www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 10, 2024 3:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:20 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Poliz НапишиCOLON
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
ооооо 11 страни, ајде јас да се фатам за работа да подкастрам нешто, па после ке дадам свое мислење
:?: :?: :?: Aко треба некој да брише коментари тука-јас ќе бришам....немаше никакви вулгарности....дискусијата си беше ОК,треба да се разјаснат некои работи,околу риболовите кои ги направивме и ние и вие...што со бришењето Борисе?Појасно ли е сега?
Ако беше за бришење јас ќе бришев уште вчера се по ред.....пак ке кажам ОК си беше...ако работиме така,ќе мора нешто да се мени :!:
Како и до сега, така и понатаму и јас се чуствувам за повикан да бришам, ако тоа смета треба да седнеме да правиме моабет, мислам дека разјаснивте доста работи и дека истите не треба да стојат уште месец дена да се читаат, дуели, клетви и сл, а јас не сум ниту во НИЕ, ниту во ВИЕ, јас отидов по риба и да знаев дека вакви ствари ќе искочат, воопшто немаше да идам, налет и риби и штуки и такви риболови.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Како и до сега, така и понатаму и јас се чуствувам за повикан да бришам, ако тоа смета треба да седнеме да правиме моабет, мислам дека разјаснивте доста работи и дека истите не треба да стојат уште месец дена да се читаат, дуели, клетви и сл, а јас не сум ниту во НИЕ, ниту во ВИЕ, јас отидов по риба и да знаев дека вакви ствари ќе искочат, воопшто немаше да идам, налет и риби и штуки и такви риболови.
Никој не вика дека не си повикан да бришеш,ама кога гледаш дека јас или Сашо сме поминале низ темата и очигледно оставиле нешто таму-значи сме оцениле дека треба да стои.Со твоето бришење,ние испаѓаме што,како да кажам,мали деца?,правилно ли е? и ај по нас тато исчистил......А за клетвите....па нека стојат ...да видат сите со какви членови си имаме работа....јас ке расчистев кога ке беше време за тоа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Немојте со разногласија во врвот, ќе се деморализира членството. Јас затоа реков да не брише Борис, кога видов дека Полиз одолеал да не брише коментари...

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Sega pak ke naprajme druzba negde i site ke dojdete da se prekrstite so zolta a posle sve ke izvadite sto nosite za meze.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:41 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Крсте па само на ракија мисли, и после не се сеќава на пола излет :lol:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Филип НапишиCOLON
Крсте па само на ракија мисли, и после не се сеќава на пола излет :lol:
AHhh jas brat na sve se sekjavam ali mora i nekoj drug da dojde nema samo isti nija da se vrtime cek ovie stuka majstori
pa da im procitame od svetoto pismo pa dali oni ke se sekavaat so 6 vrsti na rakija i neprespiena vecer.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:46 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Poliz НапишиCOLON
...ама кога гледаш дека јас или Сашо сме поминале низ темата и очигледно оставиле нешто таму...
Јас мислев дека Сашо е модератор на “Спин“ разделот?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 3:14 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Poliz НапишиCOLON
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Како и до сега, така и понатаму и јас се чуствувам за повикан да бришам, ако тоа смета треба да седнеме да правиме моабет, мислам дека разјаснивте доста работи и дека истите не треба да стојат уште месец дена да се читаат, дуели, клетви и сл, а јас не сум ниту во НИЕ, ниту во ВИЕ, јас отидов по риба и да знаев дека вакви ствари ќе искочат, воопшто немаше да идам, налет и риби и штуки и такви риболови.
Никој не вика дека не си повикан да бришеш,ама кога гледаш дека јас или Сашо сме поминале низ темата и очигледно оставиле нешто таму-значи сме оцениле дека треба да стои.Со твоето бришење,ние испаѓаме што,како да кажам,мали деца?,правилно ли е? и ај по нас тато исчистил......А за клетвите....па нека стојат ...да видат сите со какви членови си имаме работа....јас ке расчистев кога ке беше време за тоа.
повеќе глави подобро мислат тоа е мојот став, а никогаш 2 глави неможе во се да се погодат, некогаш не се погодуваме 100% во ставовите, тоа е тоа, јас сметав дека тоа што избришав во никој случај не носи позитивни ефекти, туку напротив само негативни, да се чита како еден вика “толку од мене ај чао“, другиот вика нешто слично, а третиот вика “јас од сега ќе сликам само капини во репортажите“, и спорадични коментари кои фаќаат сеир, не гледам ништо позитивно, туку сосема напротив дека и други луѓе сочуствуваат со едниот, другиот, или третиот, а сите 3 ставови не се добри за форумот и искрено се надевам дека кога колегите ќе се оладат ќе го сменат таквиот став


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 3:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Ние Македонците сме чуден народ,луѓето си биле си фатиле се сликале и што повеќе ви ја кажаа и реката па на вас останува ако сте толку мераклии пат под нозе и барајте ја рибата.Полизов го знам од поодамна човекот е фер кога и да се видиме или чуеме ме кани за дружба но јас го преферирам брзиот риболов така наречен риболов за еден ден па нон стоп го одбивам поентата ми беше во друго луѓето се големи љубители се спремат по два три дена за да останаат два дена во Грција во комбето кај Полизов може да се најде се за ваков риболов па дури и аквариум со живи мамци со пумпица за воздух .Овој човек ја има извозено цела Грција ја знае секоја дупка и сега вие на готово треба да ви ги даде кординатите па јуриш на река и расипете се како што правеа Бугарите па сега на истата река има и забрана ова го кажувам заради тоа што и Бистрица вака беше уништена мислам на тие места кај што се вадеше многу риба.Најголем предизвик кај спортскиот риболовец е сам да си ја најде рибата да си ја фати да си се слика а ние читателите да ја мозгаме кај би можело да биде тоа.И голем поздрав до Сакис што не именува под уставно име и еве добар пример како треба да се дружиме во иднина. ;)
П.С. Со Полизов сум добар пријател па не знам кај ловат на Ангитис.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 4:12 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
CASPERSKY НапишиCOLON
П.С. Со Полизов сум добар пријател па не знам кај ловат на Ангитис.

:lol: :lol: ....ја ќе ти кажам..... :lol: :lol: повеќе ловат по краевите т.е. покрај бреговите на Ангитис.... :lol: :lol: :lol:

п.с....мала шала не е на одмет,за да се намали тензијата.. ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum