www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 6:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS28»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 2:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abre ajde taman gi spremivme 46 kom, na tvoite 40 ;) ;) ;) :D :D :D :D

ako sakas i u som, ajde da te rspukam malku :D :D

keltan znaes sto e nainteresno,,, sega primetiv,, samo 8 pati sum bil na krap na ezero ovaa god.....strasno......

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 2:21 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pa znam bre petel , somot umot ti go zede ..zatoa i ce izgubese :D zatoa i te sskav inace ne bi se da recam po skopski zakacal so zajko :NotWorthy: ... A liga od som nemam dopreno petel godinava ..eve ima eden somdzija ovdeka i vo temava se javi ..sme laele na mesecinata, podcepni go nego da videme na sto TOJ lae :lollol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 2:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
jas dobro pomimav sto sum i zadovolen i od ovaa sezona pokraj se sto ispustiv so liga svetsko i somski ribolov,

i ne sum koncetriran samo na krap, to e problem,, drugata god osven krap i som nisto ne lovam.,,amur ni pod razno,,,,,,,,i ovaa god iako bev sekogas spremene za krapski ribolov, u situacija ke mi ripne eden amur kolku za belja , i odma 2 trski mu serviram , sto i krapskata pozicija ja napustam,,, ne mozam da dodrzam i stojam do zbor kako na start,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 2:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Abe elasi na prolet na Uliv na tikvesko ! Ako stvarno buckas kako treba imas sansi od 99% da zakacis somovi za koj generacii ce se preraskazuva.Ostavi sto ti ja polnat glavata za tamu ..Ima kapitalci od nevideni razmeri ..Jas sum tamu i lesno ce naucis pravite mesta ....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 2:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
kaj poprvo vise..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 2:57 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
amur ni pod razno
Зошто?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 3:05 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
Steta .....sto ne sakas da si merime k . . . ovi BEZ BEZE ... slobodno sega zakluci ja , izbrisi ja ovaa tema , po volja ti . . .zajko i jas na masa ce listame sliki togas ...na zimski ribolov !!

Jas sum bil dolzen sliki kako grcka ..zamisli :head_bang: Ok , neka delat iskustvoto so sliki ..a jas pak budala mislev trebaat ubavi temi i korisni postovi vo niv :head_bang:

I prodolzete so reportazite so sliki vo koi osim sofri i manekieni so ripcina nema ni dve bukvi korisni da izvlece nekoj . . .. Od sliki ce gi ucime mladite li Crven kako se lovi riba ??
PS .Jane , ce izgubi zajko , ni ti ne znaes se , pa ni nikoj Prlepcanec ..znaat samo ona sto jas sum sakal da znaat . . . :secret:

Pozz od Betmen :D cujes ga ne vidis ga ..moram vo potpis ova da go stavam :thumbs_up:
Да ти беше темата надвор од правила до сега ќе ја немаше, незнам што си ја ишкаш мувата од капата, ти коментирав како и секој обичен член на форумов на оваа прекрасна и содржајна тема, незнам зошто виде закани за темата тука, чим ти е во правила терај си ја, ова зимско време и театар е добредојден.

Иначе мојата критика беше за фотографиите, бидејќи таква ти е темава што си ја отворил, за фотографии, не за тоа што си пишувал, тоа што си пишувал секој форумџија си го вреднува (колку било корисно или не)......а дека темава petel VS Lav ти е корисна :thumbs_up: ..., а за тоа што ти мислиш за луѓето што ставаат репортажи, АЛАЛ ВЕРА што ги удостои со така убави зборови, нека те ценат они....

П.С Бетмен никогаш не го виделе на слика кој уствари бил во реалност, така што ако сакаш да си го носиш тој надимак не се откривај на слики, зошто ќе им ја срушиш митологијата на децата, јунаку наш славен :) и сликичево можеш за аватар да го ставиш :D
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 3:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
море каков бетмен тоа се прикаски за мали деца :D

Келтан е еден и единствен, форумов беше тажно место без него, стварно ми недостасуваше ... :D :D :D :D :D и може само со еден лик да се поистоветува и ништо друго, се друго е мифка во споредба со келтан. АЖДАЈА ПРИЛЕПСКА! :D :D :D :D :D :D

[ img ]

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 3:30 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Crven НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Steta .....sto ne sakas da si merime k . . . ovi BEZ BEZE ... slobodno sega zakluci ja , izbrisi ja ovaa tema , po volja ti . . .zajko i jas na masa ce listame sliki togas ...na zimski ribolov !!

Jas sum bil dolzen sliki kako grcka ..zamisli :head_bang: Ok , neka delat iskustvoto so sliki ..a jas pak budala mislev trebaat ubavi temi i korisni postovi vo niv :head_bang:

I prodolzete so reportazite so sliki vo koi osim sofri i manekieni so ripcina nema ni dve bukvi korisni da izvlece nekoj . . .. Od sliki ce gi ucime mladite li Crven kako se lovi riba ??
PS .Jane , ce izgubi zajko , ni ti ne znaes se , pa ni nikoj Prlepcanec ..znaat samo ona sto jas sum sakal da znaat . . . :secret:

Pozz od Betmen :D cujes ga ne vidis ga ..moram vo potpis ova da go stavam :thumbs_up:
Да ти беше темата надвор од правила до сега ќе ја немаше, незнам што си ја ишкаш мувата од капата, ти коментирав како и секој обичен член на форумов на оваа прекрасна и содржајна тема, незнам зошто виде закани за темата тука, чим ти е во правила терај си ја, ова зимско време и театар е добредојден.

Иначе мојата критика беше за фотографиите, бидејќи таква ти е темава што си ја отворил, за фотографии, не за тоа што си пишувал, тоа што си пишувал секој форумџија си го вреднува (колку било корисно или не)......а дека темава petel VS Lav ти е корисна :thumbs_up: ..., а за тоа што ти мислиш за луѓето што ставаат репортажи, АЛАЛ ВЕРА што ги удостои со така убави зборови, нека те ценат они....

П.С Бетмен никогаш не го виделе на слика кој уствари бил во реалност, така што ако сакаш да си го носиш тој надимак не се откривај на слики, зошто ќе им ја срушиш митологијата на децата, јунаку наш славен :) и сликичево можеш за аватар да го ставиш :D
[ img ]
Take e , AdminIstratorot e sekogas vo pravo :D

Samo ne te kontam jas izgleda :D ednas sakas sliki . . ednas ne sakas ce bilo merenje na opasite .

PS .Maksim , pa sto drugo moze da bide nekoj koj zivee pod tvrdinata na Krale Marko :thumbs_up:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: petel VS Lav
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 11, 2013 3:46 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Znaci nekoj ako se slika so ubava ili golema riba toj e najdobriot ? Toa barem spored mene e detska rabota,a reportaza nemora da se sostoi od riba isto negde procitav deka reportazata e zacuvuvanje na ubavi momenti na voda druzba,proshetka nesto sto ni ostavilo vpecatok ili nesto sme naucile ama do sega samo jas i uste nekoj ima staveno reportaza bez riba bidejki neli ubavinata e vo toa da se odi vo priroda i da se prosheta i znam i za drugi luge sto spomnale bile po riba,a nigde nema reportaza sto spored mene nisto ne fatile i so opashot pod gz no koga ke imaat dobar ulov sliki ovo ono i togas se slavi prirodata mene me interesira kade vi e toj mentalitet koga go papate od crnecot ? :D
Nejkam Ico ili nekoj drug da se naluti ama slikanjeto riba ne znaci deka si dobar ribar za Ico nekoi retki luge se gleda po toa sto go pisuvaat deka imat 2 cisti.Mene ova poveke mi lici na dokazuvanje civ metod e poaren,a ne koj e podobar ribolovec.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS28»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 36 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum