www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 26, 2024 8:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS36»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 14, 2012 9:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 19, 2011 8:09 pm
МислењаCOLON324
Другари а на ова езерце мозе да се лови на тапа?На сто мамци,сто риба има друга освен крап и амур? Па да се направи едно фамилиарно викендче додека трае забраната :D :D

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 14, 2012 9:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
filip030682 НапишиCOLON
Ico a ti sto cutis,ti ja znaes najdobro dobitnata kombinacija za ezeroto
nema dobitna kombinacija , ne razmisluvam za takvi jezoviri, :D ,2-3 pa ti sum lovel na toa ezero nisto posebno na 2 kupa i ednas rekreativno.a i sum organiziral memorijalen kup koj bev sudija na toe ezero.odete na diva voda poloso ke pominete, no poveke ke znaete za krapskiot ribolov,, treba cekanje nisto poveke,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 14, 2012 11:03 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
baze НапишиCOLON
Другари а на ова езерце мозе да се лови на тапа?На сто мамци,сто риба има друга освен крап и амур? Па да се направи едно фамилиарно викендче додека трае забраната :D :D
Баже , езерцето е одлично за фамилиарен викенд . Има и за на тапа да ловиш , сум гледал дека ловат , ама што и како да те лажам ...
Во секој случај нема да згрешиш да отидеш да прошеташ ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 1:27 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас би прихранил со прашкаста прихрана, мешавина од 10мм боили, и би ловел на 14мм/10мм боили и пченка. Во прашкастата прихрана би додал коноп и храна за голуби да го размрда периодов таму крапот. Правам муабет за брзи сесии 10-15саати. А може и некоја мала ракетка да фрлам..

Што мислите за ваквото прихранување?

Како и да е во понеделник планирам да сум таму затоа што не сум бил на инстант риболов којзнае колку време.

Поздрав.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 8:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Мартин

утре се гледаме на Гогомонд . Јас , Спаива и по се изгледа ВладоМКД ке бидеме сабајле таму .
Ние сме со црвено Фиат Добло :D
поздрав

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 8:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
martinMK НапишиCOLON
Јас би прихранил со прашкаста прихрана, мешавина од 10мм боили, и би ловел на 14мм/10мм боили и пченка. Во прашкастата прихрана би додал коноп и храна за голуби да го размрда периодов таму крапот. Правам муабет за брзи сесии 10-15саати. А може и некоја мала ракетка да фрлам..

Што мислите за ваквото прихранување?

Како и да е во понеделник планирам да сум таму затоа што не сум бил на инстант риболов којзнае колку време.

Поздрав.

Мартин, ловам тамо веќе 2 год.
На боила овој период шансите се помали, пченката (цук) му е како афродизијак сега пред мрест. ;)
Доколку ловиш на боила, гледај да е на овошна база. Месната е залудно да ја фрлаш.
Прашкаста храна (гледај да е засладена) е одличен избор за прихрана доколку ловиш на феедер, во спротивно варена пченка и ракета!
Ајде се гледаме утре на РЕВИЈАЛНА ИНСТАНТ СЕАНСА. ;)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 9:15 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
dimko mesoto e dobro za tamu vo sekoj pogled,, ne e startno kako ovosjeto nego prorabotuva malku pokasno, a moze i odma , na pr oktopus sqvid na taa voda ke raboti ovoj perio, sitni 10ki boili so 2-3 pevea i so mala prihrana,probaj pa ke vidis ako imas, ako vleze na mesoto vo box poveke ke ja zadrzi ribata, i ke imas podobar ulov, znaci stalno koga odite na bilo kakov ribolov, mora da nosite 2 vrsti na boili so koj ke mozes da hranis i ke pecas, vtorata e alternativa, znaci ako ti jade na ovosje lovi na toa , ama prihranuj i so meso moze da se svrti ribata pa i ti da se svrtis na meso,, daj i neka bira,,,

kolicinata na hranata podeli ja na 2 nego 1 od istata kolicina,,taka moze da manevriras i da rabotis so hranata 50% poveke nego koga si ogranicen so 1 vrsta,,

zatoa poveke ne davajte komentari ova raboti ova ne,, nikoj za toa ne moze da dokaze,,

sega zemete meso i probajte neka vi bide alternativa,, so positna hrana i drzeto go mestoto kade e prihraneto so 1 trska i posle ke pisete komentari koga ke dojdete :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 9:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Ицо братче , месо ке носиме ама за нас не за рибата :lol: :lol: :lol:
ако удри крапот на кременадла ке ти пушам ама кременадли и кобасици за крма не му фрлам нема шанси :lol: :lol: :lol:

шала мала .... фала за советите ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 9:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ке пробаме и ке пишеме Ицка. ;)
За месна сум затечен во моментов, немам услови да стигнам за утре да обезбедам освен Мартин ако не е спремен за тоа.
За овошна тврдам дека е пробано и работи доста солидно. Феедер тамо со прашкаста прихрана и ПВА.
Јас ке избегнам феедер утре, ке одам inline и ке наместам 2 комбинации на влакно.
Ке видиме за бокс со Мартин ке се организираме сабајле, ајде ке има извештај како се поминало. ;)
Фала на совет во секој случај Ицка. ;)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГОГОМОНД
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 15, 2012 9:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
mesoto e dominantno i po sigorno, ako proraboti krap na meso e togas nema nazad, znam zatoa ti kazuvam,, sega nie ke ideme na kup u petok so 15 kg boili samo meso , ili go popusuvame ili ,, ;) ;)

postov moj ne bese vo vrska so meso dali go jade ili ne, i nemozam da vi objasnam nisto poveke i ne veruvam deka nesto od mene ke raberete, nego samo mala pomos deka morate u krapski ribolov da imate alternativa,,
a najbitno nema ,,JADE NA OVA MESO NE,..najgolema greska kaj krapdgija koga sugerira na drug na sto jade,toa ne postoi zaboravete., sekoj krapski ribolov e razlicen kaj odredeni ljudge , narocito od prezentacija na hrana i koja hrana,,50 % u krapskiot ribolov e nacinot na prezentacija na taa hrana , da ja pratis aktivnosta na ribata i najbitno vo odredeni momenti kolku hrana treba , za da ja zadrzis.. u mnogu situacii mozes i sam da se zaebes ili pa nekoj do tebe da te presece so pogolema kolicina na hrana,, treba cekannje i prvite 3-4 saati strategija narocito na kratok ribolov, so mala kolicina na hrana i poveke hranilista na razlicni dlabiocini , ali da ne bidat odaleceni poveke od 10 metra edno od drugo,, imate trski manevrirajte i kade vleze ribata tamu pocnete da rabotite,,

ubavo e sega da napravite hraniliste vo vid na triagolnik ama svrten so vrv nakaj obala,, levo i desno prhranete so boili i pcenka a na vrvot od triagolnikot , toa ke bide poblisku do obala , frlete poveke praskasta hrana , ako vleze riba na vrvot, otamu izlez mnema toa garantiram,, se e strategija i sami praveteja kako ve nosi ribolovot, ova se moi konstatacii koj vo mnogu slucai sum gi koristel i se pokazale kako odlicni,,,


dimko za fifer ne spominjaj,,toa ne e krapski ribolov,, lovi cisto i taka uci,,sekoe lovenje na fider na diva voda , samo sitnta riba ke ja sobiras,, sarko saka cista trpeza i samo boila veruj mi,, jas na velesko nemav frleno 5-6 godini pcenka,, osven za amurite,, ke ti kaze i kolegata so zeleni bukvi, dali ne bilo taka... :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS36»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum