www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 10, 2024 3:12 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 5:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
CASPERSKY НапишиCOLON
Ние Македонците сме чуден народ
Не чуден, чуден е зборот за американци, швеѓани, англичани...правиот збор е СЕБИЧЕН НАРОД!!!

И ајде, само мој став за ова со местава... ИЛИ СМЕ ПРИЈАТЕЛИ, ИЛИ НЕ СМЕ!!!
Секој друг изговор за рибарски "мајсторлук" тертип или табиет ми е СТРАШНО ПАТЕТИЧНО СМЕШЕН!!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 6:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Spaiva НапишиCOLON
CASPERSKY НапишиCOLON
Ние Македонците сме чуден народ
Не чуден, чуден е зборот за американци, швеѓани, англичани...правиот збор е СЕБИЧЕН НАРОД!!!

И ајде, само мој став за ова со местава... ИЛИ СМЕ ПРИЈАТЕЛИ, ИЛИ НЕ СМЕ!!!
Секој друг изговор за рибарски "мајсторлук" тертип или табиет ми е СТРАШНО ПАТЕТИЧНО СМЕШЕН!!!
Добро...малку беше вчера,денеска пак филозофии.Кој е себичен???Абе луѓе,ако од цела река сум фаќал под едно дрво за да не сум себичен,треба два автобуси ли да однесам токму под тоа дрво????
Кој од вас не е себичен?
И најважно,за сите кои се вклучија во дискусијата....АМА ПОШТЕНО ДА МИ ОДГОВОРИТЕ СЕГА,ДА ВЕ ВИДАМ.
КОЛКУ ОД ВАС ИМАТЕ МЕСТА ,КАДЕШТО ФАЌАТЕ РЕДОВНО РИБА????КОЛКУ,КАЖЕТЕ?И ЗА КОЛКУ ТАКВИ МЕСТА СТЕ СПОДЕЛИЛЕ??
Ако не знаете ,ќе ви кажам јас.Ретки се тие што покажале риба на форумов,а пак уште поголема природна реткост(треба да се под заштита и на УНЕСКО) тие што покажале ем риби ,ем точно инфо за место.
Кој е себичен?
Јас гледам љубоморни,а не себични.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 6:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Ја знам дека ловат по краевите него ме интересираше кој број на чизми носат и дали левата нога треба да е у вода кога се лови штука а десната нога на суво бидејќи како што горе беше наведено штуката не било лесно да се фати и требало мајсторлук за неа! :D :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 6:12 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Касперски, Драган се нашали и беше симпатично, твоево е вицкасто и зајадливо, без врска :!: :|

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 6:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Poliz НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
CASPERSKY НапишиCOLON
Ние Македонците сме чуден народ
Не чуден, чуден е зборот за американци, швеѓани, англичани...правиот збор е СЕБИЧЕН НАРОД!!!

И ајде, само мој став за ова со местава... ИЛИ СМЕ ПРИЈАТЕЛИ, ИЛИ НЕ СМЕ!!!
Секој друг изговор за рибарски "мајсторлук" тертип или табиет ми е СТРАШНО ПАТЕТИЧНО СМЕШЕН!!!
Добро...малку беше вчера,денеска пак филозофии.Кој е себичен???Абе луѓе,ако од цела река сум фаќал под едно дрво за да не сум себичен,треба два автобуси ли да однесам токму под тоа дрво????
Кој од вас не е себичен?
И најважно,за сите кои се вклучија во дискусијата....АМА ПОШТЕНО ДА МИ ОДГОВОРИТЕ СЕГА,ДА ВЕ ВИДАМ.
КОЛКУ ОД ВАС ИМАТЕ МЕСТА ,КАДЕШТО ФАЌАТЕ РЕДОВНО РИБА????КОЛКУ,КАЖЕТЕ?И ЗА КОЛКУ ТАКВИ МЕСТА СТЕ СПОДЕЛИЛЕ??
Ако не знаете ,ќе ви кажам јас.Ретки се тие што покажале риба на форумов,а пак уште поголема природна реткост(треба да се под заштита и на УНЕСКО) тие што покажале ем риби ,ем точно инфо за место.
Кој е себичен?
Јас гледам љубоморни,а не себични.
Друже, come down...гледаш дека ниту се вклучив во дискусија ниту имам намера да се расправам ни со тебе ни со било кој...
А ја знам цела ситуација верувај како била и што била, но тоа не ми менува апсолутно ништо и не ми дава пза право да те осудам тебе, ам ИЧ...
Ако добро читаше вчера јас бев прв што ја смирував топката...на 3-пати постав дека ајде заедно јас, ти и ховитз да идеме на дунав, дека место по риба ке удрите по ракија (АКО ЧИТАШЕ) итн итн...??

И не те нареков тебе себичен, ги нареков сите оние што лично за мене се пријатели, а не ми се пријатели!!!
Ниту сме јас и ти пријатели, ниту се познаваме лично!!! Ете познаници под никови на рибарски форум!!

Тоа е мој став, и само го "поправив" постот претходен дека ЈАС МИСЛАМ ТАКА!!!

Немам ништо против тебе и твојот начин т.е риболовен карактер...неколку пати сум се изјаснил со СЕКОЈА ЧЕСТ!!!

А ако мислиш дека сакам да продолжам не, еве мое мислење и тука завршувам со сето ова...вчера не дадов мислење, него ке повторам ПРОБАВ ДА ЈА СМИРАМ ТОПКАТА!!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 6:44 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
дај бе луѓе олабавете малку, од каде до каде се отиде, до македонци себичен народ, па вие кој народ сте, дај зборете си од свое име и не мешајте народи (таквото именување ги навредува сите што се чуствуваат за македонци и е спротивно на 3-тото правило на Форумов) и добро е колегите да го преформулираат кажаното, башка форумов има и членови од други земји, некој паметен рекол -Почитувај се себеси, ако сакаш и другите да те почитуваат,

дајте олабавете со докажување, дајте енергијата малку во права насока, отварам теми за реална борба против рибокрадци барам подршка и информации затоа што пробувам институционално да направам нешто, само 2-3-ца ми пишале, од друга страна почнува тука некоја дискусија и за 2 дена 15 страни, ПАРАДОКС НЕВИДЕН


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 6:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Vcera go zatvoriv komjuterot so ovaa tema, ali isgleda deka i denes ke bide ista pesna. :lol: :lol:
Dajte malku kontroliraj te se . Ocigledno deka ovde se rabori za privatni raboti i resete si gi privatno.
I NE MI SRAMETE NACIJA :lol: :evil:

Pozdrav do site

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 7:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Филип НапишиCOLON
Касперски, Драган се нашали и беше симпатично, твоево е вицкасто и зајадливо, без врска :!: :|
Филип и јас се шалам само што ти грешка ме сваќаш.Кај виде дека е зајадливо?Вицкасто да!
П.С. Да не си му потпарол на Драган бидејки како што гледам шегата беше надополонување на неговата
шега а не на твојата! ;)


Последна промена од 1 на CASPERSKY, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 7:39 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
NE SE KARAJTE UTRE NASE KE BIDE TOA JAS KE VI NAPLAKAM DOZVOLI POLEKA.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 7:55 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
За да ја прекинам караницата морав од поверливи извори да ги најдам кординатите на местото и јавно да ги објавам:
Кординати:S26 53.263 E28 16.957
Имам и слика од местото:
[ img ]
By casperskysr at 2011-11-15
УЖИВАЈТЕ И БИСТРО МАЛКУ Е ЗАМАТЕНО ОД ДОЖДОТ АМА КОЈ СИ ЗНАЕ ЌЕ СИ ВАДЕ!
ХА,ХА МОЈАТА ЖОЛТА КОФИЧКА!
[ img ]
By casperskysr at 2011-11-17
TUKA SME VO KAMPOT!


Последна промена од 1 на CASPERSKY, променето е 0 пати

Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 18 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum