www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 10, 2024 3:15 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS10»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 2:49 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
jas da ti kazam sum skromen chovek i so malku se zadovoluvam.si staviv lesna sprema,ubavo brzache si fativ i si gi borev niz tije vodeni struji bojnichinjata,si krmev si mesev leb,si shtedev od francuskoto kako nikogash do sega sum go cenel bidejki mi beshe edinstven mamec, kako zlato mi beshe,si trenirav da ja vadam so granki nad mene,se krijev da ne me gleda vo taa bistra voda.... hahahah sekogash e novo iskustvo i dozivuvanje.jas sum zadovolen shto mi dal gospod da imam moznost i za volku :!:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 3:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Zlatko НапишиCOLON
Za vtorata ekipa na Angitis...........

Koga veke ste bile na Angitis, ste mozele da se cuete , da se najdete......da razmenite iskustva
siguren sum deka ne bi ve odbile , kako poiskusni za taa reka......
е тука лежи зајакот :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 9:24 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ај да прокоментирам и јас малку :)
saso НапишиCOLON
ZATOA SLUZI FORUMOT.
Da se zemaat i davaat informacii, da se uci i poducuva, da se davaat soveti i DA SE DRUZIME.
Да си жив и здрав за муабетот, и така треба да се продолжи, без расправии и мерења.

________________________________________________________________________________________________________

Него јас после сите овие постови чекам еден гооолем пост од Администраторот, да се заокружи цела приказна и да се закопаат секирите.

И уште нешто, по другиве форуми (српските во случајов), никаде не успеав да го видам концептот на “Репортажи“, кој тука го промовираше Полизовски (најверојатно го има по бугарските форуми). Таму си има фини теми Клен 2011, Пастрмка 2011, Штука 2011, па кој сака си се фали со уловот. На сите други теми се разменуваат мислења, искуства, локации за риболов и сл. Бидејќи гледам дека репортаживе се повеќе водат кон караници (криење места, избегнување на другите македонци, караници околиу фати-пушти, кој ставил риба на трева, кој се сликал со риба дома и друг мал милион проблеми), најубаво да престанеме со ставање репортажи (најчесто поради фалење, бидејќи во репортажите не се откриваат локации за и други да отидат таму и да си фатат риба) и да се префрлиме на форумските моменти, да си дискутираме, учиме, подучуваме, разменуваме мислења, локации и сл.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 9:52 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Не може човек да не се смеша во ваква работа за која и едните и другите имаат до некаде правдина во својот текст.
КОЈ БИЛ НА СТРУМА-АНГИТИС знае дека на едно место повеќе од тројца рибари НЕ СОБИРА !!! Сме оделе јас и мојата екипа повеќе пати (најмалце две коли) и често пати сме завршувале едните да ловиме блиску до устие а другите да одат до Серес а третите да завршат на Ангитис. И едните сигурно ке се вратат со побогат улов.А јас да одам таму и да му тријам грб на мој пријател, колега ???? Не бе брат остај луѓето нека си прават кеиф, другиот пат и јас можеби ке се снајдам во истата ситуација па после несакам никој и мене да ми го трие грбот.А што ке се случи ако одиш таму каде јаде и гледаш ловат риби една за друга, ама ти немаш таков мамец (во случајот кашика или воблер) ??? Треба да го извадам од јадица и да го дадам на другарчето? Ами зошто сум праел ко така 700+ километри?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:01 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 08, 2010 1:54 pm
МислењаCOLON98
ЛокацијаCOLONSkopje
A be koj moze nekomu da zabrani za mesto.....niedno mesto ne e tajna, pa i ova.....

Ako nekoj idel na Angitis, ova mesto i ne e tajna.......


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:01 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Razmenata na iskustva i informacii e najvazna za forumot toa na site ni od pomos vo narednata faza ili narednoto
odenje po ribolov ali moram da go podrzam i filip tuka za nekoj rab ima luge sto samo citaat i sobiraat
informacii a ne spodeluvaat nisto.
Kaj i da otidam ke kazam kako sum prosol i sto sve ke im treba ako odat na toa mesto.
Mozebi ova e za druga tema ali jbg zabega diskusijata vo druga nasoka.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:12 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Филип НапишиCOLON
И уште нешто, по другиве форуми (српските во случајов), никаде не успеав да го видам концептот на “Репортажи“, кој тука го промовираше Полизовски (најверојатно го има по бугарските форуми). Таму си има фини теми Клен 2011, Пастрмка 2011, Штука 2011, па кој сака си се фали со уловот. На сите други теми се разменуваат мислења, искуства, локации за риболов и сл. Бидејќи гледам дека репортаживе се повеќе водат кон караници (криење места, избегнување на другите македонци, караници околиу фати-пушти, кој ставил риба на трева, кој се сликал со риба дома и друг мал милион проблеми), најубаво да престанеме со ставање репортажи (најчесто поради фалење, бидејќи во репортажите не се откриваат локации за и други да отидат таму и да си фатат риба) и да се префрлиме на форумските моменти, да си дискутираме, учиме, подучуваме, разменуваме мислења, локации и сл.
Абе колку пати да кажам,на кој не му чини нека не пишува...ФИЛИП една работа да е јасна и на тебе и на другите....Не промовирав јас таков концепт.ЈАС ГО НАПРАВИВ БАТЕ ОД А ДО Ш ,копирајќи го БГ форумот каде што пишувам години и години.Зошто караници,па каде не сме споделиле тактика,искуства....кои се тие форумски моменти според тебе?Јас ако нема репортажа -не ми е интересно,за другите не знам.И ги спомна локациите-па дајте бе сите по 2-3 коњак локации,шо сите ќутите.Ај Ховиц нека ми даде со слика и доказ коњак место,па јас да одам утре да си правам кејф??Кој нејќе така?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:21 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Poliz НапишиCOLON
ФИЛИП една работа да е јасна и на тебе и на другите....Не промовирав јас таков концепт.ЈАС ГО НАПРАВИВ БАТЕ ОД А ДО Ш ,копирајќи го БГ форумот каде што пишувам години и години.
Исти таков, промовирал-направил, тоа и јас сакав да кажам.
Poliz НапишиCOLON
Зошто караници,па каде не сме споделиле тактика,искуства....кои се тие форумски моменти според тебе? Јас ако нема репортажа -не ми е интересно,за другите не знам.
Ете видиш, мене ми е интересно и да читам други работи, да дискуирам на други теми, не само да гледам репортажи. Затоа и реков дека е тоа твој концепт :) На српските форуми каде што членувам нема репортажи, па се и те како интересни :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Па има и други работи,читај ги нив-скокај ги репортажите :!: Оти сега во конкретниот пример,репортажите од Ангитис сметаат,но на мн.малку луѓе.Останатите се надевам дека со задоволство ги читаат.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 10:28 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
A deka mestoto e nesto polno so ribi - ne bi rekol.
Angitis ima riba no deka e nesto posebno ???
Fakt e deka gornotio tecenie e pomalku napadnato ( prvenstveno mislam na nasite kolegi od Bugarija i ,, ribarite ,, od bivsite ruski prostori koj sega rabotat po grckite nivi i sekoj sloboden moment go koristat za ribolov ).
No deka e nesto sto se drzi vo tajnost, top lokacija sto nikoj ne ja znae.
Smesno.
Na sekoe mesto po Angitis ili Struma ili Bistrica ima denovi koga se pominuva odlicno i ima denovi koga se vrakas doma gol kako pistol.
Kako sto veke rekov, forumov e skroen za druzenje, davanje informacii, iskustva, koj ne saka da gi prikaze svoite ,, top mesta ,, neka ne gi dava tie informacii. A ako veke gi dal neka bide svesen deka tie informacii ke se iskoristat. I tuka nema ljutis.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS10»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum