www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 18, 2024 5:05 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS17»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 17, 2011 12:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
ilija НапишиCOLON
Filip i Howits
Neznam kolku ke pomogne ova ama mislam deka treba da iskulirate malce.Mislam deka ima vistina vo sekoj post na sekoj clen deka ima navreduvanja i od dvete strani,ima dvosmisleni izjavi,skriena ironija,podelbi nasi,vasi...
Ona sto mi e posebno krivo e sto i dvajcata imate "poseben" potencijal no gresno go kanalizirate.Mislam deka dvajcata kako nikoj drug ste dobri vo fotografija,kompjuterska grafika i dizajn,svetski noviteti,a imate i opsto poznavanje od site oblasti sto e retkost....
Mislam deka mnogu clenovi mozas navistina da naucat od vas zatoa sto nemaat moznosti samite,ili ne se znaogaat so kompjuter ili neznaat angliski...
A i ti Filip ne se pravi deka ne ja podrzuvas akcijata :D zatoa sto znam od porano kade sto i samiot si ohrabruval vakvi potezi od drugi clenovi.Perun na primer...
Zatoa daj ostavete ja temava nekoe vreme,prosetajte po drugite temi(kade ste isto taka dobri),Moderatorot neka gi icisti poslednite 7-8 strani i posle nekoj den da se najdeme pak na ovaa tema i da prodolime kade sto zastanavme.I pak ke preporacam koj ne go interesira ovaa tema ic neka ne se "zakacuva" na nea.Ednostavno neka ja odmine kako sto jas na primer gi odminuvam temite za krap.
:idea:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 17, 2011 1:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Howitz,Spavia...уште пред да се развие оваа дискусија бе момци,повторив еден збор РЕСПЕКТ.Ако се разбркате по постари теми ќе видите дека и ние јадачите на риба,имаме еден куп фотографии како пуштаме риби назад...како макнеме по 300 километри живи риби,за да пуштиме во некои наши води....ама не осеќам потреба да Ви префрлам слики,теми,докази.....Мислев оти без тоа ке се најдеме на иста бранова должина....Жал ми е ,но на оваа тема ќе ставам КЛУЧ.Слободно отварајте нови теми,каде ќе се дискутира нормално без никакво забегување од било која страна,се останато ќе се отстранува моментално.
Поздрав :!: еве ти една слика,која ја нема на форумот,од разлог што не мораше да ја има за нешто да докажувам :roll:
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Фати и Пушти Лого
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 17, 2011 4:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
da dobro e i edno takvo logo da imame

pa kako sto odi vremeto site ke se priklucvame kon toa

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Фати и Пушти Лого
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 17, 2011 4:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Млад Риболовец НапишиCOLON
jas mislam deka pod logoto treba da pisuva
''Со „Catch & Release“ секогаш ќе има повеќе риба наредната година''
Браво дечко, поздрав за поддршката и секој ти чест.
Инаку прочитав дека изработуваш само воблери, истото го правев и јас и сеуште ги чувам.
Сакаме сега со колегите мои да направиме JERK-ови за штука, па штом се случи тоа ке ти испратам и цел tutorial како сето тоа оди.

Уште еднаш браво ;)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Фати и Пушти Лого
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 17, 2011 4:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Od tehnicka gledna tocka ( ako sakame da pravime amblemi ) treba da bidat i bukvite vo amblemot t.e. amblemot da ima geometriska forma sose bukvite.
Taka ajde na rabota.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Фати и Пушти Лого
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 12:46 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Јас сум за зелената варијанта, некако ми е поприродна и баш на бела позадина, буквите ако треба внматре, тогаш јас би предложил од левата страна налепено на стрелката на македонски, а на десна на англиски


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 2:05 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Браќа имаше некои заебанции со недостапноста на сајтот и форумот. Јас денес прв пат и ги читам коментарите после мојот последен коментар, гледам дека Полиз и ја заклучил и решив малку да ја олеснам темата од одредени работи, па после ќе одлучиме дали ќе ја отклучиме.

Прво: Едно извинување од моја страна, а од име на форумов на сите кои се нашле навредени од одредени зборови во оваа дебата. Имаше некои зборови и коментари кои некого вреѓаа, некого не, со некого се подбиваа, итн. јас почнав од почеток и интервенирав онаму каде што сметав дека треба да се интервенира (ако некој смета дека во дел и од своите коментари може уште нешто да скрати за да се избрише негативната енергија, силно препорачвам) и ако некој смета дека има уште нешто што го вреѓа, пишете. За сега дел од коментарите се топтан избришани, заедно со репликите на нив, дел од коментарите се минимално променети во некои зборови кои придонесоа за реакции и во дел има скратено цели реченици. Тоа беа коментари на повеќе од 5-6 форумџии, меѓу кои и јас се саморедактирав во последниот коментар, верувам дека никој нема да се љути, мислам дека сега темата е добро олеснета. Ако најде некој за сходно и лично да се извини на друг и тоа супер, мислам дека имаше и такви колеги што е за респект и е во духот на добрите пријателски односи.

Второ: Темата е добра и корисна, само малку со пооладни глави, без дуели и делење на едни и други, на постари и помлади членови на форумот, сите се исти одкако ќе се приклучат на форумот. Како што кажа Atanasovski темата си има ефект со самиот број на коментари и јас мислам дека или треба да се отклучи, или да се отвори нова на која пр. би ределе слики од пуштање на риби, би се ставале информации која е полезноста од пуштањето на рибите, би се разговарало и слично и би се оставило едноставно темата, сликите, банерот и моабетите на еден позитивен начин сами да си имаат влијание, без натурање и етикети кој е ЗА, а кој против.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 2:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Еве јас моментално ќе ја отклучам за да поразговараме како и дали тука продолжуваме со темата и евентуално да се упати по некој арен збор повеќе ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 2:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Може, ете вака корегирано и културно можеме да дебатираме и да разменуваме мислење околу се`со почит еден спрема друг. Колку сме, толку сме, вреди да се знае рибарите на форумов какви гледишта застапуваат и каков риболов претпочитаат повеќе за во иднина да може и тим или дружба да се направи за вода.

Признавам, нов сум на форумов и полека ги запознавам луѓево. Со оглед на коментарите и скокотливава тема можам да кажам дека доста брзо сите се упознавме, и на овој или оној начин супер сме.

:)

Имам пар идеи и теми за дискуирање, али се во свое време, допрва и ќе расте форумов.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Топла препорака
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 20, 2011 3:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
А така дее :D :D :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS17»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum