www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 19, 2024 6:58 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS22»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
nema vrska ,, krapdziite se lovat, do dusa ima i specijlisti odredeni za taa vrsta :D

ova mi go kaza edni srbi pred nekolku god,,, gde ima sitni saran 100% nema soma, ili pa slabo ga ima,,

sega zemi u predvid koi ezera se najbogati so siten saran,,

1, kozjak premnogu krap siten,,som nema..
2,, prespansko, ivazija na siten krap, site ezera u mk nemaat tolku zaedno,, som nema ili ima nekolku :D
.3, dojran,, siten krap ima , som ima ma ne tolku..

i da ne brojam ponatamu...... ova e samo reper, za najkgolemiot predator koj ako se razvie u taa sredina nema paradon za nego,,znam pred 10 god velesko sto bese siten krap sega e sosema druga rabota koe mu treba poribuvanje na pokrupni primeroci, radi opstanok..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:25 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON190
Ico ubavo vika , ako postavuvas sliki na fb bidi spremen ne samo da ti aplaudiraat kakov majstor si nego da trpis I kritiki ili ic nestavaj sliki[/quote]



Jane toa se trudam da mu go kazam na Daniel trebalo da tritikuva na pravo mesto lugjevo ne se clenovi na FORUMOV
neka kritikuva na PRAVO mesto kade ke moze da dobie soodveten odgovor na negovite KRITIKI
Slika objavena na vorumov so kritiki Pozitivni ili Negativni ima dosta na forumov dosega za toa nikoj ne zameril a vaka nebiva


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:27 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON190
Borise zosto prvo ne bese razgledano zosto prvo ne bese objaveno dobroto zosto tie lugje ne bile pokaneti na forum zosto odma pocnuvame od najlosoto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:29 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ribarce НапишиCOLON
Jane toa se trudam da mu go kazam na Daniel trebalo da tritikuva na pravo mesto lugjevo ne se clenovi na FORUMOV
Главниот протагонист е член ;) Ме мрзи сега да пребарувам, ама сигурен сум дека барем уште 3-4ца се членови на форумов

memberlist.php?mode=viewprofile&u=5432

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Prosliot pat od fb pola svet gi obikolija slikite a nie posledni doznavme, ima pravoda objavi za utre da nebideme nie posledni

nemame site za prijateli sekogo I nemozeme site sve da gledame na fb, zatoa e ovoj forum od javen karakter

na site treba da e pouka predhodniot problem, oni ja naucia poukata, ama drugi idat na nivno mesto

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON190
Daniel ja videl slikata pa na profilot na toj covek ima iljada sliki klipovi od fati pusti stranata fati pusti,toa ne se gleda ili ne sakame da go vidime,ajde ke stavame sliki i ke plukame,pa sega ke se ubeduvame sto i kako pa ke go opravdime toa sto go pravat ke gi podrzime itn
mene toa me isprovocira kaj DANIEL site tie raboti sigurno gi ima videno ali aj ke stavime slika i ke komentirame


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
ribarce НапишиCOLON
Ico ubavo vika , ako postavuvas sliki na fb bidi spremen ne samo da ti aplaudiraat kakov majstor si nego da trpis I kritiki ili ic nestavaj sliki


Jane toa se trudam da mu go kazam na Daniel trebalo da tritikuva na pravo mesto lugjevo ne se clenovi na FORUMOV
neka kritikuva na PRAVO mesto kade ke moze da dobie soodveten odgovor na negovite KRITIKI
Slika objavena na vorumov so kritiki Pozitivni ili Negativni ima dosta na forumov dosega za toa nikoj ne zameril a vaka nebiva[/quote]


PA Ovaa e PRAVO mesto be Ribarce za KRITIKA, na Facebook LESNO E PISI BRISI , ovdeka samo moderatorite mozat da izbrisat. AKo temata ne e soodvetna neka ja brisat, A toa dali se clenovi ili ne se jas neznam a i ne me interesira. A posebni molbi i poraki sigurno nikoj nema da isprakja da se zaclenat na forum toa bidi siguren. Mene me frustrira kako moze lugjeto da bidat taka GRUBI sprema ribite i ZASTO DA SE ZIMA TOLKU RIBA .... drugo ne me zanima .... ete posto ti si im Prijatel, prasaj gi pa mi odgovori ako oni nemozat.

Jas tie lugje gi nema za prijateli na FACEBOOK da se razbereme , jas slikite od kaj tebe gi zemav zatoa neznam kako ama prijateli sme na facebook. A neka imaat oni i 100000 sliki i videa od FATI PUSTI edna slika e dovolna se toa da padne u VODA, samiot nacin na tretiranje na ribata e voznemiruvacki.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:40 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
ribarce НапишиCOLON
Daniel ja videl slikata pa na profilot na toj covek ima iljada sliki klipovi od fati pusti stranata fati pusti,toa ne se gleda ili ne sakame da go vidime,ajde ke stavame sliki i ke plukame,pa sega ke se ubeduvame sto i kako pa ke go opravdime toa sto go pravat ke gi podrzime itn
mene toa me isprovocira kaj DANIEL site tie raboti sigurno gi ima videno ali aj ke stavime slika i ke komentirame
Рибарче,
Не ми е јасно што толку ти си запнал да најдеш оправдување ???
Како некни “кормораните“, така и овие, сами си ги “соблекле гаќите“. Е сега боли...епа боли...мисли пред тоа.
Ура и браво може да викаат другарите и најблиските, ама не може да очекуваш од сите да те “тапшаат“ по рамо.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Ne se slozuvam so Daniel deka forumot e pravo mesto bidejki na forumot ima blokovska podelba kako rusija i amerika za vreme na studena vojna :D
Edni so edni se druzat i se podrzuvaat,a site drugi im se neprijateli toa go primetiv uste prviot mesec na forumot koga se zacleniv :D
Nikoj ne e spremen da priznae deka nekoj negov prijatel ili poznanik ne e vo pravo ili deka zgreshil odma pocnuvaat muabetite " ama ne znaes on sto kako ne go poznavas" :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 4:52 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
И сега која е блоковската поделба за оваа тема Илчо, можеш ли да ја доловиш ?

Рибарче од каде да знаеме сите ние овдека на Форум кои се луѓето на сликите, каде фаќале, колкумина фаќале, колку дена фаќале, кога фаќале и уште многу др.работи, сликите искочија, дебатата почна и искочија голем број информации од сите кои ги познаваат луѓето, ете го и Spirojas се најде во дуќанот на човекот и се избистрија работите


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS22»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum