www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 6:10 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
NATURALE НапишиCOLON
da li ste procitale deka..nekam leb..Kakva krma ? Brlja domasna,VDEYNDE,bosanksa,milo itn...
Sto mamci treba da zemam..Osven beli i ZITOLUX leb i francuski leb....sil.crvi?
procitav bre bratu..minatata nedela nosev 5 kg crvi i lovevme klen pominavme odlicno..a ja baravme popadikata ..ja nemase..

pred minatata lovevme krupen bojnik prohrana samo leb..pominavme odlicno..

nekna imase nekoja liga od nekoja kozara ribata bukvalno ne rabotese se setaa celo skopje, cel den po rekata, se sretnavme so pola mak krap tamu..meco vasko i mn dr jas na leb izvadiv 11 bojnika skoro 8 kg.. imase ribari sto crnecot gi cekase na granica ..ako e ligata icistena nosi leb za prihrana i bel crv..poz

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:38 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
Poliz НапишиCOLON
NATURALE НапишиCOLON
da li ste procitale deka..nekam leb..Kakva krma ? Brlja domasna,VDEYNDE,bosanksa,milo itn...
Sto mamci treba da zemam..Osven beli i ZITOLUX leb i francuski leb....sil.crvi?
Еееј извини,како не укапиравме дека нејќеш леб :lol: :lol: :lol: Нафрлај крма за 500-1000 денари,собери ја ситната риба и прави си кејф цел ден-100 риби у кило.
П.С Бубе има стаж таму,а и многу други,ако ништо не ти значи нивниот совет-терај како сакаш :!:
Po nekojsi moi rezon ..tvrdo kamen napravena krma od VDEYNDE ,Classic za primer so Bel crv vnatre..i po koi crn crv seckan vnatre bi trebalo da dade + efekt....Sega so lebov me bunite....sakam da izbegnam da nosam 10 kg leb ,zafaka mesto,mozam prezla da zemmam..A kako go frlate lebot,iskrseni vekni vo vreka od kompir so kamen i sise od sjaj za marker ili samo topki leb,zameseni kako kamen...Ic ne mi pravi keif lebot...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:41 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
Epten ste go nastrvile na zitolux ili na dime furna leb...
A kakva sprema ,konec jadicia ,informativno ,kolku golema tapa../izlagam od tema/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Ќе го накиснеш убаво,ќе го исцедиш уште поубаво и ќе правиш топки.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:47 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
прво ке му фрлиш цел сомун и нека го носи водата па коа ке видат од кај му иди фрлашпо пола
2-3 леба и по еден саат по четврт -кога ке се собере рибата само со СЕНСАС САС ИЛИ ВАНДЕН ЕНДЕ И рибата нема шанси да не јаде -нема да знај во кој гол да ја води топката :lol:

-па лебот го квасиш и го размесуваш со двата палци правиш топки колку мандарини и
фрлаш да падни на другата обала на суво (фрлаш кај што ке ја водиш тапата само 20 метра по горе )зависно од брзината водата

и коа ке се вратиш чекаме репортажа да видиме како одела работата на терен па да знаеме што став да завземиме и што да те искорегираме

поздрав и бистро -се надевам нема да се налутиш за малата шала погоре
ако се лутиш тогаш извинение пред време имаш :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:48 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
Intenzivno krmene koga ke dojdes....posle...ili na sekoja riba po 1 topka frlas ili povtorno serija na topki...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 2:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
spiro_jas НапишиCOLON
прво ке му фрлиш цел сомун и нека го носи водата па коа ке видат од кај му иди фрлашпо пола
2-3 леба и по еден саат по четврт -кога ке се собере рибата само со СЕНСАС САС ИЛИ ВАНДЕН ЕНДЕ И рибата нема шанси да не јаде -нема да знај во кој гол да ја води топката :lol:

-па лебот го квасиш и го размесуваш со двата палци правиш топки колку мандарини и
фрлаш да падни на другата обала на суво (фрлаш кај што ке ја водиш тапата само 20 метра по горе )зависно од брзината водата

и коа ке се вратиш чекаме репортажа да видиме како одела работата на терен па да знаеме што став да завземиме и што да те искорегираме

поздрав и бистро -се надевам нема да се налутиш за малата шала погоре
ако се лутиш тогаш извинение пред време имаш :D
me interesira kakov e va[iot pristap i jas imam nekoe si iskustvo na reka pa ke vidiem..no razbrav deka ke bide epten guzva a toa ne me raduva...ulovot ke bide mnogu pomal ...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 4:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
NATURALE НапишиCOLON
Intenzivno krmene koga ke dojdes....posle...ili na sekoja riba po 1 topka frlas ili povtorno serija na topki...
Натурале,
Луѓево се отепаа пушувајќи и објаснувајќи ти што да правиш............................

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 7:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
Sto e problem sto gi malce znam Mk vodi a ne gi znam vodite kaj Juzniot sosed i ve prasuvam,bidejki vie odite a jas ne... ova ke mi bide prv pat da lovam na vodite vo grcija.....nikoi ne se rodil naucen a ne e sramota da prasas :oops: ...Ili sakate da ne ve prasuvam ..ova e forum za razmena na mislenja ne kako vikate... dupis ili slicno...samo sum strpliv za razlika do vas na koi fitilot im e dosta kratok...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KAKVA KRMA ZA NA BISTRICA,JUZNIOT SOSED
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 06, 2011 7:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
NATURALE НапишиCOLON
Sto e problem sto gi malce znam Mk vodi a ne gi znam vodite kaj Juzniot sosed i ve prasuvam,bidejki vie odite a jas ne... ova ke mi bide prv pat da lovam na vodite vo grcija.....nikoi ne se rodil naucen a ne e sramota da prasas :oops: ...Ili sakate da ne ve prasuvam ..ova e forum za razmena na mislenja ne kako vikate... dupis ili slicno...samo sum strpliv za razlika do vas na koi fitilot im e dosta kratok...
NATURALE ,ја расчистив темата малце.....некои критики спрема тебе држат...на некои не им беше место тука.
А колку до твојот последен пост :roll: сто пати ти се кажа да храниш со леб на Бистрица или со бел црв...што е тоа сега :arrow:
Ili sakate da ne ve prasuvam ........ти се кажа...и се друго е тресење суви сливи веќе.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum