www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 3:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1415161718ELLIPSIS77»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 4:21 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Ова “локал“ пресметка ќе станува ?????

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 5:00 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 15, 2011 7:32 pm
МислењаCOLON17
ЛокацијаCOLONskopje gjorce petrov (ge-ge)
bravo mislam respekt ako moze niz cela makedonija vaka da e .....

_________________
на прва брачна ноќ ќе идам по риба !! хаха :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 5:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
SRK Tasmarunista НапишиCOLON
Navistina citav i analizirav mnogu vasi postovi. A`re mnogu vi udrile tie turski serii v gla. Vie mozete hit serija da snimite "Dolina na volcite" moze voda da i nosi. Tuka se glavnite licnosti Boris Alender; Memati Bas carp fisherman; ZaZa Kostov toj na paritte e ljubitel; Abdulhejt majci naprail i pistol na pojas stavil; Obvinitelkata Bojcoski e bas pretetruvase Inspektorot i stvarno e za nikade. Nas Marunistanite ni pisuvase kazni, Stoja, Lambe, Igor na site nasi deca im napisa kazni..Taka nego mu se cinese Torbesite ke go vozvisat. Ubo mu praet, ama i Vie Labunista da znajte naseto novo Zdruzenie ke konkurira za koncesija za Globocica , a slusnav i za nekoj sto go zel Crn Drm 2 pa ke vidime dali ke imate podobra programa i dali ke dobiete povtorno koncesija ke se prasame. Po celi noki lumpuvate po ezero mir nemame vo kukite...Ni svetite so reflektori kako bajagi mrezi berite a vusnost sakate nas da ne uplasite...Ama da znajte ezeroto na sledniot konkurs za koncesii ke go zemime nie zdruzenieto od Marunista zosto imame podobra programa. Bistro do site!
-кој и да ја земе таа концесиа убаво ги напиша ДРИМ проблемите со кои тие се соочувале
за тие години кога ја имале . Јас ви посаквам се најдобро и да ги немате тие проблеми
кои се наведени а веќе ако ги имате тогаш и филмови со РАМБО ке ги доживувате со
справување со криволовот

поздрав и БИСТРО !

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 6:03 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Nema sto da komentiram... Ako ste so dobra namera So sreka da konkurirate :) I dokolku ja dobiete koncesijata gledajte mrezarite sto gi imate vo seloto da gi Ivcistite , Posebni na Stojan Nadimak Stojce i kompanijata navedena od vasa strana ;)

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 6:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
ne mi e jasno koncesii da se davaat na 4 godini. Nekoj za 4 godini ke sredi edna rabota, ke resei mnogu problemi. Potoa nekoj ke dojde na gotovo. Mislam deka 4 godini e kratok period. Ednostavno ne e fer za tie sto ulozile golem trud. Tie sto ne ulozuvaat trud, treba da ja izgubat uste prvata godina.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 6:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 07, 2011 2:04 pm
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONBITOLA
Atanasovski НапишиCOLON
ne mi e jasno koncesii da se davaat na 4 godini. Nekoj za 4 godini ke sredi edna rabota, ke resei mnogu problemi. Potoa nekoj ke dojde na gotovo. Mislam deka 4 godini e kratok period. Ednostavno ne e fer za tie sto ulozile golem trud. Tie sto ne ulozuvaat trud, treba da ja izgubat uste prvata godina.
AKO VO DADENIOT PERIOD OD 4 GODINI KONCESIONEROT RABOTI PRAVILNO I SO TOA SI GI ISPOLNI SVOITE OBVRSKI STO GI IMA KAKO KONCESIONER JAS MISLAM DEKA NEMA OD SO DA SE PLASI DEKA NEKOJ MOZA DA MU JA ZEME KONCESIJATA ,MNOU E POLOSO AKO RABOTI NEPRAVILNO A GO KORISTI PERIODOT OD 4 GODINI

_________________
><>- GoSPoDE DaJ NI ZdRAvJE i RiBOloV -<><


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 6:39 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
DUMBAL НапишиCOLON
Atanasovski НапишиCOLON
ne mi e jasno koncesii da se davaat na 4 godini. Nekoj za 4 godini ke sredi edna rabota, ke resei mnogu problemi. Potoa nekoj ke dojde na gotovo. Mislam deka 4 godini e kratok period. Ednostavno ne e fer za tie sto ulozile golem trud. Tie sto ne ulozuvaat trud, treba da ja izgubat uste prvata godina.
AKO VO DADENIOT PERIOD OD 4 GODINI KONCESIONEROT RABOTI PRAVILNO I SO TOA SI GI ISPOLNI SVOITE OBVRSKI STO GI IMA KAKO KONCESIONER JAS MISLAM DEKA NEMA OD SO DA SE PLASI DEKA NEKOJ MOZA DA MU JA ZEME KONCESIJATA ,MNOU E POLOSO AKO RABOTI NEPRAVILNO A GO KORISTI PERIODOT OD 4 GODINI
ovdeka nema nisto sigorno..se e uste na ..cice .... bate... vujce....ne se cenat pravi vrednost..

aj se nadevame deka idnite genaracii nema da bidat glupi kako nas, da se zamaraat za nebitni problemi sto treba normalno da funcioniraat.. :!: :!: :!: :!: :!:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 7:42 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 07, 2011 2:04 pm
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONBITOLA
POLEKA NO SIGURNO RABOTITE POCNAJA DA FUNKCIONIRAT MISLAM OTI NEMA POJKE CICI...BATE...VUJCE PRIMER SE ZEMAM SAMIOT JAS I MOETO ZDRUZENIJE KONCESIJATA JA DOVIFME PO ZAKONSI PAT BEZ NITU EDNA NI NAJMALA URGENCIJA OVA ODGOVORNO GO TVRDAM

_________________
><>- GoSPoDE DaJ NI ZdRAvJE i RiBOloV -<><


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 7:57 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ke dojdeme ke ne ugostite mozebi ke se dog okolu dozvolite moze i ke postigneme dog megu naseto i vaseto zdruzenie pozdrav.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 14, 2011 8:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 07, 2011 2:04 pm
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONBITOLA
krste1978 НапишиCOLON
Ke dojdeme ke ne ugostite mozebi ke se dog okolu dozvolite moze i ke postigneme dog megu naseto i vaseto zdruzenie pozdrav.
POVELETE KE BIDITE NASI GOSTI VO SEKOE VREME I MOZIME DA SE DOGOVARAME OKOLU SE VO VRSKA SO RIBOLOVOT

_________________
><>- GoSPoDE DaJ NI ZdRAvJE i RiBOloV -<><


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1415161718ELLIPSIS77»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum