www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 9:33 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112ELLIPSIS14»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 09, 2012 10:53 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Koj i da go imal i na koj i da mu pripadnalo ne e vo red vaka da zavrsi.
Zarem ne mozele da sednat i da se dogovorat.
Samo toa kaj nas ne e mozno.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 09, 2012 12:57 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
ЦитатCOLON
против кого веќе се водат постапки за што ќе мора да објаснува пред надлежните институции за многу работи поврзани со узурпацијата на Микроакумулацијата)
G-ne Bojcevski dali ke sakate okolu ova citiranoto da ni objasnite malku poveke :?:
Ovaa recenica od vas mi dava nadez deka vo nasata SLOW MOTION drzava sepak nesto se dvizi :!:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 09, 2012 4:44 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
laguna644 НапишиCOLON
ЦитатCOLON
против кого веќе се водат постапки за што ќе мора да објаснува пред надлежните институции за многу работи поврзани со узурпацијата на Микроакумулацијата)
G-ne Bojcevski dali ke sakate okolu ova citiranoto da ni objasnite malku poveke :?:
Ovaa recenica od vas mi dava nadez deka vo nasata SLOW MOTION drzava sepak nesto se dvizi :!:
Момак не терај ме овде да објаснувам некои работи кои не е коректно од моја страна да се објаснуваат овде........Не е место..... Но ти стојам на располагање доколку наминуваш во Охрид побарај ме ќе пијаме кафе и ќе ти објаснам...........Момак целата ситуација ќе се реши во рамки на институциите....биди во тоа сигурен.....Благодетите на оваа држава колку се твои, мој, толку се од сите нас, од сите на форумот...само сето нивно користење треба да е систематизирано...... не со парцијални решенија........користењето на истите мора да е во согласност Законот...
А Сашо само да си во тек: Микроакумулацијата Братиндол, посебно водата во нејзе (за површината и да не зборувам) никој никогаш неможел да ја поседува освен Р.М. Водите се добро на Р.М. Има Закон за води во кои е јасно пропишано кои управува со водите, кои управува со водостопанските објекти (дефинирано е таму користењето на браните), кои може да добие и како се стекнува водно право, како и ред други работи на кои ќе мора да одговори "корисникот или корисниците" на Микроакумулацијата во изминатиот период.... Многу прашања пред да дојдеме до рибите!!!!А после и за рибите!!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 10, 2012 1:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Јас ја добив информацијата и пробав да ископам дополнителни информации, ама некако или сложени се работите околу езерото, или некој и мене ме мафта, она што е сигурно е дека дотичниот кој го имал езерово го имал за некоја друга намена, друго што е сигурно е дека ако се толкува логично риболовната основа за Црна река (во основата спаѓаат сите мали и микроакумулации) тогаш и ова езеро влегува во веќе доделенеата концесија, трето што е сигурно е дека тој што го имал очигледно незадоволен што според закон веќе не му припаѓа, буквално го уништил, ја испуштил водата и ја собрал рибата, четврто што е сигурно е дека се мафтал нешто во земјоделие и се сретнувал со некој си битолски инспектор......моја сугестија е на писмено да се достави поднесок до Директорот на инспекторатот во Мин.за земјоделие и до Министерство за животна средина и просторно планирање и убаво да се расчепка оваа работа, зашто навистина е катастрофа ова што се случило


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 10, 2012 1:23 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Јас ја добив информацијата и пробав да ископам дополнителни информации, ама некако или сложени се работите околу езерото, или некој и мене ме мафта, она што е сигурно е дека дотичниот кој го имал езерово го имал за некоја друга намена, друго што е сигурно е дека ако се толкува логично риболовната основа за Црна река (во основата спаѓаат сите мали и микроакумулации) тогаш и ова езеро влегува во веќе доделенеата концесија, трето што е сигурно е дека тој што го имал очигледно незадоволен што според закон веќе не му припаѓа, буквално го уништил, ја испуштил водата и ја собрал рибата, четврто што е сигурно е дека се мафтал нешто во земјоделие и се сретнувал со некој си битолски инспектор......моја сугестија е на писмено да се достави поднесок до Директорот на инспекторатот во Мин.за земјоделие и до Министерство за животна средина и просторно планирање и убаво да се расчепка оваа работа, зашто навистина е катастрофа ова што се случило
Po sugestijata e postapeno ;). A za rascepkuvanjeto te podrzuvam vo celost.....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 10, 2012 9:21 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Maј 23, 2012 7:50 pm
МислењаCOLON15
Сега ме интересира во каква состојба е езерото?дали има газда,дали можи да оди да се лови како порано,дали има риби?!ај ако знај некој нека објасни подетално,поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 10, 2012 9:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Ilija_BT НапишиCOLON
Сега ме интересира во каква состојба е езерото?дали има газда,дали можи да оди да се лови како порано,дали има риби?!ај ако знај некој нека објасни подетално,поздрав
Илија, езерото мислам дека е без вода, па најверојатно и без риби :cry:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 10, 2012 10:24 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Maј 23, 2012 7:50 pm
МислењаCOLON15
Баџо НапишиCOLON
Ilija_BT НапишиCOLON
Сега ме интересира во каква состојба е езерото?дали има газда,дали можи да оди да се лови како порано,дали има риби?!ај ако знај некој нека објасни подетално,поздрав
Илија, езерото мислам дека е без вода, па најверојатно и без риби :cry:
е од кога така? :? арно си беше езерото,кога го испразни газдата,кај ги однесе рибите?незнам оти така...ете сега се рапсрашував и решив тука да се обратам и прв пат гледам и слуашм дека е така..Баш и погоре видов на сликата ама не ми беше јасна малку и не ми се верваше...штета,иако се плаќаше за влез сепак супер беше


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 03, 2012 9:14 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
STATUS :cray: :cray: :cray:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рибник ДЛАБОКИ ДОЛ
ТемаИспратеноCOLONСаб Ное 03, 2012 9:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
status kvo , neli go ispraznija do daska kakov status da bide , treba do dekemvri da se predade na novite stopani.......


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 14 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum