www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 05, 2024 12:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS10»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 10:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Lepi НапишиCOLON
... ма какви ребра и колбаси Даре :D , сезонски салати ДА, Ракија ДА, Луто Да и цело време да се гледат ова и лиги да течет :lol:

[ img ]
:D Ako e takva rabotata,ce morame da pravime izmeni vo pravilata , da dodademe i rezervi :lol: Inace otide se u PM koj trski koe takmicenje pokraj takva gozba :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 11:16 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
:shock: :o :o :shock:
Во претходните постови во оделот за крапски риболов среќавав некои коментари,каде што некои луѓе не ги интересираа:натпревари,купови....мерења на к...,и секакви други работи...!!!!

Од каде сега одеднаш желба за докажување?????...зарем тоа не беше лечење на комплекси и фрустрации..????

Баш чудно :? :? ..!!!!

Сепак...!!!!....на крај победува македонизмот...или пак,...она праисконското,желбата да се докаже дека некој е на врв....а на кој врв..?????

Во ред...!!!Можда предлогот е на место.....можда има и такви кои ќе го прифатат предизвикот...!!!

Во претходните МОИ постови веќе многу пати апелирав да се смират страстите...секој да си ужива на начин кој го исполнува...а најмалку се надевав дека ќе дојде до ова...интересно!!!

Јас се придружувам на групата сеирџии :lol: :lol: ...дури ќе спонзорирам и 1-2л ракија иако не пијам алкохол...и се надевам на фер игра...само 8-) ...сепак ќе мора да се постават некои правила...да не биде ептен дива лига...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 11:37 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Vidi Dragane,na kraj pamet mi bese so ovaa tema da provociram nekogo. Kakvo dokazuvanje,nema vrska ovde toa.Poentata pred se e druzenje. A moras da se slozis deka ce bide interesno :D Kakvi kompleksi kakvi frustracii.Ako gi imav odamna ce zavrsev so ribolovot.Mene,navistina ne me interesiraat natprevari,kupovi ,ama da go predlozese ova ti ,jas odma ce prifatev,se razbira na stranata na prirodnoto ne na hemijata :D
Se razbira ce se potrudam da dokazam deka moze mnogu uspesno da se lovi bez Richworth tuti-fruti na pomos :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Predlogov e Prekrasen idejata top :D ke ima dobro druzenje kapiranje so satori 3-4 golem kejf, ke bide taa druzba i mnogu ribolovni muabeti :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 19, 2011 11:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
...Го почитувам твоето мислење и твојот предлог Келтан...!!!!
...Па се надевам дека ќе си најдеш луѓе рамни на себе,...да биде што поинтересно..!!
...Иако ме провоцираш со твојот предлог..."да бев јас Ти, а Ти,Јас"...културно ке ти одговорам...Не се пронаоѓам во таков начин на дружба...ниту пак достоен да се докажувам према било кој,па ниту према тебе(со сета моја почит)...Јас припаѓам таму каде што и сум...затоа се изјаснив дека ќе се придружам на клапата сеирџии,дури и ќе спонзорирам :lol: ...не сум против твојот предлог....само те молам и тебе а и другите за малку разбирање за ова:
-Одделот кај што е напишана темава е во крапски риболов,пододел-натпревари...па пошто ова веќе и од самиот творец на темава е сватено и предложено како дружба ...!!!!...би ги замолил модераторите да ја преместат во оделот Разно...лаф муабет или сл....сепак треба да имаме малку респект према правите натпревари во крапскиот риболов...каде што лугето кои оделиле време,пари..луге чија лична садисфакција им е натпреварувачкиот крапски риболов имаат простор да се искажат и докажат....!!
Веќе кажав дека немам ништо против предлогот на Келтан...само тврдам дека на оваа тема не и е овде местото....мислам дека ќе наидам на разбирање...!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:22 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ne te provociram ama ajde koga tamu ja teras rabotata, ve predizvikuvam ,druzenjeto neka bide vtoro,posle proglasuvanje pobednik :D
A sto ti smeta ako temata e ovde ne mi e jasno? Pa krapski natprevar e kade da ja otvorev? Idejata mi dojde citajci ja kompletnata reportaza za Glabocica,kade kolku vidov ucestvuvaa i moderni i nemoderni krapcii .Sto vide loso vo ova ne mi e jasno? A jas voopsto ne se niti plasam niti ce se sramam ako izgubime nie :D
Pa i vo ovaj natprevar ce imaat moznost da se iskazat,dokazat sto e problemot,ne te razbiram?
PS:znae li nekoj kolku golemi ,znaci MAX krapovi se uloveni na Kozjak? Kaj mene sto nosat najgolemi se kolku znam do 6kg?Da znaeme da postavime dolen limit na tezina.nema valjda da vagame krapcinja od 2-3kg :D I da jas nikogas ne sum lovel krap tamu :D A mislam deka Kozjak e prikladen za takov predizvik zato sto vece krapot se lovi na boila.

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:37 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
Keltan НапишиCOLON
Ne te provociram ama ajde koga tamu ja teras rabotata, ve predizvikuvam ,druzenjeto neka bide vtoro,posle proglasuvanje pobednik :D
A sto ti smeta ako temata e ovde ne mi e jasno? Pa krapski natprevar e kade da ja otvorev? Idejata mi dojde citajci ja kompletnata reportaza za Glabocica,kade kolku vidov ucestvuvaa i moderni i nemoderni krapcii .Sto vide loso vo ova ne mi e jasno? A jas voopsto ne se niti plasam niti ce se sramam ako izgubime nie :D
Pa i vo ovaj natprevar ce imaat moznost da se iskazat,dokazat sto e problemot,ne te razbiram?
PS:znae li nekoj kolku golemi ,znaci MAX krapovi se uloveni na Kozjak? Kaj mene sto nosat najgolemi se kolku znam do 6kg?Da znaeme da postavime dolen limit na tezina.nema valjda da vagame krapcinja od 2-3kg :D I da jas nikogas ne sum lovel krap tamu :D A mislam deka Kozjak e prikladen za takov predizvik zato sto vece krapot se lovi na boila.
..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....
Изгледа дека колку и да се трудам тешко ме сваќаш....!!!!
Кај гледаш овде крапски натпревар....????
Оргинизатор...????(човек фирма) :o
Такмичари...????
...и да не набројувам понатаму....само потражив малку респект према луѓето што стварно заслужуваат да пишуваат на оваа тема..за вистински крапски натпревари.. за што и е и идејата за постоење на оделот....па за вакви теми има кај да се пишува....
..Ако пак сепак мислиш дека така треба,и ако модераторите размислуваат со ист аршин...нека е така...

Се надевам дека сепак ќе се одржи твојот НАТПРЕВАР...а верувај дека Јас лично ќе присуствувам на првата линија на навивачи и ќе навивам за тебе...бистро ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:45 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
Keltan НапишиCOLON
Idejata mi dojde citajci ja kompletnata reportaza za Glabocica,kade kolku vidov ucestvuvaa i moderni i nemoderni krapcii.
...Еве...си видел...па ќе имаш прилика следната година да се докажеш...предизвик каков што и сакаш...дива вода...организиран од риболовен клуб...со пропозиции,судии,такмичари и се друго....па бујрум,докажи се...а плус има и капиталци,а не крапчиња од 2-3 кг...
...Па кога ќе заврши,ќе биде ставена пак репортажа на оваа тема како што е и редот...баш е чудно како не ме сваќаш...!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:51 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
:D sto se odnesuva do mene moze temava da ja nosat kade sakaat.Jas ke ja vadam od vreme na vreme na povrsina ,pa ako nekoj go prifati predizvikot arno,iako bez firma organizator i nagradi :lol: ako ne pak arno eve ima zainteresirani ce ostane druzenjeto i lovenjeto :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predizvik
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 20, 2011 12:54 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
премногу искри летаат од темава, очите ми истекоа .. исто како да гледаш во некој што швајцува :D :D

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS10»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum