www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aвг 08, 2024 12:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS10»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 10:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
acemaksim НапишиCOLON
mozete da mu se ljutite na poliz kolku sakate i NE STE VO PRAVO . jas go pokaniv poliz da dojde na mestoto kade lovevme pod uslov mestoto da ostane tajna e bas zaradi ovie komentari i najmnogu se plasev da go pokanam zatoa sto makedonce kako makedonce ako vidi negde deka jade ako treba site ribari ke se dogovorat i so avtobusi ke trgnat tamu i cela riba ke ja fatat gluposti mislam .prvo mestoto nema katastarski list vtoro ako tolku vi bila bitna stukata ja ima bukvalno na istite mesta kade ste lovele mislam za aki ,treto i samite kazavte deka malce ste vrtele ,cetvrto mnogu e vazna kasikata ,peto treba da svatime deka ima den koga ne jade ,i sesto nemoze sekoj da izvadi stuka da se razbereme :)
mislam deka veke nema da se slikam so ribi e bas zaradi ovie raboti za da ne ispadne nekoj moj drugar kriv bez razlika koj e jas veke dve nedeli imam pritisok od najmalce 20 luge da im go kazam mestoto i ne go kazuvam ako saki poliz neka vi kaze ama od mene nema da doznaete pozdrav i razmislete dali e vo red da se ljutite zasto koga vie vadite nikoj ne vi dosaka kade sto i kako akog nekoj i ke ve prasa togas kazuvate deka spiete dodeka ste stignale na reka :))))))) pozdrav bistro ke ima stuka za site na sofra povelete ke sprzime nesto
Прво можеш да си правиш филмови дека е многу битна кашиката и дека не може секој да фати штука. Грешиш, штука може да фати и најголемиот лаик во риболовот токму поради агресивноста на штука кон вештачкиот мамец, вибрацијата итн.

Местото на кое сте биле е јавна тајна, по неколку слики веќе и се знае каде е, а погоре или подоле штуката е насекаде во реката, особено во горното течение.

Глупо е и непријателски да му даваш ексклузивитет на „твоето“ место, ниту реката е твоја ниту рибата е твоја, а тајната ќе ти излезе на виделина и таа ќе боли онолку добро кога ќе гледаш други на „твоето“ место како вадат риба.

Следно одење ќе ставам GPS координати на местото и горното течение каде се вади штуката на „посебни“ кашики.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 10:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
na poliz nikoj ne mu se naljutil a ti ace znaesh deka sum ti zad peti te pratam ke se najdeme nekade na reka pa ce se objasnime ke te skeniram so kamera kaj si ne se sekiraj ahahahahahh ili ako ne da ti dojdeme na gosti da probame bar koa ne sme fatile :lol: nema da kazeme kaj ziveesh :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 10:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
acemaksim НапишиCOLON
mozete da mu se ljutite na poliz kolku sakate i NE STE VO PRAVO . jas go pokaniv poliz da dojde na mestoto kade lovevme pod uslov mestoto da ostane tajna e bas zaradi ovie komentari i najmnogu se plasev da go pokanam zatoa sto makedonce kako makedonce ako vidi negde deka jade ako treba site ribari ke se dogovorat i so avtobusi ke trgnat tamu i cela riba ke ja fatat gluposti mislam .prvo mestoto nema katastarski list vtoro ako tolku vi bila bitna stukata ja ima bukvalno na istite mesta kade ste lovele mislam za aki ,treto i samite kazavte deka malce ste vrtele ,cetvrto mnogu e vazna kasikata ,peto treba da svatime deka ima den koga ne jade ,i sesto nemoze sekoj da izvadi stuka da se razbereme :)
mislam deka veke nema da se slikam so ribi e bas zaradi ovie raboti za da ne ispadne nekoj moj drugar kriv bez razlika koj e jas veke dve nedeli imam pritisok od najmalce 20 luge da im go kazam mestoto i ne go kazuvam ako saki poliz neka vi kaze ama od mene nema da doznaete pozdrav i razmislete dali e vo red da se ljutite zasto koga vie vadite nikoj ne vi dosaka kade sto i kako akog nekoj i ke ve prasa togas kazuvate deka spiete dodeka ste stignale na reka :))))))) pozdrav bistro ke ima stuka za site na sofra povelete ke sprzime nesto
А така...убаво има кажа :lol:
И секоја чест на издржаниот притисок друже, НЕ ПОПУШТАЈ :lol:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
opa spaiva protiv nas ok pishi howitz vo spisokot...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
sakispapa НапишиCOLON
Hallo Nikola,I had really good time fishing and camping with all of you.You are very good company and also nice to meet new fishermans from Macedonia.Looking forward to our new fishing adventure to a river-lake somewhere-anywhere to Greece-Macedonia-Bulgaria just anywhere...the key is the good company not only the fishing...see you all soon.
I agree my friend that the company is the most important thing for one succesufull fishing time.We spent very good days the last 2-3 years.They are my most beuytifull fishing days in my life. ;) This thing that we do ,show that there are no borders and politic shit between realy friends form diferent contryes.These our meetings will be continued in the future,normaly in diferenet places,soon I hope far away from Greece ;) why not Italy or Spain ;)
See you for 10-15 days again.
***Polla heretismata filos mou ;) Psaremata mas eine tosa omorfa,diaforetika,kalitera,ahaha,sinhoro an den leo kala :D Eine ehseretika,pos grafeis ston forum mas...perimenoume apo esei poles omorfes photographies apo limnes kai potamia apo olos kosmos...
Gia tora toso ;) gia 10-15 meres palu konda nero ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
glej sega kavi glupi komentari ja tupate temava,primetiv deka imame nov clen na poliz prijatelot sakis(ocigledno covek so golemo znaenje vo ribolovot) koga ke gi vide kakvi komentarite i nema povtorno da se vkluci na forum


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:05 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
akiribar НапишиCOLON
opa spaiva protiv nas ok pishi howitz vo spisokot...
Друже, не зезај :lol: човекот е под притисок немојте вака да му праите :lol:
Риболовот треба да е сатисфакција, не тортура :lol:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Искрено не очекував дека ќе дојде до ова срање :!: Се извинувам само до Аце и неговото друштво.Штета што мојата идеја да се разубави форумот со некоја добра фотографија,набива негативизам кај многу луѓе.Отсега на моите слики ќе има само капини у позадина и ни една информација никој да не ме прашува ама баш за ништо.Ни јас нема да прашувам.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
П.С Токму го натерав човекот од Грција да чита и пишува...се мачи со некој преведувач да долови што се случува на нашиот форум...не именува со МАКЕДОНИЈА .што никој друг тоа не го прави.....дозволивте да се уклучи токму за срањата да ги чита :evil:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Poliz НапишиCOLON
Искрено не очекував дека ќе дојде до ова срање :!: Се извинувам само до Аце и неговото друштво.Штета што мојата идеја да се разубави форумот со некоја добра фотографија,набива негативизам кај многу луѓе.Отсега на моите слики ќе има само капини у позадина и ни една информација никој да не ме прашува ама баш за ништо.Ни јас нема да прашувам.
.
Веќе со тие мистики за ова место, она место ми се преку глава и фалење со местата, кој бил појак рибар од кој и обратно. Ако планираш да направиш репортажа не ставај слики од местото стај само од рибата во чуварката. За да не му прават 20 луѓе притисок.

Инаку во животот мој никој до сега ме нема одбиено за по риба или па да ме стави во ситуација да не му го откријам местото и да му ја фатам рибата. Дебилизам е.

Едноставно, ако сакаш скриено и тајно место, не оставај траги позади себе. Па ни репортажи.

П.С.

И во Грција има срања, поголеми од нашите овде.


Последна промена од 1 на howitz, променето е 0 пати

Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS10»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum