www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 12:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar....
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 12:29 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
...si beva ednash 55popadiki i 26bojnika vo reka vardar.si plivaa i si ziveeva ubavo,srekno i veselo sve dodeka ne se pojavija ribarite baba tigar i aki :lol: a sve zapochna vaka...
si sedevne kaj baba tigar, si gledavne dolina na volcite i reshivne da ideme na ribolov nakaj grcija.arno ama koa sve se dogovorivne gledame na vesti deka nesmeeme da ideme vo grcija ni zabranile pristap da im ideme na gosti ahahah i planot padna vo voda.odma plan b a kade ako ne reka vardar.punenje kolata full zimska oprema i teranje poriba.stiganje i mi go fatile mestoto ahahah se shetav kako akmak edno saat ipol i op gledam edno braniche prirodno mi vika aki tuka aki tuka :D stavanje stolcheto pod gz,sednuvanje i pochnuvanje peglanje serija.
[ img ]
mestoto son da go barash nema da go najdesh takvo :arrow:
[ img ]
iskachaa bojnici do 400gr i popadiki sredna golemina.lovev na mamec bel crv na leb nejkeshe.
ja seftosav novata trska i mashinka i cel den ne ja pushtiv od raka i dobro mi legna ali zatoa od konecot gi izgubiv site nervi, taka dobro me zaebaa i mi dadoa losh konec vo prodavnica a na brzina go kupuvav mi trebashe hitno. znaci so polosh konec ne sum fakal do sega.apel nikako ne kupuvajte nekvalitetni konci,konecot e mnogu bitna karika!!!od berkly padnav na vlakno od kosa da koristam hahahahah da imav ubav tenok konec ke fatev duplo minimum riba.inaku sigurno edna polovina od ribite otkachiv bidejki imashe granki na site srani okolu mene i barashe koncetracija,mala greshka i ja gubish ribata.aktivnosta traeshe cel den i beshe odlichno pominato vreme na voda.oddamna sum nemal vaka ubav den :)
shou za publika malce ;) :arrow:

shou za pochetnicite i malku edukacija :lol: :arrow:
narocno se vadi sitna popadika na videjoto za da se dolovi osetot bidejki najsitnata najjpederski jade i najjteshko se primetuva udarot ;)

kakov dobar den za ova vreme od godinata koa site plachat deka e kraj na sezonata za mene beshe kako da sum vo ekot na sezonata i top vremeto cel den bez jakna go pominav,uzivancii vo boja.duvashe malce i severac ama se pogodi da mu ja kochi pa nezanemarlivo beshe.vodata varirashe cel den ama koa mu se jade nema gajle, site si vadeja ;) shteta neam snaga inaku me vikaat odma za sabajle pak :mrgreen:
menadzer,organizacija i rezija baba tigarcheto 8-) :arrow:
[ img ]
si napuni i on edno kesule za dusha za meze :lol: :arrow:
[ img ]
iako beshe denes denot prekrasen bez ovaa artilerija ne bi preporachal idene nariba vo ovaa doba od godinata.koj si nosi suvi drvca ne prosi i toplo mu je ;)
[ img ]
shto da kazam drugo osven bidete dobri,sportuvajte nariba,chitajte literatura vo vrska so ribolovor,kupuvajte oprema i STOP ZA RIBOKRADCITE!!!
55protiv26-pobednici vo mezeto :arrow: :arrow: :arrow: popadikata :lol: :lol: :lol:
ke se gozbi tigarcheto i ke si chisti sega riba doma umoren,ja mu gi pokloniv i moite,ke ima rabota vecher 8-) :lol:
[ img ]
pozdrav i bistro!!!
ps. sezonata ne e zavrshena ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 12:36 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Што да кажам освен...КОЈ СИ ЗНАЕ, СИ ВАДИ ;) Алал вера 8-)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 12:37 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 03, 2011 12:48 am
МислењаCOLON312
E pa, ubvo si gi podbral.
Bravo !

_________________
PRAV PECAROS NE BIRA RIBI
Debeli-Slabi, Stari-Mladi
Bitno da ima TURI (FRLI) - VADI


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 12:39 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
bravo be aki ..ne iskrsi so reportazi !!

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 12:48 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
...Топ репортажа....одличен риболов....убави рибички...мерак на душичка!!!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 12:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Аки ти си мој чоек, штета шо не можев да ти се придуржам со моите мирудии за греење на коски у зима :D

И немој тука скромен да ми се праиш пошто тата-мата си за на река :!: :twisted: БРАВО. Шубави бојници!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 1:15 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Браво за мајсторите ;) Тигарчето убаво ќе си мези :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 1:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
tapa НапишиCOLON
bravo be aki ..ne iskrsi so reportazi !!
taapaa pa moram da go opravdam epitetot ribar :!: :lol:
fala na suport ;) pozdrav brajkja!!!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 2:02 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Добар си човече.....si beva ednash 55popadiki i 26bojnika vo reka vardar.si plivaa i si ziveeva ubavo,srekno i veselo sve dodeka ne se pojavija ribarite baba tigar i aki
извонреден почеток на репортажата...се утепав од смеење.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: si beva ednash 55 popadiki i 26 bojnika vo reka vardar..
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 27, 2011 2:12 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
баш си мислев да отворам една тема за викендот кој кај ке зафаќа и си викам шо ке отвораш
коа си леунка :D и овој викенд - ама еве НИНЏА никад не спава кој ако не аки
да освежи со репортажа браво бе аки ти си како (АВДИЈА СИРОТАНОВИЧ) ке има некоја
банкнота и со тебе
поздрав

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 36 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum