da mozat mladite kolegi koji tek pocnuvaat so ovaj nas hobi da procitaat razlicni mislenja i da se NAJDAT sebesi vo nekoe od razlicnite mislenja na ajde nas poiskusnite .
A, ako so ova moje pisuvanje povtorno go povrediv egoto na kolegata koj tolku strasno me napadna i iznese eden kup nevistini za mene ,negov problem,jas ne mozam da mu pomognam :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 9:16 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON120
Браво Келтан, секоја чест за уловот и за снимката. Малкумина се кои можат да се пофалат со уловен сом на спортски начин. Пиши за времето, мамецот и приборот повеќе, има млади риболовци кои сигурно ќе ги интересира на форумов

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 3:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Moze nekoj da mi objasni sto razlicni trski treba za drop shop za spining znam deka treba odredena akcija da ima ako moze nekoj sovet za trski ali ne pre-skapi :D do 50 evra

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 25, 2011 2:06 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Poliz НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Poliz,ovaj decko napisa teski zborovi za mene,na sum jas ovde nekoj nepoznat nik,tuku covek so lice....mislam deka imam pravo da baram da gi dokaze tie obvinuvanja!! kade ce stasame taka? Pa ajde vcera mi kaza nekoj deka tebe te fatile vo krazba na banka???? Mozam li,imam pravo li da napisam takva glupost? Toa e sto se raspravam na mnogu mesta,lujdzeto pisuvaat sto slusnale,sto nekoj im kazal i sto mislat.a ne sto videle,iskusile,probale na svoja koza !
Ajde cekame odgovor kolega DUKAC ???
ОК или докажете се овде,а јас да расчистам од после или продолжете во ЛАФ МУАБЕТ :!: Како и да е имате простор од мене да завршите,но од после чистење на темата ;)
полиз и сашо не беа тука, јас малку ја подрасчистив темата и горе доле....поворно сме тука да дискутираме околу спин опремата


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 25, 2011 1:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Shimano Fireblod....vrv na Shimano..okolu 400 evra ama :shock: gledaj vnimatelno do koja granica go nategnaa... :lol:
Boris pozadina dobra muzicka... :lol: (Galvanize - Chemical Brothers ).....


_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONПет Дек 09, 2011 2:29 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
Видеото на компир е ................. :o

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 21, 2011 10:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Fireblood (dodeka se proizveduvase ) bese vo najgolema gramaza na frlanje 50-100.
Sto znaci deka trskava e najmnogu so taa tezina na frlanje. Samo pofalni zborovi za trskava.
I deckovo dobro go odraboti somot, iako ne mu bese posebno tesko.

p.s. Kompir, Fireblood ne e vrv na Shimano ( pri vrvot - da ).

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 21, 2011 10:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Duri mislam deka ovaa e pod taa gramaza..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Трска за спин
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 21, 2011 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Mislam deka e Cardifot momentalno,ali koga se pravese Fireblood Cardifot ne postoese ili sum graska...pomogni :!:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1112131415ELLIPSIS49»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum