www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 10, 2024 3:10 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5678910»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ke se najde nekoj ke napise tri reda tekst koj najverojatno ne ni sakal taka da zvuci i izgleda,site drugi loso ke go svatat i vo narednite 10 strani ke citam dali toa nekoj go pravi namerno za da gi iritira drugite so svojot ulov ili stvarno teksto ispadnal provokativen nenamerno
P.S vo momentot ne me ni iteresira kade se naodza toa mesto zatoa sto nemam so koj ni da otidam,se nadevam deka koga ke dojde vrema ke dobijam po nekoja infrmacija,slikite na poliz si se super,a za toa ispod niv neka si misli sekoj od pisatelite

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:47 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
...Секоја чест за репортажата,браво за уловот...браво за мајсторите,посебен поздрав до Саки... ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:52 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Poliz НапишиCOLON
Па има и други работи,читај ги нив-скокај ги репортажите :!: Оти сега во конкретниот пример,репортажите од Ангитис сметаат,но на мн.малку луѓе.Останатите се надевам дека со задоволство ги читаат.
Јас се читам, ништо не ми смета :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:53 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON409
ЛокацијаCOLONAERODROM
ТОП СИ Е ФОРУМОВ!!
..ваков каков што е..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 12:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON270
ЛокацијаCOLONStaro-Skopje....Cair
Море неможам да ви се изначудам,иако големава дискусија е благодетна за нашиов форум.
Јас уште од поодамна чекам некој да се осмели да покаже местото со добар улов,но тоа еве до ден денес не се случило.Јас пробав лично со мој пост да покажам дека и тоа може да функционира,иако мислам дека модераторите таквите теми треба да ги ограничат за некои членови кои влегуваат на форумов само за прибирање такви информации.
Еве го мојот пост каде имаше слика со точна локација на местото за добар улов,но по некое време ја избришав сликата(бидејки никој не се осмели истото да го направи)...... viewtopic.php?f=42&t=1001................ еве уште една...viewtopic.php?f=11&t=305
Караницава не води до нигде,иако имам луге кои лично ги фаворизирам бидејки го одржуваат форумов да биде читан и гледан(сите знаеме кои се тие момци)...ке кажам едно:
1.Правиот и вистински спортски риболовец се воодушевува од добри и квалитетни репортажи без разлика од кого се.
2.Нашиов форум треба пред се да е спортски и со обработка на еколошки теми
3.Треба мегусебно да се почитуваме и помагаме!
Поздрав до сите форумџии и .....БИСТРООО....
п.с....јаде на Вардар у П.М.....

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 12:44 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
ооооо 11 страни, ајде јас да се фатам за работа да подкастрам нешто, па после ке дадам свое мислење


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 12:50 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас не би крател ништо, нема безобразлуци, нема тешки навреди и сл. Нека седат како споменик на едно “недоразбирање“ :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 12:55 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON42
ЛокацијаCOLONStrumica
Одлична репортажа....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
ооооо 11 страни, ајде јас да се фатам за работа да подкастрам нешто, па после ке дадам свое мислење
:?: :?: :?: Aко треба некој да брише коментари тука-јас ќе бришам....немаше никакви вулгарности....дискусијата си беше ОК,треба да се разјаснат некои работи,околу риболовите кои ги направивме и ние и вие...што со бришењето Борисе?Појасно ли е сега?
Ако беше за бришење јас ќе бришев уште вчера се по ред.....пак ке кажам ОК си беше...ако работиме така,ќе мора нешто да се мени :!:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:12 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Значи:

1. Прво жал ми е што воопшто отидов по риба викендов, не поради тоа како си пројдов, туку поради сите овие моабети кои искочија после тоа и кои и мене ме ставаат во средина и кои сметам дека воопшто не се потребни.

2. Мојот став е дека постојат моменти кога две тапи се една до друга на 30 сантими и на едниот му јаде, а на другиот не, значи има милион причини дали ќе искочи риба.

3. Она што е факт за викендов е дека Саботата (кога најверојатно имало активност кај штуката), ние дента не стигнавме баш на разденување значи не сме го фатиле денот баш од кога треба, се шетаме со кола од место на место што ни одзема време и на крај се стациониравме во еден реон каде што, аки почна да млати кленчиња и бојничиња, а ја и здравко секој на своја страна го чешлавме теренот, поминувавме на секакви места, киневме и имавме по некој удар на клен, не и на штука што може да има милион причини, ама тоа е цената на прво идење и запознавање со теренот некаде, кога би ми било 50-то идење секако би било друга приказна. Во Неделата никој не извадил ништо и тоа го видовме и на теренот од другите екипи, а се изјаснија и тие што биле на 3, 5 , 15 километри, или незнам колку километри од нас. Јас лично си поминав одлично, истражував терени, пробував разни мамци, 2 дена го поминав во шума, имавме добра дружба и тоа е за мене доволно.

Се на се сплет на околности зошто и кај нас не искочија штуки, туку само друга риба.

Што се однесува до местата, мене дебатава ми изгледа и смешна и трагична. И Аки и Hovitz знаат дека во регионот што ние бевме имаше и длабоки и убави места, впрочем тоа го видоа во Неделата пред да се стемни кога заедно отидовме на 2-3 места кои за жал јас касно ги открив и немавме време асално да ги испробаме. Таму сите 3-ца бевме сведоци на скокови кои ставија на знаење дека рибата е тука, ама едноставно не поздрави пред идење и ни кажа “тука сум за следниот пат“

Овој другиот моабет, “места со тапии и слични срања, за мене е детски моабет“, јас кога сум бил дете таткоми, или тетин ми ме носеле на одредено место, ме седнувале, ми давале мамец, ми кажувале како да фаќам и тоа е тоа. Денес не сум дете, денес викам фала на било кој член на форумов ако каже дека има активност на ова или она езеро, на оваа или онаа река и тоа мене ми е доволно, да одам, да пробам, да најдам мое место и не очекувам никој да ме однесе и да ме седне на некое место. посебно на вакви места како Ангитис каде што на местата тешко и двајца луѓе може да застанат на едно место и нормално да фаќаат, ама затоа има илјадници места на реката. Поканата од Полиз стигна и тоа е факт, само нормално е дека две екипи на исти места неможат да фаќаат и токму затоа ни на крај памет мене лично не ми беше да идам натаму, не сум дебилен за да незнам риба да си фатам, ниту јас, а знам дека спремни рибари се и Аки и Hovitz, ако после 50 идења некој од нас не фати риба, тогаш тој е стварно дебилен. До тогаш, сам истражувам и сам си ја бркам рибата, нејќам никој да ме носи на нечие место.

Тоа е за екскурзијата викендов.

Што се однесува до моабетите кои се префрлија на форумот, откажувања, потреба или не од репортажи, имало или ги немало на други форуми, само можам да кажам дека репортажите се дефинитивно најатрактивниот дел од овој форум и мислам дека тој став го делат најголем дел од форумџиите. За тоа кој и што ќе стави и дали воопшто ќе става репортажи во правилата на форумов и дали ќе каже каде фаќал, на што фаќал и сл, нема одредби, таквите виртуелни и обичајни правила ги градиме сите заеднички и мој апел е да не се носат избрзани ослуки од некои расправии во кои учествуваат 2-3 луѓе, сепак тука сме многу повеќе и жално е да останеме без некои членови, или пак без нечии репортажи, или пак без нечија активност, на крајот на краиштата не заборавајте сите ние сме луѓето кои се заразени со риболовот и апелирам негативната енергија да се празни надвор од форумов.

За караниците и расправиите за жешки теми, секој со своја глава, само не ја претерувате, ваква енергија да се посвети на позитивни теми како што се БОРБА ПРОТИВ КРИВОЛОВЦИ, ПРАВЕЊЕ НА МАИЦИ И АМБЛЕМИ, ОРГАНИЗИРАЊЕ ФОРУМСКИ ДРУЖБИ, ПРАВЕЊЕ НА ЗДРУЖЕНИЕ, досега ќе цветавме.....


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5678910»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum