www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 5:41 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «123456
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 29, 2012 1:52 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON116
ЛокацијаCOLONGevgelija
CASPERSKY НапишиCOLON
naki НапишиCOLON
od takvi majmuni i na majmunite sto lovat na trokuki sekogas ke stradame nie ama mislam deka vo skoro vreme ke ima nekoi podgoreni pod gazot zatoa sto na slednoto odenje jas znaci jas NAKI sigurno ke go prijavam toa kaj grckite sluzbi pa makar i nikoj od nas poveke da ne odi tamu. pokraj suvoto neka izgori i zelenoto bidete sigurni!!!
Наки цимер ним се нервири ако ги видаме на Бистрица ќе ги фрламе у вода а Грците нека ги пречекат накај морето по пат додека пливат можат и да џапат со трокука можеби ке ја фатат обалата.Срамота бе луѓе до Грција се оди за ќеф не за џапање не можам да замислам што ќеф ви прави тоа ако е за бизнис од прва да ви кажам дека сте го згрешиле бизнисот не само тоа туку и нас спортските риболовци не заебавате.Па затоа ке бидеме приморени секој кој што ќе го видиме не спортски да лови риба да го учиме да плива во зима, затоа ве молиме да престанете не спортски начин да ловите не само во Грција на секаде каде шти има риба оваа е молба а во исто време и предупредување па вие сега гледајте немој после да биди не знаев.

цимер што ке има фрланје ке има во тоа 100% сум сигурен и тоа кога ке биде најладно ама сигурен сум оти на првото одење право одум во полиција воа мора да са реше веке еднаш за секојпат за да не патат и другите шо ловат поштено а што е уште пожално за гледање е отпадокот кој се остава таму од нашите ни мили колеги рибари:(((( Пред една недела ми кажувa еден колега шо бил по работа во Вериа и на враќанје застанал на бистрица 2-3 саата: ( извадив 7 бојника од кој 4 беа повредени) а повредени може да бидат само од трокука. И на крај по мое мислење тоа е уште една причина што послабо е активен а и ке биде уште понеактивен во иднина бојникот на ,, Б И С Т Р И Ц А ,,

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 29, 2012 2:11 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON245
Mora da se zamesam mislm deka povecemina imaa prijaveno vo policija ama fajde nema po se ce treba da se napravi nekolku snimki i da se datat pa makar i na tv pa mozebi togas nekoj ce se organizira da prezeme merki a jas ako mi se javat da mi kazat deka na dobro poznat reon pak ima mreza veruvajte ce ima snimki a pak ce kazam daj boze i toj sto ja postavil da bide faten na lice mesto poddrska imate za vakvi akcii a i za tia koi gapaat.Pozz


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 29, 2012 2:43 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON116
ЛокацијаCOLONGevgelija
miki.dj НапишиCOLON
Mora da se zamesam mislm deka povecemina imaa prijaveno vo policija ama fajde nema po se ce treba da se napravi nekolku snimki i da se datat pa makar i na tv pa mozebi togas nekoj ce se organizira da prezeme merki a jas ako mi se javat da mi kazat deka na dobro poznat reon pak ima mreza veruvajte ce ima snimki a pak ce kazam daj boze i toj sto ja postavil da bide faten na lice mesto poddrska imate za vakvi akcii a i za tia koi gapaat.Pozz


bratko sigurno ti tvrdam deka vo verija nema nikoj prijaveno a i nikade vo grcija nema prijaveno za vakvi raboti . no naskoro ke ima. inako makedonceto sam si stava belja kaj i da odi vo svetottoa e poznato uste mnogu odamna !!!

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 29, 2012 4:57 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 7:22 pm
МислењаCOLON85
Колеги,

Не сакам да ме разберете погрешно ама муабетот со фрлање криволовци во вода и не знам какви уште не акции...некако не ми се совпаѓа со тоа што се случува.Еве кажете колку пати сте биле до сега на Бистрица и самите велите дека сте ги виделе и дека ги знаете...ке почнете од утре????? Како јас кога учев за писмена во школо...од утре сигурно...Проблемот не може да се реши на тој начин,нема да се седи таму секој ден за да се пази на тие криволовци.Проблемот, барем за водите во МК е поголем...на тој што му се жалиш фрижидерот за длабоко секогаш му е полн ;

Поздрав и Бистро


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 29, 2012 10:06 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON245
ja zboruvam za mk vo tetovo ce ima snimka samo cekam povik da mi se javat koga ce bide postavena mrezata bidejci go primetile kako na isto mesto pocesto stava mreza ama sega izgleda ladno mu e ama samo c\sto ce mi javat ce vidis reportaza obetuvam.pozz


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 29, 2012 12:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Викендот помина,темата забега :D КЛУЧ тука,а за криволовците има 101 тема за да продолжи дискусијата.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «123456

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum