www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jун 29, 2024 3:53 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Презентација
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 2:07 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ova e edna od najdebatirani temi vo svetot na musicarenjeto. Mislam deka sekoj musicar si ima svoja teorija za toa sto znaci prezentiranje na edna musica. Za nekogo e nacinot kako e zafrlena musicata, za drug kako padnala musicata na voda, za tret e pak kako se odnesuva musicata odkako padnala na/vo voda ........ Moe ubeduvanje e deka site imame razlicni iskustva i razlicno ja gledame ovaa problematika.
Podolg period se spremav da napisam eden tekst na ovaa tema (ne deka ja ke bev vo pravo) ali sepak mislam deka debata bi bila daleku pointeresna. Bas ubavo sto Perun me potseti na ovaa problematika vo eden od svojte postovi.
Znaci, sto podrazbitame pod poimot prezentacia vo musicarenjeto.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Prezentacija
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 2:14 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONСкопје
За мене сите три горенаведени се битни. Не се исклучуваат едно со друго, се надополнуваат во целина.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Prezentacija
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 2:23 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
jas podrazbiram pod prezentacija,najprirodno spustanje na musickata vo voda na vistinskoto mesto kako i nezino prirodno vodenje dokolku e potrebno.odnosno probuvam da gi imitiram site nejzini prirodni osobini vo zavisnost dali e nimfa,mokra,suva...musickata razlicno ja prezentiram,na.pr suvata musicka ja spustam direkno na mestoto kade ocekuvam udar(pozadi kamen,drvo)nimfata nekolku metri pred zonata na kaj sto ocekuvam udar,i se trudam kolku sto e mozno da go svedam na minimum slapanjeto koga e vo prasanje pastrmkata dodeka kaj klenot e druga prikazna koja i neznam bas da ja rakazam.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Prezentacija
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 2:33 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ja ke dadam eden primer od svoe iskustvo kako promenata na prezentiranjeto na ista musica vrodi so plod.
Na nekolku metra od mene pocna da se roi caddis koj i ne bese taka golem. Znaci izborot na musica bese dosta lesen, iako pocnav standardno so E12 i Streaking caddis kao sigurna kombinacija udar donekade ocekuvano nemav. Dvete musici bea pregolemi vo odnos na prirodnite koj se roea. Vrzav klinkhamer 18ka, ribi zimaa musici od povrsina postojano ali ne i mojata. Tipetot broj 14 znaci dovolno mal so dlozina 4,5 metri . Posle petnaesetina minuti frustracija resiv da go prodolzam tipetot za uste 1 metar i prvo zafrlanje i odma udar. Pastrmka od 55 sm koja mi pruzi odlicna borba ,edna od najvozbudlivite . Posle toa se zaredija uste nekolku. Vo ovoj slucaj, dolzinata na liderot bese presuden za dobra prezentacija.
Edna od najubavite pastrmki sto gi imam videno.
[ img ]

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Prezentacija
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 2:49 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
sistemot sto go koristime i toa kako ima vrska za podobra prezentacija sto ti i si go dokazal so nekolku udari,jas izgleda ne te razbrav i mislev bukvalno na prezentacija a ne na vlijanie na lider,tipet... vo prezentacijata na musicketa.Uf ova so lider tipet 5-6metri masala bajagi dolgo,ovde rekite se kolku liderot tvoj :lol: :lol: :lol: :lol: i plus trskata od pat ke trba da frlam :lol: :lol: :lol: :lol: .Jas koristam okolu 2.70-3.00 metri i bas mi dade idea da probam da go prodolzam i jas tipetot barem za nekoi 50cm.ama zdravje na prolet posle zabrana i bas ke ti kazam sto sum napravil.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Prezentacija
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 4:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
PERUN НапишиCOLON
se trudam kolku sto e mozno da go svedam na minimum slapanjeto koga e vo prasanje pastrmkata dodeka kaj klenot e druga prikazna koja i neznam bas da ja rakazam.
I ova e vazno ali zavisi od samata voda. Primer, Treska zaprena =predpazlivost, Treska pustena=slapaj kolku sakas. Na edna takva brza reka Ilija idese pred mene ja odma pozadi nego, na mesto kade on gazese 2 minuti pred mene ja vadev riba.
Moe iskustvo e deka na brzi vodi mozeme da bideme poopusti.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Prezentacija
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 23, 2012 4:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
kolegi musicari, :) dali ima nekoja musicara so makara poevtina da se kupi od vas, za mlad ubav i nadezen musicar,,blagodaram :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum