www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2024 9:02 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 02, 2011 11:13 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
гоце НапишиCOLON
Јас мислев дека барем ти ќе ме разбереш меѓутоа гледам дека ти воопшто не си ја разбрал пораката и многу ми е жал поради тоа,јас не говорам за разлика помеѓу диви и комерцијални води,говорам за тоа дека не сме воопшто организирани како риболовци,на форумот не има 500 души,да земеме по една безбол палка па каде што има потреба да дејствуваме,тоа ми беше зборот,да ги очистиме водите од ПРЕДАТОРИ во човечки облик,да можеме да си ловиме на најблискиот терен а не да одиме 1000 км за да ловиме на комерцијални води,тоа беше мојата порака која гледам повеќето не сте ја разбрале за жал
Гоце, тоа го разбравме, откако дообјасни, а првиот пристап ти беше класичен напад и омаловажување на Васил и неговиот риболов на “базен“ според тебе.
гоце НапишиCOLON
Гледам дека совеста се уште не е пробудена кај некој риболовци а без совест или дух поблиску сме до животни него до човекот бидејќи совеста не ограничува да не правиме лоши работи,не е важно колку риба сме уловиле туку колку сме и помогнале на мајката природата да го зачува живиот свет во неа за тоа ќе бидеме благословени со убаво чувство на благодарност од творецот,бидејќи го чуваме неговото дело,ова го пишувам малку духовно да ве воздигнам,да сте сите благословени и господ бог да ни го покаже патот кон бесконечноста.
Јас сум атеист.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 02, 2011 12:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Морам да признаам дека со патот кон бесконечноста ме насмеа :) no hard feelings Гоцка

apropo слика за Филип

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 02, 2011 12:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
гоце НапишиCOLON
Гледам дека совеста се уште не е пробудена кај некој риболовци а без совест или дух поблиску сме до животни него до човекот бидејќи совеста не ограничува да не правиме лоши работи,не е важно колку риба сме уловиле туку колку сме и помогнале на мајката природата да го зачува живиот свет во неа за тоа ќе бидеме благословени со убаво чувство на благодарност од творецот,бидејќи го чуваме неговото дело,ова го пишувам малку духовно да ве воздигнам,да сте сите благословени и господ бог да ни го покаже патот кон бесконечноста.
Гоцка пријател, се е ова фино и на место што си го пишал....
НО СФАТИ ДЕКА ОВА НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО РЕПОРТАЖАТА на ЧИЧКО ВАСИЛ!!

Отвори тема, ако не еве јас ке отворам и ке разговараме за истото до 1000 и назад и тамо можеш сите ДУХОВНО да не воздигнеш и да ни го покажеш патот до бесконечноста....

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 10:06 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON224
ЛокацијаCOLONСкопје
Гледам дека паметот ви е во рибата и ништо повеќе,не сакате да погледнете околу себе и да видите дека на природата се атакува со сите можни средства,се уништуваат реките и се што е во нив меѓутоа секој со својот избор а за тоа дека некој е атеист тоа си е негов лично право но не треба да се потсмевате со луѓето што сакаат да тргнат по патот на светлината,тоа не личи на совесен човек ,туку на ограничен човек затворен во своите погледи.Пораката гледам дека не допре до никого,секој поединец нека си го одбере патот по кој ќе се движи,најпосле господ бог е голем ќе најде некое решение сигурно ,познат е неговиот закон,како правиш така ќе ти се врати,сега атеистите ќе почнат да се ифрлаат со алергии штом се спомне господ бог.Едно нешто да ви кажам овие пораки не ви ги пишав јас, туку јас бев само посредник за пренесување на пораките а со тоа мојата работа заврши а понатака нека ја преземе работата создателот,повеќе не пишувам одговори на било какви провокации.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 10:31 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Абе Ти навитина нешто не си во ред, ајде престани да с...ш во моите теми. Отвори си тема и пишувај за твоите верски определувања.
Јас исто така сум верник но не ги злоупотребувам риболовните форуми за такви пропаганди.
Се надевам дека најпосле ќе се просветлиш и ќе си го најдеш патот во форумов.
И да знаеш продолжиш ли со овој начин, следниот мој пост воопшто нема да ти се допадне.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 10:50 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON224
ЛокацијаCOLONСкопје
vasil НапишиCOLON
Абе Ти навитина нешто не си во ред, ајде престани да с...ш во моите теми. Отвори си тема и пишувај за твоите верски определувања.
Јас исто така сум верник но не ги злоупотребувам риболовните форуми за такви пропаганди.
Се надевам дека најпосле ќе се просветлиш и ќе си го најдеш патот во форумов.
И да знаеш продолжиш ли со овој начин, следниот мој пост воопшто нема да ти се допадне.
Решив да не пишувам меѓутоа со ваков речник ,навистина си голем верник,џабе ти е риболов и на сарулешти и на сите езера, кога од тебе излагаат ниски страсти,ништо не може да те смири од тебе излага нечовечкото меѓутоа и ова е добро, почнува да ти работи совеста и тоа е некој напредок, а за верник, не си, бидејќи верник не може да го напише ова, извини што ти го реметам раатот.


Последна промена од 1 на гоце, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 10:53 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Море ајде сиктер недоквакан еден !

Се извинувам поради ваквиов мој начин на пишување ама типов претера!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 5:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
vasil НапишиCOLON
Море ајде сиктер недоквакан еден !

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA

ми го промени денот, ме расположи за сите пари :)

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 7:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
гоце НапишиCOLON
Гледам дека паметот ви е во рибата и ништо повеќе,не сакате да погледнете околу себе и да видите дека на природата се атакува со сите можни средства,се уништуваат реките и се што е во нив меѓутоа секој со својот избор а за тоа дека некој е атеист тоа си е негов лично право но не треба да се потсмевате со луѓето што сакаат да тргнат по патот на светлината,тоа не личи на совесен човек ,туку на ограничен човек затворен во своите погледи.Пораката гледам дека не допре до никого,секој поединец нека си го одбере патот по кој ќе се движи,најпосле господ бог е голем ќе најде некое решение сигурно ,познат е неговиот закон,како правиш така ќе ти се врати,сега атеистите ќе почнат да се ифрлаат со алергии штом се спомне господ бог.Едно нешто да ви кажам овие пораки не ви ги пишав јас, туку јас бев само посредник за пренесување на пораките а со тоа мојата работа заврши а понатака нека ја преземе работата создателот,повеќе не пишувам одговори на било какви провокации.
Абе Гоце, и фудбалерите ја газата тревата па оди на некој фудбалерски форум и проповедај за природата.
Не е ова потсмев против верата, ниту за тебе само едноставно ова е спортска рекреација и сите риби се вратени назад!!
ОВА Е РИБОООЛОВ!!!!!
Остави ја репортажата на човекот и отвори си тема за се што те мачи и ке дискутираме тамо....СФАТИ!!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Ное 06, 2011 7:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
sto se tie ateisti?
nekoi sektasi li?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum