www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 17, 2024 1:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 08, 2012 11:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Tocno taka kratka trska za tamu mozes i na trkalanje ne na tapa ali ima mreni kejf za site pari.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 08, 2012 11:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Znam za skrseni krapski trski i za kinati 0,35mm kvalitetni konci :D pred moji oci...a vadat mreni od 5-6 kg pa vidi sto im kine i krsi :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 08, 2012 11:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
neka udri pa da vidish dali ke mi skine ili skrshi!
ili ke se udavam ili ke ja izvadam ama kinenje i krshenje nema shansa!!!
:) garantiram...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 08, 2012 11:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
abe udiraat ama ne se vadat site....eden nov tamu znaes sto mi rece posle eden udar ( a izvadi ubavi mreni pred toa ) ce se vratam utre so krapskata i ce vidime koj e posilen i vidovme :lol: edino na sila sto uspea e da ja skrsi trskata..Pazi nema mesto tamu da setas pokraj obala,stojis na edno mesto nema setanje ugore udolu... a koga prava trgne nadolu... niz taa matica ...nagore ne moze prejak brzak i za nea , zatoa i tolku i tolkavi gi ima tuka... :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 08, 2012 11:47 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Eve ti aki del od crna.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 08, 2012 11:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
keltan stavam trskata u usta i nadole po maticata pa vajda ke me odnese do nekoe mesto kako na slikava na krste pa ce ja skrotam u tishak :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 09, 2012 12:02 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
akiribar НапишиCOLON
keltan stavam trskata u usta i nadole po maticata pa vajda ke me odnese do nekoe mesto kako na slikava na krste pa ce ja skrotam u tishak :mrgreen:
abe aki aki mrenata e tocno deka e mnogu borbena riba ali vo grcija vlece 3 pati poveke i plus nekni lovev na 12 konec samo lagano strucno i poleka a sto se odnecuva do vardar godinava 2 mi imat udreno sto mislam deka bile 1 m dolgi ednata 15 min ne uspeav tapata da ja vidam a drugata mi skokna 2 pati i dvete mi skinaa na 20 ka konec?? kapital znaci golemo snazno i borbeno pret se toa e najgolemiot kef ;)

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 09, 2012 12:04 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Jok Aki,nema taka da bide tamu..zamina udolu 30-tina metri i ja nemas kine,krivina i premnogu krupni kamenja dolu plus jaka matica..znate sto e interesno so kapitalni ribi koja da e vrsta..i vo divina kade retko ima ludje baraat ''divina'' znaci mesta kade nema obala, obrasnati so visoki drva,pa nadvisnati nad obala , karpi.bilo kako ama nedostapni dvete obali...Aki znaes sto e ubavinata,prvo treba da se pomacime da stigneme na toa mesto..pregazuvanje na rekata ,pa po obala (ostrov) kako niz dzungla od amazon ( srede reka e pa naprolet koga e ogromna tuka talozi se sto nosi...) A,mrenata ne jade cel den se razbira..na saati.periodi jade a koga ne jade ostavas trskata ,stavas neoprenot ,ili po sorcevi ,edno voblerce i na istoto mesto lovis klenovi ,a ako ti udri pomal od dve kila jas ziva zaba ce izedam :D .Znaci neoprenot i poleka pokraj nasata obala padni-stani frlame nadolu..edno 100-15o metra teren i lovi klenovi a i po nekoj som znae da te zdrma jako .ako e avgust ili juli ama vrel juli...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 09, 2012 12:08 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Tocno taka e kako sto kazuva keltan za terenot ama mislam deka i ima video od sveto kako lovat mrena na crna go imase pusteno na trski mamci ali dodeka stignaa se okozija.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Немало риба во Македонија!
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 09, 2012 12:09 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Keltan НапишиCOLON
Jok Aki,nema taka da bide tamu..zamina udolu 30-tina metri i ja nemas kine,krivina i premnogu krupni kamenja dolu plus jaka matica..znate sto e interesno so kapitalni ribi koja da e vrsta..i vo divina kade retko ima ludje baraat ''divina'' znaci mesta kade nema obala, obrasnati so visoki drva,pa nadvisnati nad obala , karpi.bilo kako ama nedostapni dvete obali...Aki znaes sto e ubavinata,prvo treba da se pomacime da stigneme na toa mesto..pregazuvanje na rekata ,pa po obala (ostrov) kako niz dzungla od amazon ( srede reka e pa naprolet koga e ogromna tuka talozi se sto nosi...) A,mrenata ne jade cel den se razbira..na saati.periodi jade a koga ne jade ostavas trskata ,stavas neoprenot ,ili po sorcevi ,edno voblerce i na istoto mesto lovis klenovi ,a ako ti udri pomal od dve kila jas ziva zaba ce izedam :D .Znaci neoprenot i poleka pokraj nasata obala padni-stani frlame nadolu..edno 100-15o metra teren i lovi klenovi a i po nekoj som znae da te zdrma jako .ako e avgust ili juli ama vrel juli...

nekoj ke jade zaba,,, :D :D :D ostaj go sto ti kazuva prikaski za mreni,, vardar ima najgolemi mreni vo mk, barem ti si vardarsko dete, na rajko kaj nas ima mreni, od na keltan pogolemite...a problem e sto covekov ne pecal mrena na druga reka...toa znaes kako e... koga taa momata bila najubava u selo, oti ne oti ne dosla u grad. :D :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum