www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 2:47 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS9»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 6:17 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Сеп 07, 2011 2:05 pm
МислењаCOLON20
ЛокацијаCOLONСкопје
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 7:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.
Ziko bre brat , da se samo velesani majstori , ajde . . . imas i prilepcani majstori . . . posebno poslednive godini na Kozjak mame mu eb . . . . na krapot . Se razbira im pomognaa i bitolski i kicevski i skopski more i ohridski majstori i . . . Ama slusam godinava dremat , nekako slabo se falat so krap ?
Da si ja cuknat glavata nema :nono: Treba zakonot da gi cikne i toa zdravo po dzebot ..kolku znam zabraneto e prodavanje na ulovena riba so rekreativna dozvola ? Ama . . . KOJ zakon ?A tesko na toj sto misli deka ce specali od ribolov , gi zalam . . .. Sega bas piev kafe so drugar koj ne sum go videl nekolku godini...zamina Svedska da zivee pred 10-tina god. I ribar i lovdzija e ....Samo na telefonot imase povejce sliki od uloven divec vo edna godina tamu , sto zemjacive moi cel zivot ne ulovile ...za sliki od uloveni ribi da ne ni spomenuvam ..stuki , morski pastrmki , smudjevi . . . . nie samo ce sonuvame . . . . Zosto e taka site treba da se prasame . . . :head_bang:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 7:51 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.


kolega ti si stvarno u pravo, poslednive 10 god otkoga krapot e istreben na velesko krap nemame videno da ripne, i ne sme fatile :D :D , isto taka e mnogu siromasno so som, :D go imase premnogu, no pred 10 god i nego go istrebija, sega nema ni som :eusa_liar: , a pred somot da se istrebi ,on pa ja jadese crvenoperkata i karasot taka da velesko e mrtvo more :D :D :D gledam mnogu e na nisan amurot stvarno e istreben i mnogu se faka ... dojdi i ti ke fatis koga sakas barem taa e glupa riba i sekoj moze da ja faka .iako ljudge idat 5 god za da fatat samo 1 :volku_golema: . :D :D pozdrav od preubaviot veles i gledam deka stvarno si revoltiran od velesko pa morav da te podrzam..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 8:59 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Мислам дека ова неважи за колегата Даниел, тој е натурализиран велешанец, барем според презимето , без В :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 11:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.

Просто да не ти се верува ... сигурно тоа се истите оние што ја истребија и пастрмката од Охридско , истите што го потепаа Мантово , Калиманци , Дојран ....
Поштените мрежари и струјаџии неможат риба да уловат од горепосочените мајстори ... изгледа ке е до опремата , нема друго :head_bang: :head_bang: :head_bang:

Е па колеги опремени велешки мајстори , срам да ви е ! ги испразнивте македонскиве реки и езера и ги потепавте сите можни видови на риба :mrgreen:
Ве Молам да престанете за да можат поштените мрежари да фатат некое рипче ! :mrgreen:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 11:33 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Oкт 24, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON292
Citam i ne mi se veruva.
So moderna oprema ce go istrebele Velesko.
Malo morgen.
Vo sekoj slucaj ovde ce ima teska diskusija
Ce bide interesno.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 08, 2014 11:42 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ziko pa nese faka amur taka lesno....
A ti za amurot li ides????

Jas si odam da gledam velesanki kako se banjaat :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

i so Ico karasi da si jademe taze :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONСаб Aвг 09, 2014 1:14 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Vie trojca sto postiravte posledni , go procitavte li ubavo postot od kolegata koj ja otvori temata ??? Ili se pravite na toso ???

Eve jas ce vi podvlecam . . . i ajde sega napisete dali e vozmozno da se istrebi krapot na TOJ nacin ...ne nevleguvam dali navistina taka bilo .Pretpostavka samo , deka e vistina .Jas TVRDAM deka ce istrebat :thumbdown:
zikobugi НапишиCOLON
Слушнав дека на Велешко веќе нема толку крап колку што имаше, а сега на нишан е амурот. Големите велешки мајстори им го најдоа крајот. Модерна опрема, добра припрема, седење со денови и тоа на смени...идила...па ќе нема така нормално...Сите тие, а на јавноста добро познати, зошто сами толку добро се рекламираат по форум и на ТВ емисии нека си ја чукнат главата и да си се прашаат: што ќе ловат после 3..5 и повеќе години од сега? Во велешки мајстори не ги ставам сите на куп...само тие што сами ќе си се препознаат.

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONСаб Aвг 09, 2014 9:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
И Келтан ... што со тоа подвлеченото ??? ке го истребат крапот или амурот на Велешко ... жити све :~~ :~~ :~~ :~~ :~~
колку што може некој со трска за три месеци , некој со мрежа за два дена ке извади алооооооооо :head_bang: :head_bang: :head_bang:

врати се на муабетот на врпско ... колку си таманел ти на трска а колку некој фраер со мрежа или струја или динамит за еден единствен ден :foottap: :foottap: :foottap:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONСаб Aвг 09, 2014 9:49 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
поентата на постот на зико - не е филозофијата за опстанок на крапот на валешко, па сега ке се или нема да се истребел :!:

него поентата е што она што го тој видел/слушнал како и на кои начини и со која цел се риболови - не е за машала.
јас барем така го разбрав. и според мене во право си е човекот што изнесува такво мислење или да кажам АЛАРМИРА

а дека има доста мајстори - сите знаеме дека се препродаваат РИБИ - ама никој не ги ФАТИЛ од надлежните институции или не ги исконтролирал и затоа е тоа така

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum