www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 02, 2024 10:14 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS77»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 1:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
da da da i nikoj da ne iskochi na teren dovolno e da se blefira na forumov i da se drzat vo neizvesnost.primer celo vreme ke najjavuvame deka ke ima akcija a ke nema i ke si recat ovije se zaebavaat i koa ke mislat deka e taka BOOOM akcija i sekogash ke si imaat na um deka moze da im bide zadna.podobro neshto otkolku nishto i da shetaat kako pashi niz divinata i da ja zloupotrebuvaat!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 1:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
ЦитатCOLON
Радован, што ти е тебе филмот со коментариве?
Znaes koj mu e filmot :arrow: uste pred 5-6godini imam razgovarano so zitel na Trpeica(bratuced na moj drugar)deka se organiziraat dogovoreni kontroli i se sobiraat so kilometri dolgi mrezi vo ezeroto,potocno starite skapani mrezi se postavuvaat namerno za da nekoj gi najde i potoa festi po televizija kameri,svetla demek holivud,a ribokratcite nikogas ne se facaat na delo :idea: ...FILMOVI drugar filmovi :!:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 1:43 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
А ти знаеш кој беше филмот вчера/ноќеска и сл? Очигледно појма немаш, затоа воздржи се од коментари.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 1:59 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
akiribar НапишиCOLON
da da da i nikoj da ne iskochi na teren dovolno e da se blefira na forumov i da se drzat vo neizvesnost.primer celo vreme ke najjavuvame deka ke ima akcija a ke nema i ke si recat ovije se zaebavaat i koa ke mislat deka e taka BOOOM akcija i sekogash ke si imaat na um deka moze da im bide zadna.podobro neshto otkolku nishto i da shetaat kako pashi niz divinata i da ja zloupotrebuvaat!
Bas taka, kao u stilot `´ uvek ima policija ispod nadvoznjakot, stavi pojas i uspori malku´´

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 7:08 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
УУУУУПС, рачна.
Ќе дојде Борис и ќе каже што било, како било, дали било и сл.......ТОЧКА
Ама ќе го прашаме да ни каже и колку :?: :?: :?: ДОБРОВОЛЦИ имало од форумов по неговата покана за учество во акцијата... ФЕР Е да знаеме????
Ако имало, на тие што учествувале, КАПАТА ДОЛЕ, ама ако немало ... ТЕМАВА ДА СЕ ЗАКЛУЧИ И НИКОЈ ПОНАТАКА ДА НЕ ПРОЗБОРИ ЗА НЕА.
Радован .....ништо лично ама...
Ако нема акција....ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЗОШТО НЕМА ...СПИЈАТ???
Ако има.... ЕХЕ ВАКА ЛИ СЕ ПРАВИ....“СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ“
ЗА жал моето искуство вели “ПОГОДУВАЧКА НЕМА“.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 7:57 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ke kaze ne se sekirajte a i zosto da kaze koga ke se osvesti.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 10:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Судија на вода не може да биде никој, само овластено лице.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 23, 2011 11:22 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Сега станав од спиење после целовечерно и два дена не спиење и не ми се верува што читам овдека (си дозволив и мала цензура, затоа што мислам дека не е во ред да се изнесуваат некои работи и да се злоупотребува она што некој искрено ти го доверил, ама тоа зборува за карактерите на луѓето)

Искрено сум разочаран и изнервиран истовремено,...очигледно премногу сум наивен и лесно им верувам на луѓето

Точно е синоќешната акција беше фарса, цела ноќ и сабајлето лутавме на онакви темпрератури какви што се, не бркаа кучиња и слично, организирав се што можеше да се организира (ние бевме само волонтери, а институциите да си ја свршат работата), ама очигледно некој ми направи добри филмови и ми потроши залудно време и на мене и на тие што искрено сакаа да фатат некого и нешто

на терен (во злоогласен регион) беше како во Словенија да си стигнал, ни трага ни глас од криволов

филип од Куманово, да беше онака како што ти го кажа, можеби и ќе имаше наместени мрежи па и да ги фатиме, ама очигледно не беше така, јас не сум таков тип, ниту пак излегувам на пресконференции да се фалам со тоа

Голема акција за ништо.....очигледно треба да ставам прст на чело и да претпоставуам “ко меџу нама није наш“.....ама тоа е тоа, човек на грешките се учи

Само не ми се верува она што го прочитав од Радован, (некогаш не чинело да си многу искрен), ама очигледно е во добра комуникација со оние што не насанкаа синоќа, само порака од мене - ЈАС МОЖЕ НЕ СУМ ИСКУСЕН ВО ОВА ШТО ПОЧНАВ ДА ГО ПРАВАМ, АМА ИСКУСТВОТО ДОАЃА СО ВРЕМЕ, НЕМА ВЕЧНО ДА ОДАМ СО ТИЕ ШТО ОДЕВ СИНОЌА И МОЖЕ ЌЕ МЕ ПРОВАЛАТ УШТЕ НЕКОЈ ПАТ, АМА КРУГОТ СЕ СТЕСНУВА И ЕДЕН ДЕН ЌЕ ГО ЈАДАТ ТИЕ ШТО СЕ ВРЗАНИ ВО КРИМИНАЛ -

Камо среќа да има што повеќе луѓе кои искрено го сакаат риболвоот да бидат на што повлијателни позиции во државата, без разлика дали биле од оваа, или онаа гарнитура, без разлика дали биле од оваа или онаа парттија, националност, вероиусповед, (рибите не познаваат ништо од тоа) само така ќе се помрднат некои работи во нашава држава. Јас сум само еден кој искрено ќе се бори се додека може, кога нема да може, нека се бори некој друг

За Радован, искрено верувам дека неговите коментари се плод на неговата очај што Свети Апостол Павле и Охридско езеро не влезе заедно со другите во првиот конкурс и добиените концесии, ама пријателе јас сочуствувам со вашата положба и понатаму ќе се борам да има убави сигнали за Вас, не заради тебе, туку заради твоето здружение, колегите од Охрид и сие нас кои сакаме да има ред на нашето најубаво езеро), ама јас не сум БОГ и неможам да влијаам над одлуки на Влада, иако ти можеби си разбрал така некако. Јас продолжувам да се борам и за Вас, без разлика на некои глупи коментари кои валјда ти се избрзани и останувам отворен за соработка и се надевам дека на крајот ќе излезе добро и за вашето здружение....

До тогаш.....поздрав до Крсте и Кременадла од форумот кои се одзваа на повикот и учествуваа во акцијата, како и до Аки и Филип кои неможеа заради тоа што во последен момент го променивме тајмингот на акцијата .......и еден голем минус на тие што гледаат сеир и кои се ситат на тоа што не се фатени рибокрадци (тоа е лошо за сите нас рибарите)

....и секако ветување дека акциите ќе продолжат

.... и секако повик за искрени и сигурни информации од терен


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 12:48 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Сум ги пропуштил збиднувањата додека бев во Грција,ама нема разочарување,борбата продолжува....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 9:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
ЦитатCOLON
филип од Куманово, да беше онака како што ти го кажа, можеби и ќе имаше наместени мрежи па и да ги фатиме, ама очигледно не беше така, јас не сум таков тип, ниту пак излегувам на пресконференции да се фалам со тоа
Prvo se izvinuvam ako me svati deka zborovite se odnesuvaa kon vas odnosno vasata akcija,muabetot mi bese namenet za Ohridsko ezero i sl. Jas sum siguren deka ti ne si takov tip,ali premnogu verba imas vo nadlrznite organi,golem del od ribokratcite se povrzani so niv,taka da izvadi sam zaklucok koj te sabotira :idea:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS77»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum