www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Oкт 01, 2024 1:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5960616263ELLIPSIS132»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 12:43 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Maр 08, 2011 6:49 pm
МислењаCOLON374
Grcija e mnogu interesna so svoite vodi za sekoj ribolovec i zatoa odime tamu kako sto pisuva vo pogornite postovi da si napravime kef bidejki niedna voda vo mk ne go nudi toa vo ovoj period pa i preku cela godina bidejki se zivo e iskradeno
Da napravime sporedba jas ne sum mnogu po ezerski ribolov ama aj ke go sporedime Kirkini so nekoe nase ezero evo Tikvesko,Mantovo ,Kozjak Globocica itn kazete kade e tolku aktivna ribata kako sto e tamu vo mk nikade bidejki se e ispokradeno ,ajde koja reka da ja sporedime od nasive so Bistrica, Struma,Angitis, Pinos, Loudias odgovorot e niedna nema takva mrezari kolku sakas aktivnost na riba nikakva bidejki ja nema ete zatoa ke odime tamu i ke bideme primorani tamu da plakame kazni da cistime gubre a se dodeka ovde se raspravame za nebitni raboti i ne prevzemame nisto nie kako ribolovci taka ke bide. Site zboruvame mrezi vamu tamu strukovi harpuni a nikoj nisto nitu pomaga nitu saka da pomogne so zborenje i napaganje ne biduva rabota tuka treba da pisuvame pisma do ministerstvoto do policijata da se pomogne na koncesionerite da se izmenat nekoj zakoni da se osuduvaat tie sto se fateni site da bideme na teren da gi spasime ovie nasi opustoseni vodi ,da se napravat zaednicki palnovi za akcii pomegu zdruzenijata da si gi zacuvame vodite vo drzavata a dodeka se napagame i se karame taka ke bide ednostavno nemas volja da izlezes ovde da lovis
Gledam po temive napisano trokuki vo sred Skopje i sto site vie ribolovci gledate i aplaudirate pa toa vo Stip ne smee da se sluci pa ribarite sami ke go kaznat toj sto ke izleze da faka so trokuki ke go frlat vo rekata
Site nie zaedno treba da se angazirame ne samo ribocuvarska sluzba site ribolovci pokaze te im na tie banditi vo sred centar deka ne ima mnogu deka nema da dozvolime tie tamu da pravat pustos deka nie ke si lovime tamu da ne pravime trosoci i kilometrazi do Grcija ajde ednas da pocneme so vakva inicijativa site zaedno Ribar,Vardar,Bregalnica ,Babuna i site drugi da se organizirame i da rabotime

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 1:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
nikola НапишиCOLON
Gledam po temive napisano trokuki vo sred Skopje i sto site vie ribolovci gledate i aplaudirate pa toa vo Stip ne smee da se sluci pa ribarite sami ke go kaznat toj sto ke izleze da faka so trokuki ke go frlat vo rekata
Site nie zaedno treba da se angazirame ne samo ribocuvarska sluzba site ribolovci pokaze te im na tie banditi vo sred centar deka ne ima mnogu deka nema da dozvolime tie tamu da pravat pustos deka nie ke si lovime tamu da ne pravime trosoci i kilometrazi do Grcija ajde ednas da pocneme so vakva inicijativa site zaedno Ribar,Vardar,Bregalnica ,Babuna i site drugi da se organizirame i da rabotime

Гледаш , во Скопје има едно семоќно друштво кое има концесија на Вардар во центарот на Скопје и располага со најнова технологија на чуварска служба . Тоа се невидљиви чувари кои секојдневно патролираат по течението на Вардар во главниот град и ги фаќаат ловокрадците .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 1:15 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 1:07 pm
МислењаCOLON146
ЛокацијаCOLONOstrovo, Skopje
Спаива, грешка си брат , не сум изманипулиран, доволно сум возрасен за да ги копчам работиве , зборот ми беше не можеш ти да зборуваш за грција за која и сам велиш дека не сакаш да одиш (не знам и не е ни битно дали си бил некогаш) исто ко ја сега да тресам за атомска физика. Не ми е цел и намера да одвраќам рибари од одење долу, проблемот е веќе настанат, а од друга страна треба и да се запрашаш зошто веќе никој не сака да објавува репортажи од риболов во егејот. Јас ќе продолжам да одам а ако ме казнат со Господ напред и полн новчаник :twisted:

_________________
"FILLET & RELEASE CLUB"


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 1:28 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јас не зборувам за Грција, јас зборувам за документите (кој не ги видов), за 2-те евра помош и за кампањата која се води.
За Грција не ме интересира, кај јаде, колку јаде, кој бил, кеф праење и дале подбро таму да се пеца него во мк.

Кој се тие што се казнети? Каде да дадеме сите по 2 евра?
На кого?

Нека дојде на форум, нека скенира казните, нека се претстави и замоли културно па ќе помогнеме.
Кои се тие документи што ги збори Ацо?
Има ли документи? Не видов... :roll:

Ако сакаш да помогнеш, помогни како што треба...во спротивно јас ќе ја разберам кампањата на друг начин.

Овде сум модератор и задача ми е да се грижам за членовите и нивните точно пласирани информации и права.
Имам право да збораувам за што сакам, се што не е издржано и е ветар помешано со магла, за мене е неточно.

Ако сакаш да помогнеш, помогни како што треба за да те сфатат сериозно. Вака НЕ!
И јас сум возрасен како и ти, знам да проценам дали треба или не да поддржам нешто.

Чекам докази, чекам вистински документи...тогаш ќе смениме темпо.
не 2 евра, 10 евра ќе дадам доколку видам тоа што сакам за да ме убеди.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 1:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 1:07 pm
МислењаCOLON146
ЛокацијаCOLONOstrovo, Skopje
моја гршка , не знам и не зборувам за 2 евра :filip:

_________________
"FILLET & RELEASE CLUB"


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 1:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Bravo be cicin !!! "so gospod napred i poln novcanik" !!
Ova e odgovor na ovie temi...sekoj si snosi odgovornost,kako ovde taka i nadvor !!
I dosta citame gluposti po ovaa tema ..

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 11:43 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Maр 06, 2011 11:00 am
МислењаCOLON160
e dobro deka se dokazite na ace penja obavesten sum deka ace stavil potvrda za kaznite koj gi izbrisa


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 19, 2013 11:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
ima tema ,, eve dokumentacija za grcija ,,

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 20, 2013 8:50 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
aleks НапишиCOLON
e dobro deka se dokazite na ace penja obavesten sum deka ace stavil potvrda za kaznite koj gi izbrisa
Нема ставено и нема да стави, така ме извести. Никој нема ништо избришано.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Грција
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 21, 2013 8:26 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
ace penja НапишиCOLON
:confused: Ico te cekam da mi kazes drugariete tvoi kako prosle denes,kolku vreki gubre sobraa.
Спиро,
Во Грција сега ова е во мода .

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5960616263ELLIPSIS132»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum