www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 1:45 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 6:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Si zamina starata i si dojde dolgochekuvanata 2012godina.
pominaa praznicite,slavite,guzvite i dojde vreme da se uspokoime na dvodneven ribolov a na meta beshe rekata BISTRICA.so ogromni ambicii i polni so elan se upativme na ribolov kaj nashiot juzen sosed grcija.
se trgna vo sreda veche kako najpovolen den za ribolov vo nedelata.imav chest da me vodi nashiot forumdzija ACE PENJA a so toa se rodi i novo prijatelstvo steknato bash od ovoj nash zaednichki forum.nemav otideno na ribolov skoro eden mesec i pochnav da sanjam ribi a i vreme beshe da go obelam obrazod i da ja opravdam reporterskata titula koja ja nosam kaj i da idam so sebe :D
pa da pochneme :arrow: :arrow: :arrow:
stiganje vo ranite utrinski chasovi na konjak mestoto na ace so ubrzani 200na saat so pomisla da ne ni gi fatat mestata i shtom se razdeni shto da vidime,nikoj nema :D sloboden teren kolku sakash samo za nas dvajca.poubavo nemozeshe da bide...ribi ripaat na site strani,sonce ogreva kako prolet da e,chista priroda,uzivancija vo boja...
i da ne bide prazen moabetot shto cel pat mi go praveshe odma i na delo da se pokaze.
pa pochituvani kolegi vi go pretstavuvam ACE PENJA(kaj shto ide se pravi pena odma vo vodata begaat ribite gz preku glava koa ke go vidat aahahaha) :arrow:

kako se razdeni denot pochna da mi zabeguva po rekata i kaj i da zastaneshe covekot si vadeshe :arrow:

pogled na rekata :arrow:
[ img ]
ziviot svet okolu nas :arrow:
[ img ]
kormoranite si gi sushat kriljata posle ribolov :arrow:
[ img ]
i nasheto verno drugarche shto ne primi na gosti kaj nego doma a tova je maliot dabar zvani junior :arrow:
[ img ]

koga go gledam dabarot me potseka na ace penja.
vo ista voda se shunjaat,na isto mesto stojat,isti ribi jadat,na ista voda ribolovat,se shunjaat po cel den po rekata natamu navamu a na kraj se vrakat kaj konjak mestoto i za kraj i dvajcata spijat na otvoreno na minus 10 pokraj reka :lol: 8-)
si pomina denot duri da kazesh keks i dojde ladnata,surova,noch!
neizbezno za da ja preziveesh taa ladna noch pokraj voda e ogin!
si zapalivme oginche,kafence,skarichka,rakichka,se napravi strategija za naredniot den i sekoj vo svoja soba na spijenje :lol:
bratot ace penja survajvor si hrchi si sanja mreni ZZZZzzzzZZZZzzzzzZZ
[ img ]
ja se piknav vo frizider i probav da spijam ahahah
[ img ]
cela kola beshe zamrznata i beshe kako vo komora za ladno da si se smrznav ama ni prva ni posledna zimska noch.vaka taka drz nedaj i se razdeni a nov den nova sreka.
mrezite isusheni i spremni za nov den :arrow: razdenuvanje
[ img ]
predhodniot den bevme sami na reka a veke narednoto utro tepachka za mesto,mislish na vardar vo veles si a ne vo grcija ahahah na site strani makedonche,invazija 8-)
ama pola od makedonchinjata beva nashi braka forumdzii i naednash forumot se preseli na reka ;)
dojde strashno jako pojachanje :D
na chelo so nikolcho POLIZ!!!
[ img ]
vo momentov dodeka go slikav od celo zatemneto nebo samo vo nego zrak mavashe od sonce i bash vo ovoj moment mu mavna mrena ama po kratka borba ja otkachi...
ideme ponataka :arrow:
vernata druzina na bate poliz
[ img ]
bate CASPERSKI koa i da go poglednev vo ovaa pozicija beshe i neshto vo mrezata stavashe he he
[ img ]
ACE PENJA vs ACEMAXIM :arrow:
[ img ]
bate GORAN tepa bojko na delo :arrow:

i :) delot so RIBITE!!!
ke pochnam so mototo deka postarite imaat prednost pa da fatime so red :arrow:
MAJSTOR ZORAN-USI
[ img ]
MAJSTOR GORAN
[ img ]
MAJSTOR ACE PENJA
[ img ]
i so teshko srce ke ja objavam slikava a iam trojca svedoci(gorenavedenite) pa mislam deka nekoj na forumov izgubi kladba :? :o :lol: 8-) :ugeek: :idea: :arrow:
SPECIJALEN POZDRAV DO MAJSTOR KELTAN so pesnata ke se storam mrena riba i kaj tebe na crna ke doplivam hahahahahahaha bez nervozi samo i zadrzete gi chestitkite ne se troshete hihihihi pa ne se be nogu golemi po 2-3kg se :lol:
[ img ]
sto da se kaze poveke osven deka beshe ova kako za sefte 2012 za mene odlichen pochetok na novi druzenja i novi avanturi vo novata godina shto e pred site nas.vo ovije ladni denovi dodeka site idat da skijaat po planinjeno mije vo sred ekot na zimata si uzivavme kaj juzniot ni sosed i si gi greevme starite ni ribarski koski pod sonce.
letnaa dva dena duri da trepnesh i si dojde PETOK 13 i vreme e EXLUSIVNO!!! da se objavi reportazava bash vo PETOK13 vo 5chasot i 13minuti nautro ahahahah :mrgreen: ushte sum pod impresii nezaboravno beshe.
a kako i da ne e nezaboravno koa imashe i vakvi momenti shto ushte mnogu dolgo ke se preraskazuvaat :shock: :shock:
si pecam jas i nekoj se dere
HEEEEEEELP AKIII HEEEEEELPPP !!!!
odma go poznav deka e toa ACEPENJATA :lol:
trcham i shto da vidam.trupec,kapital,adrenalin kolku sakash,krcka trskata,ace ispoten,napnata atmosvera a na trska zakachena kutuk od mrena mkne li mkne :!: :!: :!:
spored zaednichka procenka 4kg minimun.
pa poglednete go videjoto shto za malce ke beshe numera uno vo videjata vo klasata na MRENA.
ama shto e toa je da e ziv i zdrav mlad e ACE pa ima vreme che i se revanshira vo brzo vreme se nadevam i mu posakuvam duplo pogolema.ace penja se pokaza kako vistinski drugar i golem ribolovec.odlichno si pominav vo drushtvo so nego,nesebichen na site polinja,chovek so golemo srce i bash zasluzuvashe da go realizira kapitalot shto mu se dade kako shansa ama .....

zajdisonce,pakuvanje nabrzina vo posleden moment pred da se stemni i na nazad vo nashata ni mila MAKEDONIJA.
[ img ]
na vrakanje ni se prikluchi kako patnik i drushtvo plus ACEMAXIM pa kako za revansh bidejki go nosime nazad doma ahah reshi da otkrije nekoja od svoite tajni.tri raboti mi ostanava vo glava i mi oddeknuvaat: za glavite od shtuka,za mestata kade gi vadele shtukite na agitis :mrgreen: i za balerinite ;)
bidejki se tajni nema da gi otkrivam ama samo sakam da go potsetam deka sve e tuka vo glavata zapamteno i od golema korist ke bide ;)
patot od 300km ne se oseti vo ribarskite moabeti a i osven riba i ribolov vo prehodnive dva dena drugo nishto ne mi beshe na pamet.samo RIBOLOV!!! bateriite se puni i pametot e isfiltriran.
pozdrav do site chlenovi shto ke se pronajdat vo prikaskata a isto taka golem pozdrav i do site shto ke uzivaat pokraj malite ekrani vo nashite avanturi :D :D :D
POSLE REPORTAZAVA KAKO CHOVEK DA NE E RIBAR ILI TOJ SHTO NE E DA NE STANE I DA NI SE PRIDRUZI ;)
BISTRO!!!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Последна промена од 5 на akiribar, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 7:09 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
edinstveno shto mi e krivo i ne mi e sveedno go iam na um a toa e deka celo vreme pishuvam na latinica i e protiv pravilata na kukata.pa gledav da bidam shto pokus mozam so text za da mu ja namalam nervozata na boris.com.mk koga ke ja prepishuva na kirilica za da ja lepi na zid na stranata.shto da kazam ne e moja vina do tastaturata je :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 8:33 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
aki bravo ..ubavo sklopeno kako avanturisticko filmce,, bravo..gledam ribava slabo rabotela..ili :?: :?:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 8:40 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Аки,наградата нај репортер,заслужено во твој раце :D
Одлично сте поминале и убави парчиња сте затепале,за поминатата ноќ,респект :D
Одново половина форум на риболов,и на исто место,а репортажи нема :x

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 8:42 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Браво Аки, наградата за репортер на годината е во прави раце.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 9:19 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 9:53 am
МислењаCOLON33
stvarno BRAVO posto sum na lovel na toa mesto , kako da sum bil so vas


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 9:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONPristina
bravo Aki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 9:26 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON245
Ribarenj,druzba i dobar pomin son na sekoj ribar


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 9:45 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
akiribar НапишиCOLON
edinstveno shto mi e krivo i ne mi e sveedno go iam na um a toa e deka celo vreme pishuvam na latinica i e protiv pravilata na kukata.pa gledav da bidam shto pokus mozam so text za da mu ja namalam nervozata na boris.com.mk koga ke ja prepishuva na kirilica za da ja lepi na zid na stranata.shto da kazam ne e moja vina do tastaturata je :mrgreen:
Јас ти ги прекуцувам последните 10 репортажи :twisted:
Годинава ќе те научам на кирилица да куцаш, па што сака нека биде :D

А видеото кај што трчаш, ме потсети на она видео кога трчаше со Полизовски... Стално трчаш некаде :lol:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OTVARANJE SEZONA 2012 !!!
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 13, 2012 9:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
ico baits НапишиCOLON
aki bravo ..ubavo sklopeno kako avanturisticko filmce,, bravo..gledam ribava slabo rabotela..ili :?: :?:
slabo nogu ico ne sakashe da jade od 30bojnika 3 ke bidat lapnale kako shto treba.,mnogu otkachuvanje,vodata mnogu mala,kormorani i vajda i se sobralo da bide voznemirena i slabo jade.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 16 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum