www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 26, 2024 3:59 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 3:39 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON276
ЛокацијаCOLONskopje
jas 99% odam sabajle brat znam deka ke bide guzva ama ne mozam veke 3 nedeli ne sum bil nigde i mora da izlezam :) :lol:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 4:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
vice НапишиCOLON
jas 99% odam sabajle brat znam deka ke bide guzva ama ne mozam veke 3 nedeli ne sum bil nigde i mora da izlezam :) :lol:
Бистро нека е,чамец носите или од таму?


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 5:48 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON276
ЛокацијаCOLONskopje
e nema ksmet mi se razbole drugarot , rugite dvajca otkazaa i utre pak ke se pauzira :( :( odenje po riba zdravje posle 10 februari valjda i vremeto ke se razubavi ke bide potoplo pa i nekoe skarice ke letne :)


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 5:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
spiro_jas НапишиCOLON
аце јас тоа го разбрав од екипа што била таму и што видела како фаќале
а ти како сакаш мислиси дали имало или немало снегови виулици не знам ама за
трокуки дека ставале за да не им откачуваат ТОЧНО Е и ти знајш колку се користи тоа таму
и од кои -можи и сам имаш видено
пс-немој да мислиш дека тебе те обвинвам само сакам да ви пренесам реално што се работи

инаку НАКИ пријавувај слободно и нека се стави забрана ако треба зашто кузнај до кај
ке стигни работата како што тргнала -тотално си во право
jas sum eden od cestite sto odi duri i 2-3 pati nedelata,imam videno na mrezicki i nekolku na 3kuki-ali videte sega ke dojdat mn ribari i sega nekoj go pogodil mestoto i vadi a dr sto ne vadat odma razocarani vikaat na 3kuki fakase ;) znaci u isti den jas lovam na lep a eden go vidov deka lovese na 3kuka i na krajot imase 6 bojnika ;) znaci ne se fakalo i na toaa bas

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 6:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
утре сум дефинитивно сум на Дојран,ако има некој тамо ке се познаеме јас ке сум со црвено Рено 5 и Маестрал 18 (и најдречливото скијачко одело кое постои не може да ме промашите :D )

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 8:13 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
naki НапишиCOLON
od takvi majmuni i na majmunite sto lovat na trokuki sekogas ke stradame nie ama mislam deka vo skoro vreme ke ima nekoi podgoreni pod gazot zatoa sto na slednoto odenje jas znaci jas NAKI sigurno ke go prijavam toa kaj grckite sluzbi pa makar i nikoj od nas poveke da ne odi tamu. pokraj suvoto neka izgori i zelenoto bidete sigurni!!!
Наки цимер ним се нервири ако ги видаме на Бистрица ќе ги фрламе у вода а Грците нека ги пречекат накај морето по пат додека пливат можат и да џапат со трокука можеби ке ја фатат обалата.Срамота бе луѓе до Грција се оди за ќеф не за џапање не можам да замислам што ќеф ви прави тоа ако е за бизнис од прва да ви кажам дека сте го згрешиле бизнисот не само тоа туку и нас спортските риболовци не заебавате.Па затоа ке бидеме приморени секој кој што ќе го видиме не спортски да лови риба да го учиме да плива во зима, затоа ве молиме да престанете не спортски начин да ловите не само во Грција на секаде каде шти има риба оваа е молба а во исто време и предупредување па вие сега гледајте немој после да биди не знаев.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 10:09 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON276
ЛокацијаCOLONskopje
ZATOA STO MOJATA ORGANIZACIJA SO MOMCITE PROPADNA ZA ODENJE NA DOJRAN , DAJ NEKA KAZE NEKOJ KADE MOZE DA SE PROSETA SABAJLE A DA E MALCE POBLISKU U OKOLINA NA SKOPJE ?


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 10:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
Trkni do kozjak..... :roll: Jas planirav za sabajle,ama eve cel den kaslam i ne mi se rizikuva kako nagrada posle inekcii da mi prepisat... :lol: :lol: Spusti se dole kaj karpite,ne kaj kolite...Na dubina brkaj klen,moze da dade nesto....Ako ides na plovka sistem.... :roll:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 10:23 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON276
ЛокацијаCOLONskopje
ok fala ti brat kako i da iako ne go znam kozjak ne sum go posetuval ama ako izleze situacija moze da se proseta !


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 28-29 јануари 2012
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 28, 2012 10:39 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Poliz НапишиCOLON
SALE CARP НапишиCOLON
jas se spremam utre odam na bistrica pa ke vidime sto ke napravime , a inaku i jas vidov deka pod jadicata koristat trokuka :x :x
Па обавести некако како е ситуацијата ;)

sega se vrativ od Grcija -bistrica ..i na granica pominavme normalno so kontrola koja ni od daleku ne bese taka spektakularna :D a sepak vo kratok razgovor carinikot ni rece deka moze da se prenese riba po 1 kg od sekoj ribar :mrgreen: a inaku za informacija za ribolovot... koj sakal da odi a ne otisol neka ne zali bidejki ribata bese skroz neaktivna i sekoja riba sto bese izvadena bese onaka kazano -ribarski-so sila, a inaku ako moze da se kaze ( rabotese ) samo bojnikot

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum