www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 02, 2024 10:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Подарок за Нова година
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 07, 2013 1:54 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON66
Blagodaram decki za ubavite zborovi,no kako sto gledate ne izdrza srce junacko.
Letovo prodadov del od opremata za koja iskreno zalam,racunajki deka posle 20 godini bavejki se so ovoj sport,sepak ima i drugi prioriteti vo zivotot,megjutoa toa traese celi 4 meseci.Sosema dovolno za da se nafuram so takva zelba i potreba od istiot film,sto ovoj pat izborot go napraviv mnogu lesno.Tocno znaev sto sakam(baram),sto mi treba i kade da gi nasocam parite.Skoro sve bese odnapred naracano,dogovoreno i za vkupno 4-5 dena celata misija bese uspesno realizirana

Vi posakuvam na site (eve i vo kontext na praznicite) da vi se ostvarat site zelbi,da si kupite i da si kompletirate toa sto si go sakate :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Подарок за Нова година
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 07, 2013 1:23 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Karlo НапишиCOLON
Sega ja gledam temava i prosto nemozev da ne napisam zbor-dva za mojot Dedo Mraz I,II,III itn.Pa vaka od prilika:
-Dedo Mraz I (Kizo CARPOLOGIJA):3 stapa PROLOGIC T-CARP 12" 3.25lb,3 stapa PROLOGIC C3 13" 3.5lb,1 spod rod PROLOGIC 4.5lb,edna crpalka (kepce) PROLOGIC C2,vreka za spienje PROLOGIC,duxeri i trenerki PROLOGIC,torbi PROLOGIC XL 2 kom,Mat i torba za merenje riba,monofili XZOGA Busterlon i Rubilon i mnoooogu siten pribor
-Dedo Mraz II (Braca Octopus): 1 masina DAIWA EMBLEM SPOD,KORDA kobra,SOLAR SET hengeri 4 rods,FOX Swingeri MK II 4 kom,DELKIM TXI 6 kom,Delkim Carbon Snag Bars 6 kom,7 razlicni pletenici KRYSTON i mnoooogu siten pribor
-Dedo Mraz III (Mesaros Auto Sport NS):po nesto od SOLAR,po nesto GARDNER,
DELKIM Rx Plus Pro Centrala itn
-Dedo Mraz IV (Ilija Carp Trade):mnoooogu siten pribor KORDA,GARDNER,JRC,KORDA ADRENALINE monofil,JRC Stolica,okolu 300-350 udici Korda,Gardner,JRC,Prologic,Nash,Gamakatsu i okolu 120 udici Partridge,KORDA Raketi,Gardner markeri,PVA mrezi,traki,kesi
-Dedo Mraz V (Hristo Carp BG): po nesto od negovata hemija,po nesto od MISTRAL,Star Baits i oblekuvanje od glava do peti vo TRAKKER za site vremenski uslovi,torba Trakker,edinecni futroli Trakker,Bivvy Table Trakker i uste nekolku positni raboti,megjutoa za onie koi ne go posetile HRISTo CARP,bi rekol deka voopsto ne mozete da zamislite sto sve moze da se najde kaj covekot i po dosta korektni ceni.Tuku kade zastanav
-Dedo Mraz VI (drugiot vo mene) 6 masini SHIMANO BBLC 3 novi i 3 polovni (kako novi)
-Dedo Mraz VII (Sofija ne go zapamtiv imeto na dukanot) mnooogu proizvodi od SOLAR (hemija,peleti,igli za boili,rezervni burenca za SOLAR hengeri so razlicna aplikacija),nekoi proizvodi od ACE itn,itn
Naracan mi e i FOX RANGER POD 3 RODS,za mesec dena ke stigne i znam deka nesto zaboraviv ali ima jos dosta toga :yahoo: :yahoo: :papa:
Tuku ke zaboravev da vi kazam da ne gi barate moite dedo mrazinja,zosto ene gi vo kostozglobno,se iskrivija od nosenje

Карло бе легенда си. Стамбен кредит да не зема? Ај сега во Лига.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Подарок за Нова година
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 07, 2013 4:15 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON66
Карло бе легенда си. Стамбен кредит да не зема? Ај сега во Лига.


Duki sto da ti kazuvam koga znaes kako odat tie raboti.Stiskanje zubi onaka muski,zamizuvanje na edno oko i sega edinstveno mi ostanuva da si go napravam sopstveniot kalendar za aktivnosti vo predstojnata sezona

PS Samo nekako ligata ne mozam da ja vklopam vo mojot kalendar :hit_head:

;) :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Подарок за Нова година
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 07, 2013 6:33 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Karlo НапишиCOLON
Карло бе легенда си. Стамбен кредит да не зема? Ај сега во Лига.


Duki sto da ti kazuvam koga znaes kako odat tie raboti.Stiskanje zubi onaka muski,zamizuvanje na edno oko i sega edinstveno mi ostanuva da si go napravam sopstveniot kalendar za aktivnosti vo predstojnata sezona

PS Samo nekako ligata ne mozam da ja vklopam vo mojot kalendar :hit_head:

;) :lepi:
Не на едно на две си замижал според она што си го набавил. Штета за календарот. :lepi:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum